Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Świętej Lipki – wizyta w Sanktuarium Maryjnym zwanym również „Częstochową Północy” ze względu na liczne odwiedziny pielgrzymów z całej Polski. Obiekt zabytkowy o niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Początki sanktuarium sięgają XIV wieku, kiedy to w Kętrzynie skazanemu na śmierć objawiła się Matka Boska i poprosiła o wyrzeźbienie jej postaci z Dzieciątkiem. W ciągu nocy skazany ją wyrzeźbił, na drugi dzień będącym dniem egzekucji strażnicy odnaleźli rzeźbę, stwierdzili, że jest tak piękna i, że jest to znak od Boga i ułaskawili go od śmierci. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem rozpoczyna się od Sanktuarium Ostrobramskiego, jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w tej części Europy. Miasto będące od wieków wielokulturowe, po dziś dzień oferuje mozaikę rozmaitych wpływów: prawosławna cerkiew Ducha Świętego sąsiaduje z klasztorem Bazylianów (ze słynną Celą Konrada), nieopodal znajduje także kościół św. Kazimierza z dynastii Jagiellonów. Zwiedzanie kompleksu uniwersyteckiego, związanego z wieloma wybitnymi postaciami nauki i sztuk pięknych (m.in. Piotr Skarga, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz), następnie przejście w kierunku Katedry św. Stanisława i znajdującego się nieopodal Dolnego Zamku. Przejazd na Górę Trzech Krzyży, skąd roztacza się niezapomniany widok na wileńskie Stare Miasto. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Trok (ok. 25 km), niewielkiego dziś miasteczka malowniczo położonego pomiędzy czterema jeziorami. Spacer z przewodnikiem wzdłuż barwnej ulicy Karaimskiej w kierunku zamku położonego na wyspie na Jeziorze Galwe. Zwiedzanie gotyckiego założenia wzniesionego za czasów panowania Wielkiego Księcia Witolda. Spacer po mieście – ratusz miejski zwany „Białym Łabędziem”, archikatedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Przejście po zrekonstruowanych ruinach zamku kowieńskiego, z którego rozpościera się widok na płynący nieopodal Niemen. Przejazd w stronę powrotną do Polski (przystanek na obiad we własnym zakresie). Przyjazd w późnych godzinach wieczornych lub nocnych dnia następnego.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy Premium (WC, klimatyzacja, DVD, barek),
opiekę pilota podczas wyjazdu,
zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach 2,3 - osobowych (2 noclegi) na terenie Polski i Litwy,
wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od wykupionej oferty,
ubezpieczenie KL, NNW,
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE (mobilne urządzenie połączone bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika)

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (bilety wstępu, przewodnik lokalny po Wilnie, ewentualne opłaty wjazdowe do miast, podatki lokalne – 40 euro/osoba, kwota zbierana przez pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy),
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych,
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
dopłaty do obiadokolacji -35 euro/osoba (w przypadku wykupienia oferty ze śniadaniem); płatne u pilota w dniu rozpoczęcia imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Litwa to od wieków wielokulturowa mieszanka dobrze ze sobą współistniejąca. Sanktuarium Ostrobramskie, Klasztor Bazylianów, Kompleks Uniwersytecki związany z wybitnymi postaciami historii polskiej czy Góra Trzech Krzyży to miejsca, które proponuje nam stolica Litwy, a zamek w Trokach położony pomiędzy czterema jeziorami to kolejne miejsce, gdzie często podążają turyści.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek