Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (miasta północnej i środkowej Polski - możliwy wyjazd dzień wcześniej od katalogowej daty rozpoczęcia imprezy). Przyjazd do Pragi w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta z pilotem/przewodnikiem. Czeska stolica zachwyca bogactwem zabytków, niepowtarzalną atmosferą i świetnym jedzeniem. Piesze zwiedzanie zaczyna się od wizyty na dziecińcu Klasztorzu Strahowskiego. Biblioteka znajdująca się w obiekcie może poszczycić się największymi i najstarszymi zbiorami w Czechach. Następnie przejście przez dzielnicę Pohořelec w stronę praskiego Hradu. Po drodze Rynek Hradczański z przepięknym pałacem Schwarzenbergów i majestatycznym Pałacem Arcybiskupim. Z tarasów widokowych rozpościerają się imponujące widoki na znajdujące się poniżej Malą Stranę i Stare Miasto. Przejście po dziecińcach Zamku Praskiego do katedry św. Wita, budowanej przez prawie sześć wieków. Następnie pokonanie Wełtawy podczas spaceru po Moście Karola, uważanego za absolutnie najpiękniejszy przykład architektury swego czasu. Przejście obok budynku Klementinum i zanurzenie się w plątaninę uliczek Starego Miasta, by dojść do Rynku. Na fasadzie ratusza znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych mechanizmów zegarowych na świecie – Orloj, którego piękno i stopień skomplikowania zachwyca po dziś dzień. Na głównym placu tej części miasta znajduje się również pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Widoczne są także wieże kościoła Matki Boskiej pod Tynem. Następnie przejście w stronę Vaclavskich Namesti, ogromnego placu, będącego bijącym sercem Pragi. Czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych. Po zakończeniu zbiórka w godzinach wieczornych i nocny przejazd do Polski.

Dzień 2.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce. Polska południowa - godziny nocne/wczesnoporanne, Polska środkowa- godziny południowe, Polska północna - godziny popołudniowe.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
ubezpieczenie: KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych - usługa lokalnego przewodnika w Pradze, oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika, ewentualne opłaty wjazdowe i parkingowe w mieście - 10 euro/os - kwota zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
wydatków własnych podczas podróży

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ze względu na spacer po mieście (bez wchodzenia do środka) zachęcamy do zabrania ciepłej odzieży.

Czechy to wspaniały kierunek na wycieczkę weekendową. Czeska Praga dzięki wielości zabytków przyciąga turystów z całego świata. Daj się zaprosić na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów!
Praga to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Położona nad Wełtawą stolica Czech, która powstała w 1784 r. po połączeniu Starego Miasta, Nowego Miasta, Małej Strany, Josefova i Hradczan. Wspaniale zachowane centrum miasta zostało w 1992 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdziemy tu ślady jedenastu wieków historii. Miasto pełne zabytków, imponującej architektury i wspaniałych widoków. Romantyczna atmosfera tego miejsca zachęca do długich spacerów. Praga to też miasto kultury i sztuki, z którą stykamy się na każdym kroku, ale też miejsce, gdzie warzy się i pije najlepsze na świecie piwo. Na wycieczkę po Pradze warto przeznaczyć więcej jak jeden dzień. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o czeskiej stolicy i miejscach, które obowiązkowo powinny się znaleźć w planie naszej wycieczki.

Hradczany to dzielnica, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych zabytkowych kompleksów. Dawniej siedziba czeskich królów, a obecnie prezydenta. Możemy tu podziwiać Zamek Królewski, który jest jednym z największych kompleksów zamkowych świat. Składa się z zabytkowych pałaców, budowli sakralnych, rozległych ogrodów i malowniczych zakątków. Nie można pominąć Katedry Św. Wita, Wacława i Wojciecha, której budowę rozpoczęto w 1344, a zakończono dopiero 1929. Wewnątrz możemy zobaczyć cenne czeskie klejnoty koronacyjne, natomiast w podziemiach znajdują się grobowce czeskich królów. Tuż obok katedry znajduje się słynna Złota Uliczka. Znajdują się tutaj przepiękne kolorowe domki wpasowane w mury obronne. Złotą Uliczkę od XVI wieku zamieszkiwali rzemieślnicy i straż zamkowa. Legenda opowiada, że mieli tu jednak mieszkać przeróżni magowie i alchemicy i stąd też pochodzi jej nazwa.

Most Karola to najsłynniejszy most w Pradze. Łączy dzielnice Malá Strana ze Starym Miastem. Wybudowany na szesnastu filarach jest jedynym średniowiecznym mostem kamiennym na świecie o takiej rozpiętości przęseł. Jego długość to 516 metrów, a szerokość 9,5 metra. Jego budowę rozpoczęto w 1357 roku, a zakończono na początku XV wieku. Zdobi go 30 posągów świętych w tym Św. Jana Nepomucena, którego w 1342 roku zrzucono z mostu do rzeki Wełtawy. Jest wizytówką i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście.

Rynek Starego Miasta. Przechodząc przez Most Karola, znajdziemy się na Starym Mieście. Jego centralnym punktem jest Rynek, najważniejszy plac starej Pragi. Powstał w XII w. i był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. Jednym z najładniejszych i najważniejszych budynków Rynku Staromiejskiego jest Ratusz wybudowany w 1338 roku. Najbardziej znaną i lubianą przez turystów częścią ratusza jest średniowieczny zegar Orloj z ruchomymi figurkami apostołów i śmierci, które pojawiają się o każdej pełnej godzinie. We wschodniej części Starego Miasta znajduje się najbardziej efektowna gotycka budowla sakralna w Pradze, to Kościół Marii Panny przed Tynem. Kościół zaczęto budować od połowy XIV w., a skończono na początku XVI w. Pod koniec XVII wieku wnętrze przebudowano w stylu barokowym, a organy znajdujące się w kościele są najstarszymi w Pradze.

Wyszechrad to część Pragi, której nie można pominąć podczas wycieczki. Według legend to najstarsza siedziba czeskich książąt jednak grodzisko powstało później niż Zamek Praski, bo w połowie X w. Ze skalistego urwiska nad Wełtawą rozciąga się przepiękny widok na Pragę. W Parku Wyszechradzkim można zobaczyć architektoniczne skarby obejmujące cenną romańską rotundę św. Marcina z XI w., neogotycki kościół św. Piotra i Pawła. W parku mieszczą się podziemne kazamaty, w których zostały umieszczone oryginały niektórych barokowych rzeźb z Mostu Karola.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek