Amsterdam

Opis kierunku

Amsterdam to kosmopolityczna stolica jednego z krajów Beneluksu. Za sprawą ponad 1200 mostów i 160 kanałów, łączących się ze sobą na skrzyżowaniach i przepływających przez miasto, nazywany jest często „Wenecją Północy”. Charakterystyczna portowa zabudowa i urokliwe łódki tworzą niepowtarzalny klimat. Amsterdam stał się ikoną za sprawą ogromnej ilości jeżdżących po nim rowerów. To magiczne miasto oferuje nam moc atrakcji. Znajdujący się w stolicy targ kwiatowy będzie obowiązkową pozycją dla miłośników roślinności, a znajdujący się w pobliżu Amsterdamu Ogród Keukenhof zachwyci każdego rozciągającymi się po horyzont polami wielobarwnych tulipanów. Park słynie z 7 milionów cebulek: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów i ciekawych pawilonów tematyczne. Poniżej zbiór kilku najbardziej charakterystycznych miejsc stolicy Niderlandów, których nie możecie przegapić.

Dworzec Centralny- druga co do wielkości stacja kolejowa w Holandii. Dziennie korzysta z niej ponad 200 000 pasażerów, co robi naprawdę wielkie wrażenie. Stacja ta jest świetnie skomunikowana nie tylko z większymi miastami kraju, ale także ze stolicami takimi jak chociażby Paryż, Berlin czy Warszawa.

Muzeum Seksu - znajdujący się przy ulicy Damrak 18 obiekt, to najstarsze, bo działające już od 1985 roku muzeum o tej tematyce. Muzeum może pochwalić się zbiorem ponad 15000 eksponatów z rozmaitych zakątków świata i różnych epok, które z pewnością wprowadzą w zakłopotanie niejednego turystę.

Budynek Giełdy Berlage’a - wzniesiony przez architekta H.P. Berlage’a na przełomie XIX/XX wieku budynek, szybko stał się symbolem nie tylko kwitnącego w mieście handlu, ale także demokracji. Budynek okrzyknięty został także jedną z najważniejszych budowli wzniesionych w XX wieku. Dziś nie pełni już jednak swojej dawnej funkcji, stanowi za to centrum kulturalne w mieście.

Dzielnica Czerwonych Latarni - określenie dzielnicy znajdującej się w odległości kilku minut spacerem od głównego dworca, w której znaleźć można dużą ilość obiektów ze świadczonymi usługami erotycznymi. Ulice słyną z okien, w których żywą wystawę tworzą znajdujące się za szybą prostytutki.

Plac Dam - Plac ten był niegdyś tylko tamą na rzece Amstel. To właśnie połączenia nazwy rzeki i słowa „Dam” – tama, dało początek nazwie stolicy. Dziś Dam stanowi centralny plac tego miasta i gromadzi wokół siebie przepiękne zabytki takie jak chociażby Pałac na Tamie, Pomnik Pamięci Narodowej, czy Nieuwe Kerk.

Nieuwe Kerk - Wybudowano go w XV wieku, jednak po pożarze w 1645 kościół został doszczętnie spalony, a następnie odbudowany w gotyckim stylu. Obecną formę przybrał po renowacji dokonanej pod koniec XX wieku. Kościół słynie także z tego, iż odbywają się w nim koronacje holenderskich królów. Służy także jako miejsce licznych wystaw i koncertów.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud - oddział muzeum figur woskowych w Amsterdamie otwarty został w 1971 roku, wcześniej tego typu obiekt znajdował się tylko w Wielkiej Brytanii. Umiejętności i talent A.M. Tussaud, był tak wielki, że uchronił ją nawet przed wyrokiem śmierci. Kobieta tworzyła maski pośmiertne dla ofiar rewolucji. Wykonała je między innymi dla króla Ludwika XVI, czy królowej Marii Antoniny czy Robespierra. Oddział muzeum w Amsterdamie został otwarty dla publiczności w 1971 roku i był on pierwszym oddziałem tego muzeum poza Wielką Brytanią.

Magere Brug - Chudy Most, nazwany tak przez miejscowych ze względu na swoje wymiary, łączy brzegi między kanałami Keizersgracht i Prinsengracht. Kultowy most zwodzony nad rzeką Amstel pojawił się nawet w filmie o Jamesie Bondzie. Miejsce to owiano także legendami związanymi z siostrami Magere.

Rijksmuseum - co dosłownie oznacza Muzeum Państwowe to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Znajdziemy tu nie tylko cenne dzieła malarskie, grafiki, rzeźby, sztuki użytkowe czy rękodzieło. Muzuem powstało w 1800 roku w Hadze, zaś w 1808 roku zostało przeniesione do Amsterdamu. Kolekcja malarstwa znajdująca się w Rijksmuseum to ponad 5 tysięcy obrazów malarstwa holenderskiego i światowego z XV-XIX wieku takich artystów jak: Jacob van Ruisdael, Frans Hals, Johannes Vermeer czy Rembrandt.

Festiwal Tulipanów i Amsterdam - Amsterdam

Festiwal Tulipanów i Amsterdam

Autokar
Bez wyżywienia
Zobacz terminy i ceny od 212 PLN