Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Francji.

Dzień 2.
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Cmentarza Pere- Lechaise - najsłynniejszym i największym cmentarzu Paryża, podarowanym przez Ludwika XIV, na którym spoczywają znane osobowości, m.in. Fryderyk Chopin, Edit Piaf czy Oskar Wilde. Następnie przejazd do Hotel de Ville – czyli do paryskiego Ratusza, który oprócz funkcji administracyjnych pełni funkcję reprezentacyjną. Fasada budynku ozdobiona jest 136 figurami – rzeźbami najważniejszych paryskich osobistości. Następnie przejście niegdyś łączącym północ z południem Mostem Notre Dam, w stronę Wyspy La Cite – tam zobaczymy Katedrę Notre Dam i Pałac Sprawiedliwości wraz z Placem sprawiedliwości (zwiedzanie z zewnątrz). Katedra to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie, budowana przez 180 lat, z rozświetlającą kościół rozetą. Później przejście do Dzielnicy Łacińskiej, której nazwa pochodzi od powszechności używania języka łacińskiego na tutejszych uniwersytetach, bowiem tu znajdziemy budynki Sorbony czy Panteonu. Dla uczestników, którzy nie chcą wejść na wieżę czas wolny. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Wersalu – kompleksu pałacowego stanowiącego siedzibę królów francuskich od 1682 roku. Pałac rocznie odwiedzany jest przez 10 milionów turystów, ma 700 pomieszczeń, z czego 120 udostępnionych jest dla publiczności. Początek Pałacu dał domek myśliwski wybudowany przez Ludwika XIII, następnie Ludwik XIV zainicjował rozbudowę rezydencji, osobiście nadzorując prace. Przed Pałacem znajduje się ogród, który uznawany jest za pierwowzór ogrodu francuskiego. Zwiedzanie kompleksu. Po wizycie w tym wyjątkowym miejscu przejazd do Paryża. Wizyta na Polu Marsowym, przy którego końcu można dostrzec „Żelazną damę” - Wieżę Eiffla, wybudowaną w 1889 roku na Wystawę Światową, na setną rocznicę rewolucji francuskiej. Wieża miała pokazać poziom francuskiej inżynierii i gospodarczej potęgi. Po 20 latach miała zostać rozebrana, jednakże jej twórca – Gustaw Eiffel nie dopuścił do tego, zakładając na jej szczycie obserwatorium meteorologiczne. Tym samym Wieża po latach stała się wizytówką miasta i kraju. Wejście na 2. piętro Wieży Eiffla. Następnie wizyta przy Les Invalides – kompleksie budynków wybudowanych z inicjatywy Ludwika XIV, początkowo służący jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. W kompleksie budynków znajdują się również grobowce, a najbardziej znanym jest grobowiec Napoleona Bonaparte. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, obecnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzeów na świecie. Znajdziemy tu blisko 300.000 dzieł sztuki skoncentrowanych na powierzchni 60.600 metrów kwadratowych. Dzieła jakie można tu spotkać, sięgają od czasów najdawniejszych do XIX wieku. Najbardziej znanymi eksponatami są: Mona Lisa, Nike z Samotraki, stela z Kodeksem Hammurabiego, Wenus z Milo, liczne dzieła Rafaela, Caravaggia, Tycjana, czy Michała Anioła. Indywidualne zwiedzanie wystawy. Następnie zbiórka i przejazd na Plac Vendome, na którego centralnym miejscu znajduje się pomnik Napoleona. Przy Placu znajduje się również tablica upamiętniająca śmierć Fryderyka Chopina. Później wizyta na Placu de la Concorde, wielokrotnie zmieniający swoją nazwę z egipskim obeliskiem liczącym 3300 lat oraz 2 fontannami z XIX wieku. Przejazd przez Pola Elizejskie – reprezentacyjną ulicę Paryża, w stronę Placu de Gaulle’a, na którym znajdziemy kolejny z symboli Paryża – Łuk Triumfalny. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Plac Pigalle, którego nazwa pochodzi od XVIII wiecznego artysty Jeana Baptista Pigalla. To miejsce bywało niegdyś centrum spotkań paryskiego świata artystów. Obok amsterdamskiej i hamburskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni stanowi ona jedną z najbardziej znanych tego typu dzielnic w Europie. Przy Placu znajdziemy Moulin Rouge – teatr, który od 100 lat prezentuje spektakle. Przejście na Montmare, najwyżej położonej dzielnicy w Paryżu. Wizyta w Bazylice Sacre Coeur – ze wzgórza przy bazylice można oglądać panoramę miasta. Dalej spacer Placem Tertre, gdzie wielu artystów przedstawia swoją twórczość. Po zwiedzaniu czas wolny na zjedzenie posiłku przed podróżą do Polski. Wyjazd z Paryża w godzinach popołudniowo-wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Niemcy w kierunku Polski.

Dzień 6.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski. Przekroczenie granicy w godzinach porannych.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota na trasie, oprowadzanie po mieście
zakwaterowanie - hotel o standardzie turystycznym *** zlokalizowany na obrzeżach Paryża z dogodnym
połączeniem komunikacyjnym, 3 noclegi w pokojach 2,3 - osobowych w zależności od zgłoszeń
wyżywienie – 3 śniadania (zazwyczaj śniadania francuskie – croissanty, pieczywo, dżem, ser, kawa,
herbata) i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych : bilety wstępu do Wersalu, Luwru, wejścia na 2. piętro Wieży Eiffla, opłaty za wcześniejszą rezerwację, opłat
wjazdowych do miasta, podatku lokalnego przy zakwaterowaniu, biletów na metro, kolejkę w zależności od
dnia wycieczki - 95 euro/osoba
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 70 euro/osoba płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wybrania opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Choć Francja kojarzy nam się przede wszystkim z jej stolicą - Paryżem to nie możemy zapomnieć o tak wspaniałych regionach jak Normandia i Bretania z zapierającymi dech widokami czy Lazurowym Wybrzeżu, gdzie każdy z nas może przez chwilę poczuć się jak gwiazda spacerując ulicami w Cannes.
Nie ma na świecie innego miejsca, które piastowałoby stanowisko stolicy na tak wielu płaszczyznach, począwszy od stolicy kraju, przez stolicę mody, miłości, romantyzmu i zabytków. To leżące w regionie Île-de-France, ponadczasowe, nadzwyczajne miasto, od wieków przyciągało do siebie malarzy, pisarzy, poetów, filozofów i myślicieli z całego świata, którzy wpłynęli na jego wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Stolica zawdzięcza swoją nazwę plemieniu Paryzjanów, którzy w III wieku założyli osadę na jednej z wysp Sekwany. Niewątpliwym atutem Paryża jest możliwość zwiedzania go o każdej porze roku. Miasto to zachwyca mieszanką stylu klasycystycznego, barokowego i renesansowego.

Cmentarza Père - Lechaise – najsłynniejszy i największy cmentarzu Paryża swoją nazwę zawdzięcza spowiednikowi Ludwika XIV - François de la Chaise. Napoleon Bonaparte zmienił dotychczas obowiązujące prawo wpływające na kwestie dotyczące pochówków, w wyniku którego w 1804 roku stworzono ten właśnie cmentarz. Z racji swojego położenia nie cieszył się on jednak powodzeniem, aby zwiększyć jego prestiż, przeniesiono na niego szczątki Moliera, a także pary kochanków Abelarda i Heloizy. Aktualnie powierzchnia cmentarza liczy około czterdzieści cztery hektary, a liczba znajdujących się na nim ciał jest trudna do określenia, niektóre z danych mówią nawet o trzystu tysiącach. Nagrobki cmentarza należy określić jako bardzo rozmaite. Odnaleźć można tu nawet pochówki japońskie. Na cmentarzu pochowane zostały znane osobistości takie jak: Fryderyk Chopin, Edith Piaf, Oskar Wilde. Wiktor Hugo, Jim Morrison, Jarosław Dąbrowski, czy Amedeo Modigliani.

Hotel de Ville de Paris – paryski ratusz będący siedzibą rady miejskiej naznaczony został licznymi rekonstrukcjami będącymi wynikiem pożarów i rewolucji. Swój obecny neorenesansowy wygląd zawdzięcza rozbudowie z końca XIX wieku, podczas której zrekonstruowano jego pierwotny XIV-wieczny kształt. Budynek przyciąga wzrok swoją bogato zdobioną fasadą, na której poza pięknymi ornamentami znaleźć można rzeźby 136 najznamienitszych paryskich postaci. Wnętrze budynku imponuje gigantyczną, pełną przepychu salą balową.

Pont Notre Dam – Do XIX wieku, most ten łączył ze sobą północną i południową część Paryża, dziś jednak stanowi połączenie bulwarów Gesvres i Corse. Licząca 106 metrów budowla posiada niesamowitą symbolikę i historię. Niegdyś bowiem tylko w tym miejscu przeprawić można było się przez Sekwanę. Pont Notre Dam został zniszczony przez duńskich wikingów, a po odbudowie był wielokrotnie palony i rekonstruowany. W XVI wieku stanowił on jedno z głównych miejsc handlu, a na samym moście budowano nawet kupieckie domy. Po wielkiej przebudowie Paryża w latach 1852-1870 stary most zastąpiono nowym. Ze względu na spiętrzającą się w okolicach wiaduktu wodę dochodziło do wielu wypadków, a budowlę określano mianem diabelskiej.

Wyspa La Cite – Île de la Cité to jedna z dwóch wysp znajdujących się w centrum Paryża. Na wyspę można dostać się jednym z ośmiu mostów. Na wyspie zwiedzić można między innymi: Katedrę Notre-Dame, kaplicę Sainte Chapelle, czy stanowiący niemalże 1/3 powierzchni wyspy Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice).

Katedra Notre-Dame – prawdopodobnie najsłynniejsza na świecie katedra swoją sławę zawdzięcza niewątpliwie powieści Victora Hugo, a także je licznym ekranizacjom. Nazwa budowli odnosi się bezpośrednio do Matki Bożej. Jej wznoszenie rozpoczęto w XII wieku, kończąc po 180 latach. Z katedrą wiązały się najważniejsze wydarzenia w Państwie, wyruszano spod niej na wyprawy krzyżowe, żegnano w niej najwybitniejszych przywódców, koronowano w niej także Napoleona Bonaparte. Najważniejsze elementy świątyni stanowią rozeta otoczona kołem symbolizująca wieczność i doczesność. Wnętrze katedry zdobią wspaniałe witraże, kapliczki i malowidła.

Dzielnica Łacińska – miejsce, w którym narodziła intelektualna elita francuska. Niegdyś zamieszkiwali ją studenci i profesorowie posługujący się wyłącznie łaciną. Na jej prestiż wpływa bliska odległość do założonej w 1257 roku Sorbony, będącej aktualnie najlepszym uniwersytetem w kraju.

Pole Marsowe – nazwa parku związana jest z rzymskim obszarem znajdującym się poza murami obronnymi antycznego Rzymu. Na tym terenie organizowane były ćwiczenia wojskowe, a także ważne dla francuskiego narodu wydarzenia.

Wieża Eiffla – nazywana „Żelazną damą”, mierząca 324 metry będąca symbolem Francji, wybudowana została w 1889 roku na okoliczność Wystawy Światowej, organizowanej z okazji setnej rocznicy rewolucji francuskiej. Jej nazwa pochodzi od głównego konstruktora Gustava Eiffela. Wieża miała świadczyć o zaawansowanym poziomie francuskiej inżynierii i gospodarczej potęgi. Budowla miała zostać rozebrana po 20 latach, jednak G. Eiffel założył na jej szczycie obserwatorium meteorologiczne i nie dopuścił do jej likwidacji. Wieża znajduje się w pierwszej piątce najwyższych budowli we Francji. Co ciekawe na skutek zmiany temperatur jej wysokość potrafi zmienić się w ciągu roku nawet o kilkanaście centymetrów.

Les Invalides – wybudowany w XVII wieku z inicjatywy Ludwika XIV kompleks budynków służył pierwotnie jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. Dziś mieści się w nim dom opieki, centrum medyczne, Muzeum Armii i Kościół Inwalidów, w którym znajduje się grobowiec Napoleona Bonaparte.

Luwr – był niegdyś twierdzą obronną i królewskim pałacem. W XVIII wieku założono w nim muzeum, które okrzyknięte zostało najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. Jego zbiory liczą blisko 350.000 dzieł sztuki. Eksponaty jakie można tu spotkać, składają się między innymi ze zbiorów królów, a także łupów zdobytych na drodze prowadzonych wojen. Do najbardziej znanych eksponatów muzeum należą: Mona Lisa, stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki, Wenus z Milo, dzieła Rafaela, Caravaggia, Tycjana czy Michała Anioła.

Plac Vendome – powstał on na cześć Ludwika XIV. Cechuje się on barokowym konceptem. W jego centralnym punkcie znajduje się licząca 44 metry wysokości kolumna zwieńczona pomnikiem Napoleona. Nieopodal placu mieści się dom, w którym zmarł Fryderyk Chopin.

Plac de la Concorde – usytuowany w centrum Paryża plac zbudowany został w kształcie ośmiokąta symbolizującego największe miasta we Francji. Zajmuje on powierzchnię ponad ośmiu hektarów, będąc tym samym jednym z największych w podobnym typie obiektów na całym świecie. Najciekawszym elementem placu jest obelisk pochodzący z Teb będący jednocześnie najwyższym zegarem słonecznym na świecie.

Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja Paryża łącząca ze sobą Placu de Gaulle’a z Placem Zgody. Usłana jest znakomitymi restauracjami, ekskluzywnymi sklepami, a także teatrami. Jej zakończenie zbiega się z liczącym 51 metrów wysokości i niespełna 45 metrów szerokości monumentalnym Łukiem Triumfalnym, będącym wyrazem szacunku dla wszystkich poległych w czasie francuskiej rewolucji, a także wojen prowadzonych przez Napoleona.

Plac Pigalle - nazwany został na cześć XVIII wiecznego rzeźbiarza Jeana Baptista Pigalla. To miejsce stanowiło niegdyś centrum spotkań paryskich artystów. Dziś obok amsterdamskiej i hamburskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni stanowi jedną z najbardziej znanych tego typu dzielnic w Europie. Jedną z jego najsławniejszych atrakcji jest Moulin Rouge – kabaret, którego początki sięgają XIX wieku. To właśnie z „Czerwonego Młyna” wywodzi się kankan, a także striptiz.

Bazylika Sacre Coeur – położona na wzgórzu w dzielnicy Montmartre, stanowi najwyższy punkt Paryża. Ze wzgórza podziwiać można zapierający dech w piersiach krajobraz tego wspaniałego miasta. W bazylice znajduje się jeden z najcięższych dzwonów na świecie. Sama dzielnica zrzeszała kiedyś francuską bohemę.

Będąc w Paryżu warto wybrać się do leżącego kilkanaście kilometrów do centrum Paryża Wersal ze wspaniałym Pałacem Wersalskim – potocznie zwanym Wersalem. Kompleks pałacowy od XVII wieku stanowił siedzibę francuskich królów. Podbudową pałacu był domek myśliwski wzniesiony na zlecenie Ludwika XIII, którego rozbudowę zainicjował jego potomek Ludwik XIV. Przepełniony zazdrością i pychą władca pragnął, aby pałac stał się odzwierciedleniem baśniowego „Pałacu Słońca” Palais du Soleil, sam zaś nosiłby przydomek „Króla Słońce”. Kompleks z 700 pomieszczeniami i prototypowym ogrodem francuskim stał się kwintesencją barokowego przepychu, który rocznie podziwia ponad dziesięć milionów turystów.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek