Filtr

Program

Dzień 1. (piątek)
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (miasta północnej i środkowej Polski - możliwy wyjazd dzień wcześniej od katalogowej daty rozpoczęcia imprezy). Przyjazd do Pragi w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta z pilotem/przewodnikiem. Czeska stolica zachwyca bogactwem zabytków, niepowtarzalną atmosferą i świetnym jedzeniem. Piesze zwiedzanie zaczyna się od wizyty na dziecińcu Klasztorzu Strahowskiego. Biblioteka znajdująca się w obiekcie może poszczycić się największymi i najstarszymi zbiorami w Czechach. Następnie przejście przez dzielnicę Pohořelec w stronę praskiego Hradu. Po drodze Rynek Hradczański z przepięknym pałacem Schwarzenbergów i majestatycznym Pałacem Arcybiskupim. Z tarasów widokowych rozpościerają się imponujące widoki na znajdujące się poniżej Malą Stranę i Stare Miasto. Przejście po dziecińcach Zamku Praskiego do katedry św. Wita, budowanej przez prawie sześć wieków. Po zwiedzeniu jednego z największych kompleksów zamkowych Europy przejście na krótki odpoczynek w Ogrodach Waldsteina, a następnie pokonanie Wełtawy podczas spaceru po Moście Karola, uważanego za absolutnie najpiękniejszy przykład architektury swego czasu. Przejście obok budynku Klementinum i zanurzenie się w plątaninę uliczek Starego Miasta, by dojść do Rynku. Na fasadzie ratusza znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych mechanizmów zegarowych na świecie – Orloj, którego piękno i stopień skomplikowania zachwyca po dziś dzień. Na głównym placu tej części miasta znajduje się równeż pomnik Jana Husa, oraz kościół św. Mikołaja. Widoczne są także wieże kościoła Matki Boskiej przez Tynem. Następnie przejście w stronę Vaclavskich Namesti, ogromnego placu, będącego bijącym sercem Pragi. Czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Po zakończeniu przejazd do hotelu w okolicach Brna. Zakwaterowanie. Nocleg.


Dzień 2. (sobota)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przygoda z cesarskim miastem rozpocznie się od polskiego akcentu – wizyty na Wzgórzu Kahlenberg, skąd 12 września 1683 roku dowodził siłami sprzymierzonych król Jan III Sobieski w czasie odsieczy Wiednia. Na wzgórzu czas na obejrzenie kościółka św. Józefa, panoramy miasta, czy wypicie pysznej kawy w kawiarni. Przejazd Ringiem – reprezentacyjną aleją wytyczoną w miejscu dawnych murów obronnych, przy której wybudowanych zostało szereg muzeów, ekskluzywnych kamienic i gmachów użyteczności publicznej, z których najsłynniejsze to: Opera Miejska, Teatr Zamkowy, Parlament Republiki Austrii, Ratusz oraz Kościół Wotywny ufundowany jako dziękczynienie po nieudanym zamachu na cesarza Franciszka Józefa. Następnie wizyta przed domem zaprojektowanym przez Friedensreicha Hundertwassera oraz w mini muzeum poświęconym jego niezwykłej twórczości. Kolejnym punktem zwiedzania będzie rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – Belvedere. Obecnie leżący w trzeciej dzielnicy miasta pałac, w czasach budowy zlokalizowany był na jego przedmieściach. Słynie z pięknego widoku na stary Wiedeń i z ogrodów w stylu francuskim. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji będzie spacer wiedeńską starówką, który rozpocznie się pod gmachem Albertyny – galerii założonej przez syna polskiego króla Augusta III. Następnie kościół Augustianów, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska i leżący w jego obrębie Plac Bohaterów. Dodatkową atrakcją będzie przejście najbogatszymi ulicami miasta – Kohlmarkt i Graben, przy których swoje sklepy mają najwięksi dyktatorzy mody światowej, tacy jak: Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Miuccia Prada, Hubert de Givenchy, Louis Vuitton i inni. Spacer zakończy się przy katedrze św. Szczepana, znanej z dachu pokrytego ponad dwustu tysiącami różnokolorowych dachówek oraz z ogromnego obrazu przedstawiającego ukamienowanie pierwszego chrześcijańskiego męczennika. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Następnie zbiórka i nocny przejazd w stronę Polski.


Dzień 3. (niedziela)

Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce. Polska południowa - godziny nocne/wczesnoporanne, Polska środkowa- godziny południowe, Polska północna - godziny popołudniowe.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu *** w okolicach Brna
wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: usługa lokalnych przewodników w Pradze i Wiedniu, opłata klimatyczna w hotelu, oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika, ewentualne opłaty wjazdowe i parkingowe w miastach - 30 euro/os - kwota zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
wydatków własnych podczas podróży

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Austria to wspaniały kraj, który przyciąga zarówno amatorów górskiej wspinaczki i wielbicieli zabytków, bowiem Wiedeń i Salzburg to prawdziwe, austriackie perełki.
Wiedeń - stolica i największe miasto w Austrii, położone nad Dunajem, tworzące odrębny kraj związkowy. Wiedeń to główny ośrodek administracyjny, przemysłowy, handlowy, akademicki i oczywiście jeden z głównych miejsc turystycznych kraju. W rekordowym dla Wiednia roku 2018, gdzie odwiedziło go 7,5 miliona turystów, aż 94% przebywających tu na wakacjach, konferencji czy spotkaniach biznesowych turystów oceniło to naddunajskie miasto pozytywnie. Dlaczego warto odwiedzić Wiedeń? Które miejsca są najbardziej atrakcyjne do zwiedzania? Przeczytajcie nasz mini-przewodnik i dowiedzcie się więcej!

Albertina – galeria założona w 1768 roku, posiadająca jedną z największych kolekcji grafik na świecie. Książę Albert Sasko - Cieszyński był założycielem Albertiny, a tak sławne dzieła jak “Zając polny” czy “Ręce złożone do Modlitwy” Durera, szkice portretów dzieci autorstwa Rubensa, dzieła Scheilego, Cezanna, Klimta, Picassa, Kokoschki czy Rauschenberga pokazywane są w organizowanych tutaj wystawach czasowych. W ramach ekspozycji stałej Albertina pokazują najciekawsze kierunki sztuki ostatnich 130 lat: francuski impresjonizm, niemiecki ekspresjonizm czy rosyjską awangardę. Warto zobaczyć tutaj sale paradne, gdzie rezydowała kiedyś córka Marii Teresy – Maria Krystyna, a następnie arcyksiążę Karol. Po części oryginalnie umeblowane meble przenoszą odwiedzających w ówczesne czasy. “Złoto albertyńskie” pokrywa tu dzieła snycerskie a parkiety ozdobione intarsjami robią wrażenie na zwiedzających.

Wieża Dunaju – lub Wieża Dunajska jest wspaniałym tarasem widokowym, gdzie z wysokości 155 metrów rozpościera się panorama Wiednia. Jej wysokość to 252 metry, ale za sprawą dwóch sprawnych wind dotrzemy tu w 35 sekund. Wieża ta została wzniesiona z okazji Wiedeńskiego Pokazu Ogrodowego w 1964 roku. Wyremontowana z zachowaniem stylu z lat 60-tych XX wieku, ale z nutą nowoczesności i technologii, bowiem znajdziemy tu interaktywne ekrany panoramiczne na wewnętrznych i zewnętrznych platformach widokowych. 60 multimedialnych ekranów dotykowych pozwala nam bliżej poznać historię Wiednia i samej wieży. Jeśli chcecie mieć najwspanialszy widok na Wiedeń koniecznie zajrzyjcie na Wieżę Dunajską - zachwyt gwarantowany.

Diabelski Młyn - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, i tym samym kolejny punkt widokowy (pod warunkiem, że zasiądziemy w Diabelskim Młynie), gdzie z wysokości 65 metrów będziemy mogli podziwiać naddunajską stolicę. Młyn położony na Praterze (dzielnica Wiednia) został wybudowany w 1897 roku, z okazji 50. jubileuszu koronacji cesarza Franciszka Józefa. Średnica koła to 61 metrów, a cała konstrukcja waży 430 ton, w ośmiu historycznych wagonikach przedstawiona jest historia stolicy Austrii. Diabelski Młyn był “bohaterem” wielu kinowych pozycji (“James Bond: W obliczu śmierci” czy “Trzeci człowiek”), dlatego też w 2016 roku został on wpisany na listę “Skarbów europejskiej kultury filmowej”.

Zamek Hofburg – to właśnie tu imperium Habsburgów było rządzone przez ponad siedem wieków. O jego średniowiecznym założeniu przypomina gotycka kaplica, gdzie w niedzielę można usłyszeć Wiedeński Chór Chłopięcy. Dziś możemy zwiedzać prywatne apartamenty i pokoje reprezentacyjne przepełnione licznymi zbiorami sztuki, które znajdziemy we wnętrzach Hofburgu.

Hundertwasserhaus – kompleks mieszkalny z charakterystycznymi elementami, specyficzne dla twórczości Friedensreicha Hundertwassera. Zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma ozdobnymi, kolorowymi elementami przyciągającymi wzrok. Każdy, kto mieszka w Hunderwasserhaus ma prawo zaprojektować fasadę wokół okien własnego mieszkania. Znajdujących się tu ponad 200 drzew i krzewów na balkonach i tarasach na dachu sprawia, że Hundertwasserhaus jest zieloną oazą dla mieszańców Wiednia.

Wiedeńska Dzielnica Muzeów - to jedna z największych na świecie dzielnic poświęconych kulturze. Położna na krańcach Starego Miasta w dawnych cesarskich stajniach dworskich, skupiająca na powierzchni blisko 60.000 m2 zrzesza w sobie instytucje i miejsca z zakresu różnych dziedzin sztuki, restauracje, kawiarnie i sklepy. To połączenie tego co stare z nutą nowoczesności i z dozą gościnności.

Katedra św. Szczepana – to jeden z symboli stolicy Austrii, którego budowa rozpoczęła się w XII wieku. Jedna z najbardziej znaczących budowli gotyckich w Austrii o wysokości 107,2 m szerokości 34,2 m to wspaniałe miejsce to podziwiania panoramy Wiednia. Wejście na punkt widokowy prowadzi nas przez 343 stopnie. Cztery wieże, z najwyższą południową o wysokości 136,44 m, 13 dzwonów z najsłynniejszym Pummerinem i kolorowymi dachówkami z orłem Habsburgów i herbami Austrii i Wiednia – to wszystko składa się na wyjątkowy, zewnętrzny wygląd Katedry. Wnętrze natomiast przechodziło przez wiele zmian, aż do okresu baroku. Oprócz imponujących ołtarzy i kaplic znajdziemy tu skarbiec katedry z pozłacanymi i zdobionymi kamieniami relikwie, monstrancje, księgi czy szaty liturgiczne. Katedra to również miejsce spoczynku m.in. Cesarza Fryderyka III Hohenzollerna, Eugeniusza Sabaudzkiego czy Rudolfa IV Założyciela, który to w 1359 roku położył kamień węgielny pod gotycką odbudowę katedry.

Opera Wiedeńska - opera z największym repertuarem na świecie, z różnorodnym programem baletowym i operowym, z występującymi tu najważniejszymi osobistościami sceny. Jedno z najważniejszych miejsc operowych na świecie, z produkcjami i programami na światowym poziomie, zmieniającym się codziennie – w ciągu roku znajdziemy tu propozycję 50 różnych oper i dzieł baletowych wykonywanych przez Wiedeński Balet Narodowy, co sprawia, że oferta Opery Wiedeńskiej jest bezkonkurencyjna na arenie międzynarodowej.

Schönbrunn – miejsce, w którym mieszkali Maria Teresa, cesarz Franciszek Józef czy cesarzowa Elżbieta; dawna rezydencja Habsburgów zachwycająca cesarskimi pomieszczeniami paradnymi oraz imponującymi projektami ogrodowymi. Jest jednym z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie. W 1642 roku żona Ferdynanda II, Eleonora Gonzaga zleciła budowę letniej rezydencji i po raz pierwszy użyła określenia “Schönbrunn”. Zrealizowany zespół pałacowo-ogrodowy (1696) po oblężeniu Wiednia przez Turków osmańskich został po 1743 roku radykalnie przearanżowany przez Marię Teresę. Dziś pałac i park znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W pałacu znajduje się łącznie 1441 pomieszczeń a tylko 45 z nich można zwiedzać. Wnętrza wykończone w stylu rokoko. To tutaj, w Sali Lustrzanej koncertował sześcioletni Mozart, w Chińskim Gabinecie Owalnym odbywały się sekretne spotkania Marii Teresy, a w pokoju Vieux-Laque konferował Napoleon.

Belweder – to wspaniały okazały pałac w barokowym stylu oraz galeria sztuki z jednym z najważniejszych zbiorów sztuki w Austrii od czasów średniowiecznych do czasów współczesnych. Książę Eugeniusz Sabaudzki powierzył zbudowanie letniej rezydencji przed murami ówczesnego miasta. Pałac składa się z dwóch części - Dolny Belweder i Górny Belweder. Centralnym punktem zbiorów są 24 obrazy Gustava Klimta, wśród których znajdują się dzieła w złotych kolorach “Pocałunek” i “Judith”. Ekspozycja na Górnym Belwederze w 2018 roku została gruntownie zmieniona – na odwiedzających czeka 420 dzieł w siedmiu tematycznych ekspozycjach. Przedstawiono tu historię Belwederu, dalej średniowieczne, barokowe i klasycystyczne dzieła sztuki, wiedeński modernizm, sztuka okresu międzywojennego i powojennego.

Mapa

Podobne oferty


Bratysława i Wiedeń

Austria Wiedeń
Bratysława i Wiedeń - Wiedeń
First Minute

29.4. - 3.5.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 512 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek