Festiwal Tulipanów i Amsterdam

od 199 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Bez wyżywienia

Filtr

Program

II ETAP First Minute 1.12.2020 – 15.02.2021
- bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,
- wybór miejsca w autokarze za 10 PLN,
- zniżki do 30%.


Amsterdam za sprawą wielu kanałów, łączących się ze sobą na skrzyżowaniach, przepływających przez miasto, nazywany jest często „Wenecją Północy”. Znajduje się w nim 1200 mostów i 160 kanałów, a to więcej niż w Wenecji! Rowerów jest tu więcej niż mieszkańców i są nieodłącznym obrazem miasta o każdej porze roku.

Program:

Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Polskę.

Dzień 2.
Przyjazd od Keukenhof w godzinach porannych. Ogród rozciąga się na obszarze 32 hektarów, tu ręcznie posadzono aż 7 milionów cebulek: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów. W parku znajdziemy również pawilony tematyczne, w których średnio co tydzień zmieniany jest wystrój. Co roku odbywa się tu Parada Kwiatów, gdzie przemierzają liczne, prezentujące różne figury, stworzone z nich ekspozycje.
Po spacerze w Ogrodzie przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od widoku na Dworzec Centralny – drugiej co do wielkości stacji kolejowej w Holandii obsługującej dziennie 250 tysięcy pasażerów. Dalej, podczas spaceru wzdłuż ulicy Damrak miniemy między innymi Muzeum Seksu, Budynek Giełdy, aż trafimy na Plac Dam, dzięki któremu miasto zawdzięcza swoją nazwę. Zobaczymy tam: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Pałac Królewski czy Nieuwe Kerk – kościół zbudowany w XV wieku, w którym odbywają się uroczystości rodziny królewskiej. Dalej przejście w stronę Muntplein - skweru i mostu jednocześnie, gdzie kanał Singel wpada do rzeki Amstel. Stamtąd podążymy na Targ Kwiatowy – dla miłośników ogrodnictwa chwila czasu na zakupienie cebulek najsłynniejszych kwiatów Holandii- tulipanów. Przejście Magere Brug, czyli Chudym Mostem zwodzonym w stronę Waterloplein – Pchlego Targu oraz Muzeum Rembranta. Później przejście przez Dzielnicę Czerwonych Latarni w kierunku Oude Kerk – najstarszego kościoła parafialnego w Amsterdamie. Po zwiedzaniu czas wolny. W godzinach wieczornych zbiórka i przejazd w stronę Polski.

Dzień 3.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski w godzinach porannych/południowych.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: biletu wstępu do ogrodu Keukenhof, koszty związane z wcześniejszą rezerwacją biletów, ewentualne opłaty wjazdowe - 30 euro/osoba, opłata zbierana przez pilota w autokarze; nie podlega zwrotowi
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dodatkowe miejsce w autokarze

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe informacje

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Amsterdam to kosmopolityczna stolica jednego z krajów Beneluksu. Za sprawą ponad 1200 mostów i 160 kanałów, łączących się ze sobą na skrzyżowaniach i przepływających przez miasto, nazywany jest często „Wenecją Północy”. Charakterystyczna portowa zabudowa i urokliwe łódki tworzą niepowtarzalny klimat. Amsterdam stał się ikoną za sprawą ogromnej ilości jeżdżących po nim rowerów. To magiczne miasto oferuje nam moc atrakcji. Znajdujący się w stolicy targ kwiatowy będzie obowiązkową pozycją dla miłośników roślinności, a znajdujący się w pobliżu Amsterdamu Ogród Keukenhof zachwyci każdego rozciągającymi się po horyzont polami wielobarwnych tulipanów. Park słynie z 7 milionów cebulek: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów i ciekawych pawilonów tematyczne. Poniżej zbiór kilku najbardziej charakterystycznych miejsc stolicy Niderlandów, których nie możecie przegapić.

Dworzec Centralny– druga co do wielkości stacja kolejowa w Holandii. Dziennie korzysta z niej ponad 200 000 pasażerów, co robi naprawdę wielkie wrażenie. Stacja ta jest świetnie skomunikowana nie tylko z większymi miastami kraju, ale także ze stolicami takimi jak chociażby Paryż, Berlin czy Warszawa.

Muzeum Seksu – znajdujący się przy ulicy Damrak 18 obiekt, to najstarsze, bo działające już od 1985 roku muzeum o tej tematyce. Muzeum może pochwalić się zbiorem ponad 15000 eksponatów z rozmaitych zakątków świata i różnych epok, które z pewnością wprowadzą w zakłopotanie niejednego turystę.

Budynek Giełdy Berlage’a – wzniesiony przez architekta H.P. Berlage’a na przełomie XIX/XX wieku budynek, szybko stał się symbolem nie tylko kwitnącego w mieście handlu, ale także demokracji. Budynek okrzyknięty został także jedną z najważniejszych budowli wzniesionych w XX wieku. Dziś nie pełni już jednak swojej dawnej funkcji, stanowi za to centrum kulturalne w mieście.

Dzielnica Czerwonych Latarni - określenie dzielnicy znajdującej się w odległości kilku minut spacerem od głównego dworca, w której znaleźć można dużą ilość obiektów ze świadczonymi usługami erotycznymi. Ulice słyną z okien, w których żywą wystawę tworzą znajdujące się za szybą prostytutki.

Plac Dam – Plac ten był niegdyś tylko tamą na rzece Amstel. To właśnie połączenia nazwy rzeki i słowa „Dam” – tama, dało początek nazwie stolicy. Dziś Dam stanowi centralny plac tego miasta i gromadzi wokół siebie przepiękne zabytki takie jak chociażby Pałac na Tamie, Pomnik Pamięci Narodowej, czy Nieuwe Kerk.

Nieuwe Kerk – Wybudowano go w XV wieku, jednak po pożarze w 1645 kościół został doszczętnie spalony, a następnie odbudowany w gotyckim stylu. Obecną formę przybrał po renowacji dokonanej pod koniec XX wieku. Kościół słynie także z tego, iż odbywają się w nim koronacje holenderskich królów. Służy także jako miejsce licznych wystaw i koncertów.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud – oddział muzeum figur woskowych w Amsterdamie otwarty został w 1971 roku, wcześniej tego typu obiekt znajdował się tylko w Wielkiej Brytanii. Umiejętności i talent A.M. Tussaud, był tak wielki, że uchronił ją nawet przed wyrokiem śmierci. Kobieta tworzyła maski pośmiertne dla ofiar rewolucji. Wykonała je między innymi dla króla Ludwika XVI, czy królowej Marii Antoniny czy Robespierra. Oddział muzeum w Amsterdamie został otwarty dla publiczności w 1971 roku i był on pierwszym oddziałem tego muzeum poza Wielką Brytanią.

Magere Brug - Chudy Most, nazwany tak przez miejscowych ze względu na swoje wymiary, łączy brzegi między kanałami Keizersgracht i Prinsengracht. Kultowy most zwodzony nad rzeką Amstel pojawił się nawet w filmie o Jamesie Bondzie. Miejsce to owiano także legendami związanymi z siostrami Magere.

Rijksmuseum - co dosłownie oznacza Muzeum Państwowe to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Znajdziemy tu nie tylko cenne dzieła malarskie, grafiki, rzeźby, sztuki użytkowe czy rękodzieło. Muzuem powstało w 1800 roku w Hadze, zaś w 1808 roku zostało przeniesione do Amsterdamu. Kolekcja malarstwa znajdująca się w Rijksmuseum to ponad 5 tysięcy obrazów malarstwa holenderskiego i światowego z XV-XIX wieku takich artystów jak: Jacob van Ruisdael, Frans Hals, Johannes Vermeer czy Rembrandt.
Amsterdam to kosmopolityczna stolica jednego z krajów Beneluksu. Za sprawą ponad 1200 mostów i 160 kanałów, łączących się ze sobą na skrzyżowaniach i przepływających przez miasto, nazywany jest często „Wenecją Północy”. Charakterystyczna portowa zabudowa i urokliwe łódki tworzą niepowtarzalny klimat. Amsterdam stał się ikoną za sprawą ogromnej ilości jeżdżących po nim rowerów. To magiczne miasto oferuje nam moc atrakcji. Znajdujący się w stolicy targ kwiatowy będzie obowiązkową pozycją dla miłośników roślinności, a znajdujący się w pobliżu Amsterdamu Ogród Keukenhof zachwyci każdego rozciągającymi się po horyzont polami wielobarwnych tulipanów. Park słynie z 7 milionów cebulek: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów i ciekawych pawilonów tematyczne. Poniżej zbiór kilku najbardziej charakterystycznych miejsc stolicy Niderlandów, których nie możecie przegapić.

Dworzec Centralny- druga co do wielkości stacja kolejowa w Holandii. Dziennie korzysta z niej ponad 200 000 pasażerów, co robi naprawdę wielkie wrażenie. Stacja ta jest świetnie skomunikowana nie tylko z większymi miastami kraju, ale także ze stolicami takimi jak chociażby Paryż, Berlin czy Warszawa.

Muzeum Seksu - znajdujący się przy ulicy Damrak 18 obiekt, to najstarsze, bo działające już od 1985 roku muzeum o tej tematyce. Muzeum może pochwalić się zbiorem ponad 15000 eksponatów z rozmaitych zakątków świata i różnych epok, które z pewnością wprowadzą w zakłopotanie niejednego turystę.

Budynek Giełdy Berlage’a - wzniesiony przez architekta H.P. Berlage’a na przełomie XIX/XX wieku budynek, szybko stał się symbolem nie tylko kwitnącego w mieście handlu, ale także demokracji. Budynek okrzyknięty został także jedną z najważniejszych budowli wzniesionych w XX wieku. Dziś nie pełni już jednak swojej dawnej funkcji, stanowi za to centrum kulturalne w mieście.

Dzielnica Czerwonych Latarni - określenie dzielnicy znajdującej się w odległości kilku minut spacerem od głównego dworca, w której znaleźć można dużą ilość obiektów ze świadczonymi usługami erotycznymi. Ulice słyną z okien, w których żywą wystawę tworzą znajdujące się za szybą prostytutki.

Plac Dam - Plac ten był niegdyś tylko tamą na rzece Amstel. To właśnie połączenia nazwy rzeki i słowa „Dam” – tama, dało początek nazwie stolicy. Dziś Dam stanowi centralny plac tego miasta i gromadzi wokół siebie przepiękne zabytki takie jak chociażby Pałac na Tamie, Pomnik Pamięci Narodowej, czy Nieuwe Kerk.

Nieuwe Kerk - Wybudowano go w XV wieku, jednak po pożarze w 1645 kościół został doszczętnie spalony, a następnie odbudowany w gotyckim stylu. Obecną formę przybrał po renowacji dokonanej pod koniec XX wieku. Kościół słynie także z tego, iż odbywają się w nim koronacje holenderskich królów. Służy także jako miejsce licznych wystaw i koncertów.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud - oddział muzeum figur woskowych w Amsterdamie otwarty został w 1971 roku, wcześniej tego typu obiekt znajdował się tylko w Wielkiej Brytanii. Umiejętności i talent A.M. Tussaud, był tak wielki, że uchronił ją nawet przed wyrokiem śmierci. Kobieta tworzyła maski pośmiertne dla ofiar rewolucji. Wykonała je między innymi dla króla Ludwika XVI, czy królowej Marii Antoniny czy Robespierra. Oddział muzeum w Amsterdamie został otwarty dla publiczności w 1971 roku i był on pierwszym oddziałem tego muzeum poza Wielką Brytanią.

Magere Brug - Chudy Most, nazwany tak przez miejscowych ze względu na swoje wymiary, łączy brzegi między kanałami Keizersgracht i Prinsengracht. Kultowy most zwodzony nad rzeką Amstel pojawił się nawet w filmie o Jamesie Bondzie. Miejsce to owiano także legendami związanymi z siostrami Magere.

Rijksmuseum - co dosłownie oznacza Muzeum Państwowe to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Znajdziemy tu nie tylko cenne dzieła malarskie, grafiki, rzeźby, sztuki użytkowe czy rękodzieło. Muzuem powstało w 1800 roku w Hadze, zaś w 1808 roku zostało przeniesione do Amsterdamu. Kolekcja malarstwa znajdująca się w Rijksmuseum to ponad 5 tysięcy obrazów malarstwa holenderskiego i światowego z XV-XIX wieku takich artystów jak: Jacob van Ruisdael, Frans Hals, Johannes Vermeer czy Rembrandt.

Mapa

Podobne oferty


Wiosenna Holandia

Holandia
Wiosenna Holandia - Holandia
First Minute

15.4. - 17.4.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 499 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek