Filtr

Program

Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (miasta północnej Polski – możliwy wyjazd dzień wcześniej przed katalogowym rozpoczęciem imprezy). Zwiedzanie Zamku Valtice, położonego nieopodal granicy z Austrią. Kompleks wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO składa się z trzypiętrowych budynków ze skrzydłami, stajnią, ujeżdżalnią, wozownią, galerią i teatrem. Posiadłość została otoczona w XVIII wieku parkiem krajobrazowym i do zakończenia II Wojny Światowej była jedną z siedzib możnego rodu Liechtensteinów. Przejazd do Wiednia (ok. 90 km). Zwiedzanie miasta rozpoczyna się od objazdu Obwodnicy Staromiejskiej, zwanej popularnie "Ringiem". Przy tej głównej arterii znajdują się budynki z okresu rozkwitu Cesarstwa Austriackiego: Muzeum Sztuk Użytkowych, Opera Wiedeńska, Muzea przy Placu Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Uniwersytet. W Parku Miejskim znajduje się natomiast pomnik Johanna Straussa, a w Ogrodach Zamkowych można dostrzec pomnik Mozarta. Następnie piesze zwiedzanie miasta, które rozpoczyna się od Placu Szwedzkiego w kierunku Placu św. Stefana, przy którym wznosi się imponująca wiedeńska katedra. Spacer wystawowymi ulicami Graben i Kohlmarkt w stronę Hofburga – zimowej rezydencji Habsburgów. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na wzgórze Kahlenberg, podziwianie panoramy miasta. Na szczycie mieści się kościół św. Józefa, w którym znajdują się liczne pamiątki po Polakach. Miejsce to jest szczególne, ponieważ z tego wzgórza Jan III Sobieski dowodził zwycięskimi wojskami idącymi na odsiecz oblężonemu przez Turków Wiedniowi. Przejazd do hotelu w Czechach (ok. 115 km). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.

Przejazd do Pałacu Lednice (ok. 35 km), wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO i należącego również do domeny Liechtensteinów. Poddawany wielokrotnym przebudowom, ostatecznie uzyskał charakterystyczny, romantyczny, neogotycki rys architektoniczny. Książęta, oprócz bogato wyposażonych komnat dbali również o otoczenie: w parku powstała oranżeria, w której rośnie 300-letnia palma, sztuczne ruiny zameczku myśliwskiego, a nawet (na fali zainteresowania Orientem) – minaret. Po zakończeniu zwiedzania zbiórka i przejazd do Polski.

Dzień 3.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 1 nocleg w hotelu *** na terenie Czech
wyżywienie - 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie: KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 30 euro; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem: 
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Austria to wspaniały kraj, który przyciąga zarówno amatorów górskiej wspinaczki i wielbicieli zabytków, bowiem Wiedeń i Salzburg to prawdziwe, austriackie perełki.
Wiedeń - stolica i największe miasto w Austrii, położone nad Dunajem, tworzące odrębny kraj związkowy. Wiedeń to główny ośrodek administracyjny, przemysłowy, handlowy, akademicki i oczywiście jeden z głównych miejsc turystycznych kraju. W rekordowym dla Wiednia roku 2018, gdzie odwiedziło go 7,5 miliona turystów, aż 94% przebywających tu na wakacjach, konferencji czy spotkaniach biznesowych turystów oceniło to naddunajskie miasto pozytywnie. Dlaczego warto odwiedzić Wiedeń? Które miejsca są najbardziej atrakcyjne do zwiedzania? Przeczytajcie nasz mini-przewodnik i dowiedzcie się więcej!

Albertina – galeria założona w 1768 roku, posiadająca jedną z największych kolekcji grafik na świecie. Książę Albert Sasko - Cieszyński był założycielem Albertiny, a tak sławne dzieła jak “Zając polny” czy “Ręce złożone do Modlitwy” Durera, szkice portretów dzieci autorstwa Rubensa, dzieła Scheilego, Cezanna, Klimta, Picassa, Kokoschki czy Rauschenberga pokazywane są w organizowanych tutaj wystawach czasowych. W ramach ekspozycji stałej Albertina pokazują najciekawsze kierunki sztuki ostatnich 130 lat: francuski impresjonizm, niemiecki ekspresjonizm czy rosyjską awangardę. Warto zobaczyć tutaj sale paradne, gdzie rezydowała kiedyś córka Marii Teresy – Maria Krystyna, a następnie arcyksiążę Karol. Po części oryginalnie umeblowane meble przenoszą odwiedzających w ówczesne czasy. “Złoto albertyńskie” pokrywa tu dzieła snycerskie a parkiety ozdobione intarsjami robią wrażenie na zwiedzających.

Wieża Dunaju – lub Wieża Dunajska jest wspaniałym tarasem widokowym, gdzie z wysokości 155 metrów rozpościera się panorama Wiednia. Jej wysokość to 252 metry, ale za sprawą dwóch sprawnych wind dotrzemy tu w 35 sekund. Wieża ta została wzniesiona z okazji Wiedeńskiego Pokazu Ogrodowego w 1964 roku. Wyremontowana z zachowaniem stylu z lat 60-tych XX wieku, ale z nutą nowoczesności i technologii, bowiem znajdziemy tu interaktywne ekrany panoramiczne na wewnętrznych i zewnętrznych platformach widokowych. 60 multimedialnych ekranów dotykowych pozwala nam bliżej poznać historię Wiednia i samej wieży. Jeśli chcecie mieć najwspanialszy widok na Wiedeń koniecznie zajrzyjcie na Wieżę Dunajską - zachwyt gwarantowany.

Diabelski Młyn - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, i tym samym kolejny punkt widokowy (pod warunkiem, że zasiądziemy w Diabelskim Młynie), gdzie z wysokości 65 metrów będziemy mogli podziwiać naddunajską stolicę. Młyn położony na Praterze (dzielnica Wiednia) został wybudowany w 1897 roku, z okazji 50. jubileuszu koronacji cesarza Franciszka Józefa. Średnica koła to 61 metrów, a cała konstrukcja waży 430 ton, w ośmiu historycznych wagonikach przedstawiona jest historia stolicy Austrii. Diabelski Młyn był “bohaterem” wielu kinowych pozycji (“James Bond: W obliczu śmierci” czy “Trzeci człowiek”), dlatego też w 2016 roku został on wpisany na listę “Skarbów europejskiej kultury filmowej”.

Zamek Hofburg – to właśnie tu imperium Habsburgów było rządzone przez ponad siedem wieków. O jego średniowiecznym założeniu przypomina gotycka kaplica, gdzie w niedzielę można usłyszeć Wiedeński Chór Chłopięcy. Dziś możemy zwiedzać prywatne apartamenty i pokoje reprezentacyjne przepełnione licznymi zbiorami sztuki, które znajdziemy we wnętrzach Hofburgu.

Hundertwasserhaus – kompleks mieszkalny z charakterystycznymi elementami, specyficzne dla twórczości Friedensreicha Hundertwassera. Zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma ozdobnymi, kolorowymi elementami przyciągającymi wzrok. Każdy, kto mieszka w Hunderwasserhaus ma prawo zaprojektować fasadę wokół okien własnego mieszkania. Znajdujących się tu ponad 200 drzew i krzewów na balkonach i tarasach na dachu sprawia, że Hundertwasserhaus jest zieloną oazą dla mieszańców Wiednia.

Wiedeńska Dzielnica Muzeów - to jedna z największych na świecie dzielnic poświęconych kulturze. Położna na krańcach Starego Miasta w dawnych cesarskich stajniach dworskich, skupiająca na powierzchni blisko 60.000 m2 zrzesza w sobie instytucje i miejsca z zakresu różnych dziedzin sztuki, restauracje, kawiarnie i sklepy. To połączenie tego co stare z nutą nowoczesności i z dozą gościnności.

Katedra św. Szczepana – to jeden z symboli stolicy Austrii, którego budowa rozpoczęła się w XII wieku. Jedna z najbardziej znaczących budowli gotyckich w Austrii o wysokości 107,2 m szerokości 34,2 m to wspaniałe miejsce to podziwiania panoramy Wiednia. Wejście na punkt widokowy prowadzi nas przez 343 stopnie. Cztery wieże, z najwyższą południową o wysokości 136,44 m, 13 dzwonów z najsłynniejszym Pummerinem i kolorowymi dachówkami z orłem Habsburgów i herbami Austrii i Wiednia – to wszystko składa się na wyjątkowy, zewnętrzny wygląd Katedry. Wnętrze natomiast przechodziło przez wiele zmian, aż do okresu baroku. Oprócz imponujących ołtarzy i kaplic znajdziemy tu skarbiec katedry z pozłacanymi i zdobionymi kamieniami relikwie, monstrancje, księgi czy szaty liturgiczne. Katedra to również miejsce spoczynku m.in. Cesarza Fryderyka III Hohenzollerna, Eugeniusza Sabaudzkiego czy Rudolfa IV Założyciela, który to w 1359 roku położył kamień węgielny pod gotycką odbudowę katedry.

Opera Wiedeńska - opera z największym repertuarem na świecie, z różnorodnym programem baletowym i operowym, z występującymi tu najważniejszymi osobistościami sceny. Jedno z najważniejszych miejsc operowych na świecie, z produkcjami i programami na światowym poziomie, zmieniającym się codziennie – w ciągu roku znajdziemy tu propozycję 50 różnych oper i dzieł baletowych wykonywanych przez Wiedeński Balet Narodowy, co sprawia, że oferta Opery Wiedeńskiej jest bezkonkurencyjna na arenie międzynarodowej.

Schönbrunn – miejsce, w którym mieszkali Maria Teresa, cesarz Franciszek Józef czy cesarzowa Elżbieta; dawna rezydencja Habsburgów zachwycająca cesarskimi pomieszczeniami paradnymi oraz imponującymi projektami ogrodowymi. Jest jednym z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie. W 1642 roku żona Ferdynanda II, Eleonora Gonzaga zleciła budowę letniej rezydencji i po raz pierwszy użyła określenia “Schönbrunn”. Zrealizowany zespół pałacowo-ogrodowy (1696) po oblężeniu Wiednia przez Turków osmańskich został po 1743 roku radykalnie przearanżowany przez Marię Teresę. Dziś pałac i park znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W pałacu znajduje się łącznie 1441 pomieszczeń a tylko 45 z nich można zwiedzać. Wnętrza wykończone w stylu rokoko. To tutaj, w Sali Lustrzanej koncertował sześcioletni Mozart, w Chińskim Gabinecie Owalnym odbywały się sekretne spotkania Marii Teresy, a w pokoju Vieux-Laque konferował Napoleon.

Belweder – to wspaniały okazały pałac w barokowym stylu oraz galeria sztuki z jednym z najważniejszych zbiorów sztuki w Austrii od czasów średniowiecznych do czasów współczesnych. Książę Eugeniusz Sabaudzki powierzył zbudowanie letniej rezydencji przed murami ówczesnego miasta. Pałac składa się z dwóch części - Dolny Belweder i Górny Belweder. Centralnym punktem zbiorów są 24 obrazy Gustava Klimta, wśród których znajdują się dzieła w złotych kolorach “Pocałunek” i “Judith”. Ekspozycja na Górnym Belwederze w 2018 roku została gruntownie zmieniona – na odwiedzających czeka 420 dzieł w siedmiu tematycznych ekspozycjach. Przedstawiono tu historię Belwederu, dalej średniowieczne, barokowe i klasycystyczne dzieła sztuki, wiedeński modernizm, sztuka okresu międzywojennego i powojennego.

Mapa

Podobne oferty


Bratysława i Wiedeń

Austria Wiedeń
Bratysława i Wiedeń - Wiedeń
First Minute

29.4. - 3.5.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 623 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek