Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w stronę granicy polsko–białoruskiej do Kuźnicy Białostockiej. Spotkanie z przewodnikiem po białoruskiej stronie. Przejazd do Grodna – miasta, w którym przez wieki obok siebie żyły różne narodowości i religie. Ta wielokulturowość odcisnęła swe piętno na kształcie architektonicznym i architekturze miasta. W mieście nad Niemnem panowali książęta litewscy, królowie polscy, carowie rosyjscy. Zaczynamy od wzniesionej w latach 1575-78 grodzieńskiej synagogi. Następnie idziemy do Starego Zamku, rezydencji książąt Wielkiego Królestwa Litewskiego i Królów Polski. Miejsce to jest szczególnie związane z królem Stefanem Batorym. Zwiedzamy muzeum historyczno-archeologiczne na Zamku i jedyne muzeum historii religii na Białorusi. Dalej idziemy spacerem po ulicy Zamkowej w kierunku dawnego Rynku Grodzieńskiego (obecnie Plac Sowiecki), a po drodze zobaczymy budynki byłych pałaców magnackich, miejsce, w którym stał najstarszy kościół w Grodnie p.w. N.M.P., następnie Kościół Farny, Katedra Diecezji Grodzieńskiej p.w. św. Franciszka Ksawerego. Zobaczymy także cerkiew p.w. św. Borysa i Gleba – jedna z najstarszych prawosławnych świątyń na terenie obecnej Białorusi. Czas wolny. Po zwiedzaniu obiadokolacja ze specjałami kuchni białoruskiej. Przejazd do hotelu. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd w kierunku Kanału Augustowskiego. Po drodze zatrzymamy się we wsi Naumawicze, gdzie zobaczymy pozostałości Fortu nr 2 rosyjskiej twierdzy, zbudowanej w latach 1913-1915. Następnie przejazd do miejscowości Świack, w której podziwiać będziemy zespół pałacowo-parkowy z pałacem barokowo-klasycystycznym z XVIII wieku architekta Giuseppe de Sacco. W XVIII wieku miejscowe dobra należały do marszałka grodzieńskiego Józefa Wołłowicza, a obecnie pałac jest odrestaurowywany. Później pojedziemy w kierunku Kanału Augustowskiego. Po drodze betonowe bunkry linii Mołotowa, wzniesione w latach 1940-41 przez inżynierów armii radzieckiej. Dojazd do wsi Sonicze skąd rozpościera się widok na Kanał Augustowski. Od roku 2008 kanał był wspólnym polsko–białoruskim kandydatem do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jedziemy na śluzę „Dąbrówka”. Wybudowana w roku 1829 przez Jerzego Arnolda, jest drugą z trzech śluz leżących na terenie Białorusi. Następnie jedziemy na śluzę żeglugową „Niemnowo”. Jest to trzecia śluza położona na terenie Białorusi. Pierwotnie była to śluza trójkomorowa, jednak podczas rekonstrukcji dobudowano czwartą komorę. Rejs po kanale. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Spacer po Grodnie – przejście na dawną dzielnicę „Horodnica”, która powstała w XVIII wieku. Podejdziemy pod pomnik Elizy Orzeszkowej. Dalej dom grodzieńskich masonów, stary park miejski założony jako ogród botaniczny, teatr, budynki akademii medycznej, szkoły baletowej. Zwiedzanie ekspozycji „Garadzienskaja Brama” – makieta Grodna wykonana w granicach miasta z początki XVIII wieku. Czas wolny. Przejazd do Polski.
Dzień 4.

Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu ***
wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje zgodnie z programem
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych (bilety wstępu, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, opłaty wizowe związane z jej uzyskaniem) - 50 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Każdy Podróży zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu, ważnego co najmniej 3 miesiące po zakończeniu imprezy. Przy dokonywaniu rezerwacji konieczne jest podanie numeru paszportu, wysyłając maila na biuro@ochtravel.pl lub wpisując numer paszportu w uwagach do rezerwacji.

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.


Białoruś od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów, a w ostatnim roku głównie ze względu na ruch bezwizowy na Białoruś, który został otwarty w 2019 roku dla Regionów Grodzieńskiego i Regionu Brzeskiego. Formalności związane z wjazdem są ułatwione, a przejazd przez granicę zarówno dla turystów indywidulanych jak i grupowych o wiele szybszy, niż miało to miejsce wcześniej. Warto jednak pamiętać, że wybierając się do Białorusi musimy mieć ważny paszport, ubezpieczenie, środki finansowe i dokument potwierdzający zakup usługi noclegowej/turystycznej. W ramach ruchu bezwizowego możemy przekroczyć kilka przejść granicznych lądowych, kolejowych i lotniczych. Więcej informacji dotyczących ruchu bezwizowego na Białorusi możemy znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych atrakcji Regionu Grodzieńskiego, które warto zobaczyć podczas wizyty:Bazylika p.w. Franciszka Ksawerego - Fundatorem bazyliki był król Stefan Batory, który czynił starania, aby sprowadzić jezuitów do Grodna. Po wybudowaniu bazylika miała być miejscem spoczynku króla, jednakże zmarł on w 1586 roku, gdy mury były wzniesione tylko do połowy. Kościół jest jedną z najbardziej znanych budowli sakralnych na Białorusi. W czasie budowy kościół Świętego Franciszka Ksawerego był częścią kompleksów jezuitów. W budynku od XIX wieku do dziś znajduje się więzienie. W jednym z budynków w 1709 roku działała apteka, a dziś mieści się Muzeum Farmacji, będące jedynym takim muzeum na Białorusi. Bogactwo kościoła uderza od wejścia. Półkoliste schody zbudowane w 1898 roku, na których attyce znajduje się rzeźba Jezusa Chrystusa z krzyżem. W 1725 roku w wieży północnej zamontowano mechaniczny zegar wieżowy, który wcześniej znajdował się w wieży ratusza, będący jednym z najstarszych działających zegarów w Europie Wschodniej. Wnętrze kościoła jest ozdobione przez 13 ołtarzy, z czego 12 z nich jest ołtarzami bocznymi. Ołtarz główny to jeden z najwyższych barokowych ołtarzy w Europie, bowiem jego wysokość sięga 21 metrów. Ołtarz zdobi ponad 40 rzeźb, o wysokiej wartości artystycznej. W lewej kaplicy transeptu znajduje się ołtarz św. Michała Archanioła z rzeźbami postaci Wielkiego Księstwa Litewskiego. W prawej kaplicy transeptu znajdziemy cudowny obraz Matki Bożej Kongregackiej lub inaczej zwany obraz Matki Bożej Studenckiej, który powstał w Rzymie w XVII wieku. W 1990 roku Jan Paweł II nadał kościołowi tytuł Bazyliki Mniejszej, a w 1991 roku, kiedy powstała diecezja katolicka w Grodnie kościół został mianowany jako katedra. To popularne miejsce pielgrzymkowe na Białorusi oraz jedna z wizytówek Grodna.Cerkiew świętych Borysa i Gleba – to najstarsza cerkiew prawosławna w Grodnie i jedyny zachowany zabytek architektury staroruskiej sprzed najazdu mongolskiego na zachodniej części Białorusi. Cerkiew została wybudowana na Kołodży przez księcia Wsiewołoda Dawidowicza. Patronowie cerkwi – Glew i Borys byli również patronami jego dwóch synów. Pierwsza wzmianka o budowli pochodzi z 1138 roku, co czyni ją jedną z najstarszych cerkwi w północnej Europie. Obiekt był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Niektóre źródła wskazują, że w XVI wiek powstał przy niej prawosławny monaster św. Borysa i Gleba. W 1635 roku został przejęty przez unitów, a w 1697 powstał przy nim klasztor bazyliański. W 1839 roku przestał istnieć Kościół Unicki i oba monastery Świętych Borysa i Gleba zostały zmieniona na męskie prawosławne wspólnoty mnisze. W roku 1853 roku doszło do osunięcia skarpy niemeńskiej i zawaliły się południowa ściana i apsyda. Cerkiew została zamknięta dla celów kultowych, cenne eksponaty przeniesione do klasztoru bernardynek, a cerkiew odremontowana z funduszy cara Aleksandra II. W 1948 roku władze radzieckie urządziły tu muzeum, a pierwotna funkcja przywrócona została dopiero w 1991 roku. Cerkiew jest jedyna w swoim rodzaju - mówi się tu o zastosowaniu grodzieńskiej sztuki architektonicznej.Kanał Augustowski – to kanał łączący drogą okrężną dopływy Wisły z Bałtykiem przez dopływy Niemna z pominięciem dolnego biegu Wisły. Kanał Augustowski jest uznany za pomnik historii, a od 2008 był wspólnym polsko-białoruskim kandydatem do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO (wycofany w 2010 roku do poprawienia). Kanał Augustowski został zbudowany w celu ominięcia pruskich komór celnych przy transporcie zbóż do Gdańska. Długość kanału to 101 km, z czego tylko 19 km znajduje się po stronie białoruskiej. Znajdują się tu 2 upusty i 4 śluzy, w tym jedyna czterokomorowa we wsi Niemnowo. Oprócz malowniczych widoków wytworzonych przez przepływającą tu, krętą Czarną Hańczę znajdziemy tu cenny ekosystem (pstrągi i lipnie w wodach, a w okolicznych lasach łosie, jelenie, wielki, rysie, głuszce czy cietrzwie). Spotkamy tu wpisanego do Czerwonej Księgi bociana czarnego, czerwone kanie, łabędzia trębacza, szarego żurawia, sowę błotną czy zimorodka. Sama historia tego regionu jest bardzo ciekawa. Dopiero w XV wieku powstały tu pierwsze osady, a później dwory i posiadłości. W 1795 roku po trzecim rozbiorze Polski ziemie te były pod panowaniem Prus, a w 1815 roku stały się częścią Imperium Rosyjskiego. W 1915 roku toczyła się tu walka przy Warowni Grodzieńskiej. W latach 30. XX wieku dokonano pierwszego remontu arterii wodnej, a w 1940 roku rozpoczęto tu budowę tzw. Linii Mołotowa, gdzie w podczas II wojny światowej kanał został poważnie zniszczony. Odbudowa rozpoczęła się dopiero w 2004 roku, a rekonstrukcja została wykonana na podstawie rysunków i planów XIX wieku, zachowane zostały autentyczne części śluz czy technologie umacniana koryta.Pałac w Świącku - powstały w 1779 roku według projektu głównego architekta Wielkiego Księstwa Litewskiego Giuseppe Sacco. Wzniesiono tu murowany pałac z dwiema bocznymi oficynami i założeniem parkowym z systemem sztucznych zbiorników wodnych. Część centralną stanowi monumentalny, dwukondygnacyjny budynek z mansardowym dachem łącząc w sobie barok i klasycyzm. Na początku XIX wieku do kompleksu pałacowo-parkowego włączono neogotycką kaplicę i budynki gospodarcze. Park krajobrazowy to blisko 12 ha z miejscowymi gatunkami roślin, w części południowej znajduje się wzgórze widokowe – Belweder. Pałac Wołłowiczów w Świącku jest jedyną z lepiej zachowanych rezydencji magnackich na Białorusi.Luterańska kircha świętego Jana w Grodnie - świątynia ewangelicko – augsburska z II połowy XIX wieku. Początki luteranów w Grodnie datuje się na czasy Tyzenjauza, który sprowadził do miasta niemieckich rzemieślników. Świątynia została wzniesiona na starym budynku karczmy podarowanej ewangelikom przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obiekt był kilkukrotnie przebudowany, w 1873 roku powstała wieża zegarowa, a w 1912 roku świątynia przybrała kształt neogotycki. Współczesny wygląd budynek uzyskał przed I wojną światową. W 1914 roku do parafii należało około 200 rodzin, głównie niemieckich. Z tą wspólnotą była związana również okoliczna infrastruktura - szkoła dla chłopców i dziewcząt, klub dla kobiet, a sama parafia dzięki pastorom utrzymywała kontakty z innymi, luterańskimi placówkami w regionie Grodzieńszczyzny. Po II wojnie światowej otwarto tu archiwum obwodowe, a po 1995 roku zaczęli się w niej modlić ewangelicy (nabożeństwa odbywają się w j. rosyjskim).Zamek w Mirze - budowę zamku na przełomie XV i XVI wieku rozpoczął Jerzy Illinicz – starosta brzeski. Początkowo zamek w stylu gotyckim, po przejęciu przez wnuka Jerzego Illinicza przebudowany na styl renesansowy. Wzdłuż wschodnich i północnych ścian powstał pałac, a fasady zostały udekorowane portalami, płytami, balkonami i gankami. W 2000 roku zamek wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dzięki czemu zaczęto jego renowację. Przy tej okazji zostały zrekonstruowane fortyfikacje bastionowe. Zamek położony jest nad pięknym parkiem o powierzchni 25 ha, którym warto się przespacerować podczas wizyty w zamku.Stary Zamek w Grodnie – w 1967 roku ogłoszony jako historyczno – archeologiczny rezerwat “Góra Zamkowa”. Został zbudowany przez Stefana Batorego na ruinach starożytnego Zamku Górnego, którego architektem był Santi Gucci z Florencji. Od zniszczonych przez czas budynków z epoki księcia Witolda, do przebudowy została wykorzystana dolna część murów obronnych, resztki wieży, fundamenty i ściany pałacu książęcego. Budowlani przewidzieli wszystko: przekształcenie zamku w rezydencję czy udoskonalenie systemu obronnego. Wewnątrz dominował styl renesansowy, na parterze było 10 pomieszczeń (m.in. Kancelaria, skarbiec czy arsenał), pierwsze piętro zajmowały królewskie pokoje, na drugim piętrze znajdował się strych. Ciekawostką jest to, że piętra nie zostały połączone ze sobą i każde z nich ma osobne wejście. Od 1924 roku zamek został przekazany muzeum.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek