Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę i Czechy. Przyjazd do Pragi w godzinach porannych. Czeska stolica zachwyca bogactwem zabytków, niepowtarzalną atmosferą i świetnym jedzeniem. Piesze zwiedzanie zaczyna się od wizyty na dziecińcu Klasztoru Strahowskiego. Biblioteka znajdująca się w obiekcie może poszczycić się największymi i najstarszymi zbiorami w Czechach. Następnie przejście przez dzielnicę Pohořelec w stronę praskiego Hradu. Po drodze Rynek Hradczański z przepięknym pałacem Schwarzenbergów i majestatycznym Pałacem Arcybiskupim. Z tarasów widokowych rozpościerają się imponujące widoki na znajdujące się poniżej Malą Stranę i Stare Miasto. Uczestniczenie w ceremonii zmiany warty przed pałacem prezydenckim. Przejście po dziecińcach Zamku Praskiego do katedry św. Wita, budowanej przez prawie sześć wieków. Po zwiedzeniu jednego z największych kompleksów zamkowych Europy, spacer na krótki odpoczynek w Ogrodach Waldsteina, a następnie pokonanie Wełtawy podczas przechadzki po Moście Karola, uważanego za absolutnie najpiękniejszy przykład architektury swego czasu. Przejście obok budynku Klementinum i zanurzenie się w plątaninę uliczek Starego Miasta, spacer prowadzący do Rynku. Na fasadzie ratusza znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych mechanizmów zegarowych na świecie – Orloj, którego piękno i stopień skomplikowania zachwyca po dziś dzień. Na głównym placu tej części miasta znajduje się również pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Widoczne są także wieże kościoła Matki Boskiej przed Tynem. Następnie przejście w stronę Vaclavskich Namesti, ogromnego placu, będącego bijącym sercem Pragi. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
.
Przejazd do Kutnej Hory (ok. 85 km). Piesze zwiedzanie miasta wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. W okresie średniowiecznym odkryto pod miastem ogromne pokłady srebra, które stały się impulsem do rozwoju górnictwa na tym terenie i dostarczyły Królestwu Czeskiemu ogromnych dochodów. Kutna Hora stała się jednym z najważniejszych miast tej części Europy. Spacer ulicami miasta. Przepiękny gotycki kościół św. Barbary i Dwór Włoski to jego najbardziej rozpoznawalne zabytki. Warto też zwrócić uwagę na średniowieczną studnię i barokowy Słup Morowy, który został wzniesiony przez mieszkańców jako wotum dziękczynne po ustąpieniu zarazy. W Hradku, dawnej wieży obronnej, następnie przekształconej w rezydencję patrycjuszy znajduje się obecnie muzeum poświęconej górnictwu srebra. Przejazd do dzielnicy Sedlec, w której znajduje się Kaplica Czaszek. Ossuarium zawiera kości wielu tysięcy ofiar zaraz, które nawiedzały miasto na przestrzeni wieków. Zostały one ułożone w taki sposób, iż wypełniają funkcje konstrukcji wystroju obiektu. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Polski (przez Czechy). Przyjazd do miast Polski południowej w godzinach późnowieczornych, Polska środkowa i północna - godziny nocne następnego dnia.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie - 1 nocleg w hotelu **/***
wyżywienie - 1 śniadanie i 1 obiadokolacja lub 1 śniadanie zgodnie z zakupioną ofertą
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 25 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 25 euro/osoba - płatne u pilota w autokarze, w przypadku zakupienia opcji ze śniadaniem
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Czechy to wspaniały kierunek na wycieczkę weekendową. Czeska Praga dzięki wielości zabytków przyciąga turystów z całego świata. Daj się zaprosić na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów!
Chcesz zobaczyć atrakcyjne miasto na szybki, weekendowy wypad? Praga to idealna propozycja dla Ciebie! Najsłynniejszy Most Europy, Hradczany, Złota Uliczka, Stachov i Stare Miasto wpisane na Listę UNESCO to tylko niektóre atrakcje, które można zobaczyć podczas wypadu do Pragi z nami! Zanurz się w licznych uliczkach, spróbuj lokalnego piwa czy kulinarnych specjałów. Poczuj przyjazny klimat stolicy naszych południowych sąsiadów!

Mapa

Podobne oferty


Sylwester Praga

Czechy Praga
Sylwester Praga - Praga
First Minute

31.12. - 1.1.2021

Liczba noclegów: 1

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 135 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek