Bratysława i Wiedeń

od 499 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadanie

Filtr

Program

I ETAP FIRST MINUTE – do 30.11.2020
Bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Bezpłatna zmiana uczestnika wyjazdu na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Wybór miejsca w autokarze gratis.
Zniżki do 40% na wycieczki objazdowe i wczasy.Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Dzień 2.
Przyjazd do Bratysławy w godzinach przedpołudniowych.
Zwiedzanie stolicy Słowacji rozpocznie się od Bratislavskiego Hradu, którego bryła góruje nad okolicą. Z jego murów można spojrzeć na przeciwległy brzeg Dunaju, gdzie w niewielkiej odległości widać już terytorium Republiki Austrii. Spacer po zamku i barokowym ogrodzie założonym z inicjatywy cesarzowej Marii Teresy w XVIII wieku.
Przejście na starówkę malowniczą Dzielnicą Żydowską i dalej, wzdłuż pozostałości murów miejskich pod kościół koronacyjny św. Marcina. Następnie spacer pełnymi pięknych kamienic i pałaców ulicami Starego Miasta do jednego z jego symboli - Bramy Michalskiej. Stamtąd do kościoła Franciszkanów i pod Pałac Prymasowski, znany nie tylko z pięknej architektury, ale i z tego, że został w nim podpisany traktat pokojowy po bitwie pod Austerlitz. Kontynuacja spaceru, w trakcie którego będzie można zobaczyć Stary Ratusz, główny plac miasta (Hlavne Namestie) i Slovenske Narodne Divadlo, czyli Słowacki Teatr Narodowy.
Czas wolny w rejonie Starego Miasta. Możliwość zrobienia zakupów, spożycia lunchu czy słynnych lodów w jednej z miejscowych kawiarni.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja (we własnym zakresie). Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Wyjazd do Wiednia.
Przygoda z cesarskim miastem rozpocznie się od polskiego akcentu – wizyty na Wzgórzu Kahlenberg, skąd 12 września 1683 roku dowodził siłami sprzymierzonych król Jan III Sobieski w czasie odsieczy Wiednia. Na wzgórzu czas na obejrzenie kościółka św. Józefa, panoramy miasta, czy wypicie pysznej kawy w kawiarni.
Przejazd Ringiem – reprezentacyjną aleją wytyczoną w miejscu dawnych murów obronnych, przy której wybudowanych zostało szereg muzeów, ekskluzywnych kamienic i gmachów użyteczności publicznej, takich jak: Opera Miejska, Teatr Zamkowy, Parlament Republiki Austrii, Ratusz oraz Kościół Wotywny ufundowany jako dziękczynienie po nieudanym zamachu na cesarza Franciszka Józefa. Następnie wizyta przed domem zaprojektowanym przez Friedensreicha Hundertwassera oraz w mini muzeum poświęconym jego niezwykłej twórczości. Kolejnym punktem zwiedzania będzie rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – Belvedere. Obecnie leżący w trzeciej dzielnicy miasta pałac, w czasach budowy zlokalizowany był na jego przedmieściach. Słynie z pięknego widoku na stary Wiedeń i z ogrodów w stylu francuskim.
Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji będzie spacer wiedeńską starówką, który rozpocznie się pod gmachem Albertyny – galerii założonej przez syna polskiego króla Augusta III. Następnie kościół Augustianów, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska i leżący w jego obrębie Plac Bohaterów. Dodatkową atrakcją będzie przejście najbogatszymi ulicami miasta – Kohlmarkt i Graben, przy których swoje sklepy mają najwięksi dyktatorzy mody światowej, tacy jak: Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Miuccia Prada, Hubert de Givenchy, Louis Vuitton i inni. Spacer zakończy się przy katedrze św. Szczepana, znanej z dachu pokrytego ponad dwustu tysiącami różnokolorowych dachówek oraz z ogromnego obrazu przedstawiającego ukamienowanie pierwszego chrześcijańskiego męczennika. Czas wolny w rejonie katedry i handlowego deptaku Kärtnerstrasse.
Obiadokolacja w Wiedniu (we własnym zakresie). Przejazd do hotelu w Bratysławie. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Schonbrunn – słynnej, letniej rezydencji Habsburgów. Tam zwiedzanie udostępnionej części apartamentów pałacowych (wszystkich w pałacu jest 1441!) oraz cudownych ogrodów zamkniętych sześćdziesięciometrowym wzgórzem, na którym stoi barokowa glorieta. Czas wolny na zakup pamiątek czy zjedzenie ciastka przy akompaniamencie kawy Melange. Następnie zapoznanie z kompleksem Vienna International Centre – jednego z czterech miejsc na świecie (obok Nowego Jorku, Genewy i Nairobi), w których mają siedzibę instytucje ONZ. Przejazd autokarem w bezpośredniej bliskości kompleksu złożonego z sześciu różnej wysokości biurowców o łącznej powierzchni użytkowej 230 tysięcy metrów kwadratowych! Kolejną atrakcją będzie wizyta w Wiener Prater – czyli w Parku Miejskim, którego obraz zdominowany jest przez potężny diabelski młyn oddany do użytku pod koniec XIX wieku. Z gondoli młyna rozciąga się niezapomniany widok na Wiedeń. Oprócz tego możliwość zabawy na niezliczonych kolejkach górskich, karuzelach, w pałacach strachu itp. Dla smakoszy duży wybór restauracji i barów serwujących specjały różnych kuchni.
Wyjazd do Polski.

Dzień 5.
Przejazd do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu **/***
wyżywienie - 2 śniadania
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 55 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Austria to wspaniały kraj, który przyciąga zarówno amatorów górskiej wspinaczki i wielbicieli zabytków, bowiem Wiedeń i Salzburg to prawdziwe, austriackie perełki.
Wiedeń - stolica Austrii i niezaprzeczalnie najważniejsze i najbardziej atrakcyjne miasto w tym kraju. Bez względu na porę roku, w której zamierzamy się tu wybrać miasto zawsze daje nam możliwość poczucia wspaniałej atmosfery - zimowe jarmarki świąteczne, czy przyciągające wiosną i latem zielone skwerki, zamieniające się jesienią w złote...
Na każdym kroku znajdziemy tu atrakcje warte poświęcenia czasu, a Ci, którzy byli w Wiedniu choć raz twierdzą, że warto tu jeszcze wrócić.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek