Jarmark w Grodnie - z wizytą u Dziadka Mroza

od 269 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Obiadokolacje

Filtr

Program

Jarmark w Grodnie – z wizytą u Dziadka Mroza
Poznaj kulturę naszych wschodnich sąsiadów. Zwiedź Grodno, zasmakuj lokalnych smakołyków i spotkaj się z Dziadkiem Mrozem!

Program:
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w kierunku Kuźnicy Białostockiej. Przyjazd do Grodna, rozpoczęcie zwiedzania miasta królewskich rezydencji, kościołów, klasztorów oraz pałaców najznamienitszych rodów magnackich Rzeczypospolitej. Przejście pod grodzieńską synagogę wzniesioną w 1575-78 roku, dalej Zamek Książąt Grodzieńskich z XII wieku, rezydencji książąt Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królów Polski. Miejsce szczególnie związane z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, jego synek Kazimierzem oraz królem Stefanem Batorym. Nowy Zamek Królewski z XVIII wieku był rezydencją króla Augusta III Sasa i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dalej przejście w kierunku ulicy Zamkowej w kierunku dawnego Rynku Grodzieńskiego, następnie Cerkiew p.w. św. Borysa i Gleba – jedna z najstarszych prawosławnych świątyń na terenie obecnej Białorusi. Później zwiedzanie Muzeum E. Orzeszkowej, pomnik E. Orzeszkowej, tu również dom grodzieńskich masonów, stary park miejski, teatr, budynki akademii medycznej czy szkoły baletowej. Zwiedzanie ekspozycji – makiety Grodna wykonanej w granicach miasta z początku XVIII wieku. Czas wolny na wystawy – jarmarki sztuki ludowej i malarzy. Obiad (około 14:00) w restauracji z degustacją specjałów kuchni białoruskiej. Popołudniu udział w paradzie Dziadów Mrozów – miejscowych braci Świętego Mikołaja. Parada rozpoczyna się od spotkania na Placu Sowieckim – to tu spotykają się Dziadowie Mrozowie i inne bajeczne postacie. W czasie trwania korowodu zostaną włączone miejskie iluminacje oraz dwie główne choinki miasta. Uroczystość zakończy się na Placu Lenina, których zakończeniem będą koncerty. W godzinach wieczornych zbiórka i przejazd w kierunku granicy białorusko – polskiej.

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- opiekę pilota podczas podróży
- wyżywienie: 1 obiad w lokalnej restauracji
- oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE – mobilny zestaw Słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych (bilety wstępu, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodnika lokalnego, podatków lokalnych, opłaty wizowe związane z jej uzyskaniem) – 20 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

dodatkowe informacje

Każdy Podróży zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu, ważnego co najmniej 3 miesiące po zakończeniu imprezy. Przy dokonywaniu rezerwacji konieczne jest podanie numeru paszportu wysyłając maila na biuro@ochtravel.pl lub wpisując numer paszportu w uwagach do rezerwacji.

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Z wizytą w Grodnie

Białoruś
Z wizytą w Grodnie - Białoruś
First Minute
Nowość!

30.4. - 3.5.2020

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 795 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek