Filtr

Program

Dzień 1. (piątek)
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (miasta północnej i środkowej Polski - możliwy wyjazd dzień wcześniej od katalogowej daty rozpoczęcia imprezy). Przyjazd do Pragi w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta z pilotem/przewodnikiem. Czeska stolica zachwyca bogactwem zabytków, niepowtarzalną atmosferą i świetnym jedzeniem. Piesze zwiedzanie zaczyna się od wizyty na dziecińcu Klasztorzu Strahowskiego. Biblioteka znajdująca się w obiekcie może poszczycić się największymi i najstarszymi zbiorami w Czechach. Następnie przejście przez dzielnicę Pohořelec w stronę praskiego Hradu. Po drodze Rynek Hradczański z przepięknym pałacem Schwarzenbergów i majestatycznym Pałacem Arcybiskupim. Z tarasów widokowych rozpościerają się imponujące widoki na znajdujące się poniżej Malą Stranę i Stare Miasto. Przejście po dziecińcach Zamku Praskiego do katedry św. Wita, budowanej przez prawie sześć wieków. Po zwiedzeniu jednego z największych kompleksów zamkowych Europy przejście na krótki odpoczynek w Ogrodach Waldsteina, a następnie pokonanie Wełtawy podczas spaceru po Moście Karola, uważanego za absolutnie najpiękniejszy przykład architektury swego czasu. Przejście obok budynku Klementinum i zanurzenie się w plątaninę uliczek Starego Miasta, by dojść do Rynku. Na fasadzie ratusza znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych mechanizmów zegarowych na świecie – Orloj, którego piękno i stopień skomplikowania zachwyca po dziś dzień. Na głównym placu tej części miasta znajduje się równeż pomnik Jana Husa, oraz kościół św. Mikołaja. Widoczne są także wieże kościoła Matki Boskiej przez Tynem. Następnie przejście w stronę Vaclavskich Namesti, ogromnego placu, będącego bijącym sercem Pragi. Czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Po zakończeniu przejazd do hotelu w okolicach Brna. Zakwaterowanie. Nocleg.


Dzień 2. (sobota)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przygoda z cesarskim miastem rozpocznie się od polskiego akcentu – wizyty na Wzgórzu Kahlenberg, skąd 12 września 1683 roku dowodził siłami sprzymierzonych król Jan III Sobieski w czasie odsieczy Wiednia. Na wzgórzu czas na obejrzenie kościółka św. Józefa, panoramy miasta, czy wypicie pysznej kawy w kawiarni. Przejazd Ringiem – reprezentacyjną aleją wytyczoną w miejscu dawnych murów obronnych, przy której wybudowanych zostało szereg muzeów, ekskluzywnych kamienic i gmachów użyteczności publicznej, z których najsłynniejsze to: Opera Miejska, Teatr Zamkowy, Parlament Republiki Austrii, Ratusz oraz Kościół Wotywny ufundowany jako dziękczynienie po nieudanym zamachu na cesarza Franciszka Józefa. Następnie wizyta przed domem zaprojektowanym przez Friedensreicha Hundertwassera oraz w mini muzeum poświęconym jego niezwykłej twórczości. Kolejnym punktem zwiedzania będzie rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – Belvedere. Obecnie leżący w trzeciej dzielnicy miasta pałac, w czasach budowy zlokalizowany był na jego przedmieściach. Słynie z pięknego widoku na stary Wiedeń i z ogrodów w stylu francuskim. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji będzie spacer wiedeńską starówką, który rozpocznie się pod gmachem Albertyny – galerii założonej przez syna polskiego króla Augusta III. Następnie kościół Augustianów, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska i leżący w jego obrębie Plac Bohaterów. Dodatkową atrakcją będzie przejście najbogatszymi ulicami miasta – Kohlmarkt i Graben, przy których swoje sklepy mają najwięksi dyktatorzy mody światowej, tacy jak: Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Miuccia Prada, Hubert de Givenchy, Louis Vuitton i inni. Spacer zakończy się przy katedrze św. Szczepana, znanej z dachu pokrytego ponad dwustu tysiącami różnokolorowych dachówek oraz z ogromnego obrazu przedstawiającego ukamienowanie pierwszego chrześcijańskiego męczennika. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Następnie zbiórka i nocny przejazd w stronę Polski.


Dzień 3. (niedziela)

Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce. Polska południowa - godziny nocne/wczesnoporanne, Polska środkowa- godziny południowe, Polska północna - godziny popołudniowe.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu *** w okolicach Brna
wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: usługa lokalnych przewodników w Pradze i Wiedniu, opłata klimatyczna w hotelu, oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika, ewentualne opłaty wjazdowe i parkingowe w miastach - 30 euro/os - kwota zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
wydatków własnych podczas podróży

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Austria to wspaniały kraj, który przyciąga zarówno amatorów górskiej wspinaczki i wielbicieli zabytków, bowiem Wiedeń i Salzburg to prawdziwe, austriackie perełki.
Wiedeń - stolica Austrii i niezaprzeczalnie najważniejsze i najbardziej atrakcyjne miasto w tym kraju. Bez względu na porę roku, w której zamierzamy się tu wybrać miasto zawsze daje nam możliwość poczucia wspaniałej atmosfery - zimowe jarmarki świąteczne, czy przyciągające wiosną i latem zielone skwerki, zamieniające się jesienią w złote...
Na każdym kroku znajdziemy tu atrakcje warte poświęcenia czasu, a Ci, którzy byli w Wiedniu choć raz twierdzą, że warto tu jeszcze wrócić.

Mapa

Podobne oferty


Bratysława i Wiedeń

Austria Wiedeń
Bratysława i Wiedeń - Wiedeń
super cena

11.11. - 15.11.2020

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 499 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek