Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w stronę granicy polsko–białoruskiej do Kuźnicy Białostockiej. Spotkanie z przewodnikiem po białoruskiej stronie. Przejazd do Grodna – miasta, w którym przez wieki obok siebie żyły różne narodowości i religie. Ta wielokulturowość odcisnęła swe piętno na kształcie architektonicznym i architekturze miasta. W mieście nad Niemnem panowali książęta litewscy, królowie polscy, carowie rosyjscy. Zaczynamy od wzniesionej w latach 1575-78 grodzieńskiej synagogi. Następnie idziemy do Starego Zamku, rezydencji książąt Wielkiego Królestwa Litewskiego i Królów Polski. Miejsce to jest szczególnie związane z królem Stefanem Batorym. Zwiedzamy muzeum historyczno-archeologiczne na Zamku i jedyne muzeum historii religii na Białorusi. Dalej idziemy spacerem po ulicy Zamkowej w kierunku dawnego Rynku Grodzieńskiego (obecnie Plac Sowiecki), a po drodze zobaczymy budynki byłych pałaców magnackich, miejsce, w którym stał najstarszy kościół w Grodnie p.w. N.M.P., następnie Kościół Farny, Katedra Diecezji Grodzieńskiej p.w. św. Franciszka Ksawerego. Zobaczymy także cerkiew p.w. św. Borysa i Gleba – jedna z najstarszych prawosławnych świątyń na terenie obecnej Białorusi. Czas wolny. Po zwiedzaniu obiadokolacja ze specjałami kuchni białoruskiej. Przejazd do hotelu. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd w kierunku Kanału Augustowskiego. Po drodze zatrzymamy się we wsi Naumawicze, gdzie zobaczymy pozostałości Fortu nr 2 rosyjskiej twierdzy, zbudowanej w latach 1913-1915. Następnie przejazd do miejscowości Świack, w której podziwiać będziemy zespół pałacowo-parkowy z pałacem barokowo-klasycystycznym z XVIII wieku architekta Giuseppe de Sacco. W XVIII wieku miejscowe dobra należały do marszałka grodzieńskiego Józefa Wołłowicza, a obecnie pałac jest odrestaurowywany. Później pojedziemy w kierunku Kanału Augustowskiego. Po drodze betonowe bunkry linii Mołotowa, wzniesione w latach 1940-41 przez inżynierów armii radzieckiej. Dojazd do wsi Sonicze skąd rozpościera się widok na Kanał Augustowski. Od roku 2008 kanał był wspólnym polsko–białoruskim kandydatem do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jedziemy na śluzę „Dąbrówka”. Wybudowana w roku 1829 przez Jerzego Arnolda, jest drugą z trzech śluz leżących na terenie Białorusi. Następnie jedziemy na śluzę żeglugową „Niemnowo”. Jest to trzecia śluza położona na terenie Białorusi. Pierwotnie była to śluza trójkomorowa, jednak podczas rekonstrukcji dobudowano czwartą komorę. Rejs po kanale. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Spacer po Grodnie – przejście na dawną dzielnicę „Horodnica”, która powstała w XVIII wieku. Podejdziemy pod pomnik Elizy Orzeszkowej. Dalej dom grodzieńskich masonów, stary park miejski założony jako ogród botaniczny, teatr, budynki akademii medycznej, szkoły baletowej. Zwiedzanie ekspozycji „Garadzienskaja Brama” – makieta Grodna wykonana w granicach miasta z początki XVIII wieku. Czas wolny. Przejazd do Polski.
Dzień 4.

Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu ***
wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje zgodnie z programem
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych (bilety wstępu, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, opłaty wizowe związane z jej uzyskaniem) - 50 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Każdy Podróży zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu, ważnego co najmniej 3 miesiące po zakończeniu imprezy. Przy dokonywaniu rezerwacji konieczne jest podanie numeru paszportu, wysyłając maila na biuro@ochtravel.pl lub wpisując numer paszportu w uwagach do rezerwacji.

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Białoruś to niezwykły kraj słynący z silnego przywiązania do natury, tradycji, ale także wielokulturowości i różnorodności, która przejawia się w jej krajobrazie. Granicząca z Rosją, Ukrainą, Polską, Litwą i Łotwą kraina, w 40% procentach pokryta jest pięknymi lasami, których zieleń stała się symbolem białoruskiej flagi. Za honorowego obywatela tego kraju uważa się Bociana, który stanowi dumę narodową, a wielu krajan uważa go za niemalże święte zwierzę. Ta piękna kraina słynie także ze wspaniałych zabytków i widocznego wpływu Leninizmu. Zobaczymy tu monumentalne place i posągi, czy miasta takie jak Mińsk i Grodno.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek