Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do hotelu na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Girony – miasta z jedną z najlepiej zachowanych starówek średniowiecznej Hiszpanii. Dalej przejazd do Figueres – miasta Salwadora Dali. Po zwiedzaniu miejscowości przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Walencji, trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy jego najstarszą dzielnicę: Katedra – (wg. Długowiecznej chrześcijańskiej opowieści to właśnie kielich z bocznej kaplicy tej Katedry był używany przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy), jeden z największych bazarów Europy – Mercado Central, Plaza de la Reina – zlokalizowany w sercu miasta plac, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu – symbol bogactwa złotego wieku w Walencji, który jest wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Elche, którego głównym punktem będzie zwiedzanie gajów palmowych. To miejsce jest skupiskiem największej liczby palm w Europie, a najpotężniejszą z nich jest Palma Cesarska. Kolejnym punktem będzie Projekt Vibora – czyli największy mural namalowany w korycie rzeki – 2 edycje malowania w korycie rzeki, sprawiły, że malowidło obecnie ma blisko 3 kilometry długości. Przejście wokół wybranych fragmentów. Następnie przejazd do Torrevieja – nadmorskiej miejscowości słynącej z pięknych plaż, posiadających Certyfikaty Błękitnej Flagi oraz wyjątkowy mikroklimat związany z położeniem miejscowości przy dwóch słonych jeziorach. Relaksacyjny spacer wzdłuż promenady. Przy sprzyjających okolicznościach czas wolny na plażowanie. Następnie przejazd do Murcji. Spacer po miejscowości: Nowy Most, pomnik La Sardina, Plac La Glorieta, Katedra Santa Maria, byłe Kasyno – obecnie skansen. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Almerii – co z arabskiego oznacza wieżę obserwacyjną. W mieście można znaleźć wiele zabytków z epoki mauretańskiej. Głównym punktem jest górująca nad miastem wieża Zamku Alcazaba – największy arabski zamek w Hiszpanii, wejście na zamek, z którego rozpościerają się piękne widoki na okolicę. Po zejściu krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do Granady, miasta będącego jednym z bardziej rozpoznawalnych w Hiszpanii ze względu na górującą nam miastem XIII wieczną Alhambrę, wpisaną na listę UNESCO. Ten wspaniały kompleks ma wiele miejsc do zobaczenia: ogrody, Pałac Karola V czy Pałac Nasrydów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Malagi – miejsca narodzin artysty Pablo Picasso czy Antonio Banderasa. Zwiedzanie Castillo de Gibralfaro – zamku z X wieku, leżącego u podnóża starszej twierdzy. Spacer wzdłuż murów obronnych to znakomita okazja, żeby podziwiać panoramę miasta. Następnie zwiedzanie miasta: Plaza de la Merced, Teatr Rzymski, Katedra, Dom – Muzeum Picassa, Pałac Arcybiskupa. Następnie przejazd do Mijas – miejscowości Pueblos Blancos – możemy znaleźć tu charakterystyczną, białą zabudową. Miasto, choć małe przyciąga turystów uroczymi uliczkami, jedynymi w swoim rodzaju oślimi taksówkami czy areną do walki byków położoną na skale. Spacer po miejscowości i czas wolny. Następnie przejazd do Rondy ze wspaniałym wąwozem z wiszącymi domami. To małe miasteczko ma naprawdę wiele do zaoferowania: arena walk byków, w której powstały współczesne zasady walk byków działające do dzisiaj, Kaplica Tempele de la Virgen de los Dolores, dzielnica San Francisco z punktem widokowym. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Dzień wolny lub możliwość wyjazdu na całodniową wycieczkę fakultatywną (za dodatkową opłatą) na Gibraltar. Gibraltar rozdzielający Europę od Afryki, a także Morze Śródziemne od Oceanu Atlantyckiego jest niewątpliwie jedną z najbardziej oryginalnych atrakcji Europy. Miejsce to jest punktem spornym pomiędzy Hiszpanią a Wielką Brytanią – i jak można zauważyć wiele elementów życia codziennego takie jak lokale, sklepy są zaaranżowane w brytyjskim stylu. Podczas naszej wycieczki zobaczymy: Skałę, górującą nad terenem, na której znajdują się punkty widokowe, Europa Point – jeden z najdalej wysuniętych punktów na południe naszego kontynentu, pomnik Władysława Sikorskiego, który zginął tu 4 lipca 1943 roku w katastrofie lotniczej, Świątynia Naszej Pani Europy czy Meczet wybudowany ze środków Króla Arabii Saudyjskiej. Osobliwością Gibraltaru są również magoty gibraltarskie – półdziko żyjące małpy, które przy odrobinie szczęścia można zobaczyć. Po Gibraltarze możliwe poruszanie się komunikacją miejską i pieszo. Po zwiedzaniu podróż w drogę powrotną do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.
Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – najstarszego miasta w zachodniej Europie. To właśnie tu wyruszała druga ekspedycja Kolumba do Ameryki, otwierając miejscowości Nowy Świat, dzięki czemu Kadyks przez wiele czasu był ważnym ośrodkiem wymiany handlowej pomiędzy kontynentami. Zwiedzanie XVII wiecznej Katedry ze złotą kopułą lśniącą nad wybrzeżem, dalej stare miasto z licznymi wąskimi uliczkami, stary port, promenada Alameda Apodoca, kościół Nuestra Senora del Carmen. Dalej przejazd do Sewilli – stolicy Andaluzji wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Katedra Najświętszej Marii Panny, w której znajduje się kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba, Minaret Giralda, dawny Pałac Królewski – Reales Alcazares, XIII wieczna wieża Torre del Oro, gdzie było niegdyś przechowywane złupione złoto, Plac Hiszpanii, Stara Dzielnica Żydowska, w której urodził się Don Juan. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9.
Śniadanie. Przejazd do Kordoby leżącej u stóp masywu Sierra Morena, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po mieście: rzymski most Puente Romano, twierdza Torre de la Calahorra, Mezquita – przebudowany meczet na katedrę z dzwonnicą (dawnym minaretem) z 800 kolumnami robiącymi niepowtarzalne wrażanie na odwiedzających, dzielnica żydowska z urokliwymi uliczkami. Czas wolny, następnie zbiórka i przejazd do Ubedy, która wraz z Baezą są wpisane na listę UNESCO, z renesansową zabudową w piaskowym kolorze. Wizyta w obu miejscowościach. Spacer po miasteczkach. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10.
Śniadanie.
Przejazd do Toledo, miasta wpisanego na listę UNESCO. Wjazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama miasta. Zwiedzanie miasta: Katedra Najświętszej Marii Panny - jedna z najważniejszych budowli gotyckich w Hiszpanii, Alkazar – wieża z XI wieku wzniesiona na najwyższym punkcie miasta, średniowieczny zamek położony nad rzeką Tag – Castillo de San Servando. Dalej przejazd do Madrytu – stolicy Hiszpanii; spacer po mieście: Puera del Sol – Brama Słońca wyznaczająca centrum miasta i całego kraju, Plaza Major, Pałac Królewski. Przejazd po mieście autokarem. Następnie podróż w drogę powrotną. Nocleg w hotelu tranzytowym – obiadokolacja.

Dzień 11.
Śniadanie. Podróż w stronę Polski.

Dzień 12.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 10 noclegów w hotelach o standardzie turystycznym **/***, w tym 2 tranzytowe
wyżywienie - 10 śniadań, 10 obiadokolacji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 150 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
dodatkowo płatnej wycieczki fakultatywnej na Gibraltar organizowanej w dniu 7 wycieczki (opis w programie) - płatna dodatkowe 20 euro/osoba. Organizator zastrzega, że wycieczka będzie organizowana w momencie uzbierania minimalnej liczby chętnych - 15 osób. W przypadku mniejszej liczby chętnych wycieczka może nie dojść do skutku.
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Hiszpania do kraj uśmiechu, wina i Słońca, bowiem świeci tu ono przez 300 dni w roku. Najbardziej popularnym wśród turystów region Costa Brava to kilometry piaszczystych plaż, urocze miasteczka, rozrywkowe miejscowości i wspaniała stolica Katalonii - Barcelona, w której zabytki i miejsca warte odwiedzenia spotykamy "co krok". Hiszpania jest destynacją całoroczną, bo nawet zimą można poczuć tu powiew wiosny!
Andaluzja to z pewnością najbardziej rozpoznawalny i jeden z piękniejszych regionów Hiszpanii. Kraina ta topi się w słońcu i bajecznym krajobrazie, który obfituje w piękne plaże, gaje oliwne, niesamowitą roślinność i pasma górskie. Spędzając tam wakacje, koniecznie należy zobaczyć Kadyks, który uznaje się za najstarsze miasto w całej Hiszpanii. To właśnie tu wyruszała druga ekspedycja Kolumba do Ameryki, otwierając miejscowości Nowy Świat, dzięki czemu był on ważnym ośrodkiem wymiany handlowej pomiędzy kontynentami. Znajdziemy tu między innymi takie obiekty turystyczne jak: XVII wieczną Katedrę ze złotą kopułą, stare miasto z licznymi wąskimi uliczkami, promenadę Alameda Apodoca, czy kościół Nuestra Senora del Carmen. Obowiązkowym punktem na mapie turysty jest także Sewilla – stolica Andaluzji wpisana na listę UNESCO. Tu z pewnością zachwyci nas Katedra Najświętszej Marii Panny, Minaret Giralda, dawny Pałac Królewski – Reales Alcazares i XIII wieczna wieża Torre del Oro. Mówiąc o Andaluzji należy wspomnieć, iż słynie ona z Flamenco oraz kultowej hiszpańskiej sjesty.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek