Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Francji.

Dzień 2.
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Cmentarza Pere- Lechaise - najsłynniejszym i największym cmentarzu Paryża, podarowanym przez Ludwika XIV, na którym spoczywają znane osobowości, m.in. Fryderyk Chopin, Edit Piaf czy Oskar Wilde. Następnie przejazd do Hotel de Ville – czyli do paryskiego Ratusza, który oprócz funkcji administracyjnych pełni funkcję reprezentacyjną. Fasada budynku ozdobiona jest 136 figurami – rzeźbami najważniejszych paryskich osobistości. Następnie przejście niegdyś łączącym północ z południem Mostem Notre Dam, w stronę Wyspy La Cite – tam zobaczymy Katedrę Notre Dam i Pałac Sprawiedliwości wraz z Placem sprawiedliwości (zwiedzanie z zewnątrz). Katedra to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie, budowana przez 180 lat, z rozświetlającą kościół rozetą. Później przejście do Dzielnicy Łacińskiej, której nazwa pochodzi od powszechności używania języka łacińskiego na tutejszych uniwersytetach, bowiem tu znajdziemy budynki Sorbony czy Panteonu. Dla uczestników, którzy nie chcą wejść na wieżę czas wolny. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Wersalu – kompleksu pałacowego stanowiącego siedzibę królów francuskich od 1682 roku. Pałac rocznie odwiedzany jest przez 10 milionów turystów, ma 700 pomieszczeń, z czego 120 udostępnionych jest dla publiczności. Początek Pałacu dał domek myśliwski wybudowany przez Ludwika XIII, następnie Ludwik XIV zainicjował rozbudowę rezydencji, osobiście nadzorując prace. Przed Pałacem znajduje się ogród, który uznawany jest za pierwowzór ogrodu francuskiego. Zwiedzanie kompleksu. Po wizycie w tym wyjątkowym miejscu przejazd do Paryża. Wizyta na Polu Marsowym, przy którego końcu można dostrzec „Żelazną damę” - Wieżę Eiffla, wybudowaną w 1889 roku na Wystawę Światową, na setną rocznicę rewolucji francuskiej. Wieża miała pokazać poziom francuskiej inżynierii i gospodarczej potęgi. Po 20 latach miała zostać rozebrana, jednakże jej twórca – Gustaw Eiffel nie dopuścił do tego, zakładając na jej szczycie obserwatorium meteorologiczne. Tym samym Wieża po latach stała się wizytówką miasta i kraju. Wejście na 2. piętro Wieży Eiffla. Następnie wizyta przy Les Invalides – kompleksie budynków wybudowanych z inicjatywy Ludwika XIV, początkowo służący jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. W kompleksie budynków znajdują się również grobowce, a najbardziej znanym jest grobowiec Napoleona Bonaparte. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, obecnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzeów na świecie. Znajdziemy tu blisko 300.000 dzieł sztuki skoncentrowanych na powierzchni 60.600 metrów kwadratowych. Dzieła jakie można tu spotkać, sięgają od czasów najdawniejszych do XIX wieku. Najbardziej znanymi eksponatami są: Mona Lisa, Nike z Samotraki, stela z Kodeksem Hammurabiego, Wenus z Milo, liczne dzieła Rafaela, Caravaggia, Tycjana, czy Michała Anioła. Indywidualne zwiedzanie wystawy. Następnie zbiórka i przejazd na Plac Vendome, na którego centralnym miejscu znajduje się pomnik Napoleona. Przy Placu znajduje się również tablica upamiętniająca śmierć Fryderyka Chopina. Później wizyta na Placu de la Concorde, wielokrotnie zmieniający swoją nazwę z egipskim obeliskiem liczącym 3300 lat oraz 2 fontannami z XIX wieku. Przejazd przez Pola Elizejskie – reprezentacyjną ulicę Paryża, w stronę Placu de Gaulle’a, na którym znajdziemy kolejny z symboli Paryża – Łuk Triumfalny. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Plac Pigalle, którego nazwa pochodzi od XVIII wiecznego artysty Jeana Baptista Pigalla. To miejsce bywało niegdyś centrum spotkań paryskiego świata artystów. Obok amsterdamskiej i hamburskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni stanowi ona jedną z najbardziej znanych tego typu dzielnic w Europie. Przy Placu znajdziemy Moulin Rouge – teatr, który od 100 lat prezentuje spektakle. Przejście na Montmare, najwyżej położonej dzielnicy w Paryżu. Wizyta w Bazylice Sacre Coeur – ze wzgórza przy bazylice można oglądać panoramę miasta. Dalej spacer Placem Tertre, gdzie wielu artystów przedstawia swoją twórczość. Po zwiedzaniu czas wolny na zjedzenie posiłku przed podróżą do Polski. Wyjazd z Paryża w godzinach popołudniowo-wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Niemcy w kierunku Polski.

Dzień 6.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski. Przekroczenie granicy w godzinach porannych.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota na trasie, oprowadzanie po mieście
zakwaterowanie - hotel o standardzie turystycznym *** zlokalizowany na obrzeżach Paryża z dogodnym
połączeniem komunikacyjnym, 3 noclegi w pokojach 2,3 - osobowych w zależności od zgłoszeń
wyżywienie – 3 śniadania (zazwyczaj śniadania francuskie – croissanty, pieczywo, dżem, ser, kawa,
herbata) i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych : bilety wstępu do Wersalu, Luwru, wejścia na 2. piętro Wieży Eiffla, opłaty za wcześniejszą rezerwację, opłat
wjazdowych do miasta, podatku lokalnego przy zakwaterowaniu, biletów na metro, kolejkę w zależności od
dnia wycieczki - 95 euro/osoba
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 70 euro/osoba płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wybrania opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Choć Francja kojarzy nam się przede wszystkim z jej stolicą - Paryżem to nie możemy zapomnieć o tak wspaniałych regionach jak Normandia i Bretania z zapierającymi dech widokami czy Lazurowym Wybrzeżu, gdzie każdy z nas może przez chwilę poczuć się jak gwiazda spacerując ulicami w Cannes.
Z pewnością nie ma na świecie drugiego tak romantycznego miasta jak Paryż, w końcu nie bez przyczyny nazywany jest także stolicą miłości! Miasto to czaruje urokliwymi, gwarnymi uliczkami, na których znajduje się wiele znakomitych kawiarenek i restauracji. Najbardziej znaną atrakcją tego miasta jest oczywiście Wieża Eiffla, aby się na nią wspiąć, należy pokonać aż 1665 schodków, ciekawostką jest fakt, iż ten ponadczasowy symbol Paryża początkowo miał być jedynie tymczasową instalacją wybudowaną na Światowe Targi w 1889 roku. Zobaczyć można tu także wspaniałe muzea, czy najsłynniejszy cmentarz w tym mieście, na którym spoczywa między innymi: Fryderyk Chopin, Edit Piaf czy Oskar Wilde.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek