Wspaniała Bawaria

od 989 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

I ETAP FIRST MINUTE – do 30.11.2020
Bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Bezpłatna zmiana uczestnika wyjazdu na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Wybór miejsca w autokarze gratis.
Zniżki do 40% na wycieczki objazdowe i wczasy.


Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię.

Dzień 2.
Zwiedzanie Salzburga, miasta słynącego na cały świat dzięki Amadeuszowi Mozartowi, który był jego mieszkańcem. Podczas spaceru po urokliwych, wąskich uliczkach miasta z pewnością wielokrotnie usłyszeć będzie można melodie zapisane przez wielkiego kompozytora. Ozdobą miasta jest Pałac Mirabell, który powstał w dowód wielkiej miłości. Wizyta w pałacowych ogrodach różanych, następnie przejście przez most na rzece Salzach w kierunku monumentalnego Residenzplatz, będącego głównym placem miasta, skąd doskonale widoczna jest górująca nad całością Salzburga potężna forteca Hohensalzburg. Wizyta w katedrze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Następnie spacer do najdłuższego zamku w Europie w Burghausen (ponad 1 km długości wszystkich zabudowań), położonego na skalnym cyplu ponad starą częścią miasta i wodami rzeki Inn. Doskonale zachowany zamek sprawia wrażenie, jakby był oddzielnym miastem – znajdują się tam pracownie rzemieślnicze, zabudowania gospodarcze i kościoły.
Przejazd do Altötting (ok. 15 km), niewielkiego miasteczka słynącego z kultu Czarnej Madonny. Cudowny obraz znajduje się w kaplicy na ścianach, której wierni od setek lat wieszają wota dziękczynne, oraz obrazki opisujące historie ich życia. W miejscowości znajduje się też neobarokowy kościół św. Anny, będący największą w Niemczech świątynią wybudowaną w XX wieku.
Przejazd do Prien, położonego nad Jeziorem Chiemsee (ok. 80 km). Rejs na Wyspę Herreninsel (ok. 20 min.), a następnie spacer po parku w kierunku pałacu wybudowanego na polecenie Ludwika II Bawarskiego. Zwiedzanie wnętrz jednej z piękniejszych posiadłości w południowej Bawarii, która powstała na wzór francuskiego Wersalu. Wizyta w dawnym klasztorze augustianów, którzy przez ponad 1000 lat władali wyspą. Rejs powrotny do Prien. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Ehrwald w Austrii, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki wjeżdżającej na najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze (2962 m n.p.m.). Ze szczytu, na którym znajduje się charakterystyczny złoty krzyż, dostrzec można panoramę Alp Niemieckich, Austriackich i nawet Włoskich. Przy górnej stacji kolejki skorzystać można z usług restauracji z przeszklonym tarasem widokowym, stanąć w granicznym punkcie pomiędzy Bawarią i Austrią, a także odwiedzić muzeum opowiadające historię zdobycia Zugspitze i budowy infrastruktury.
Przejazd do Garmisch-Partenkirchen (ok. 25 km), zwanego stolicą niemieckich gór. Odwiedziny na słynnej skoczni narciarskiej, na której rokrocznie rozgrywany jest Turniej Czterech Skoczni, następnie przejazd do centrum. Po drodze zobaczyć można charakterystyczny styl ozdabiania fasad domostw w Południowej Bawarii, tzw. Lufmalarei. Spacer po Parku Zdrojowym i głównej ulicy handlowej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.   

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Füssen. W miasteczku położonym nad turkusowymi wodami rzeki Lech, znajduje się średniowieczny zamek należący niegdyś do biskupów Augsburga, a także barokowa świątynia pod wezwaniem św. Magnusa i pięknie zdobione kamienice przy ulicach Rycerskiej i Bogatej. Füssen słynie też ze spotkań wagnerowskich odbywających się na cześć wielkiego kompozytora, który często gościł u Ludwika II, a także wina produkowanego na cześć lokalnego świętego.
Następnie przejazd do Schwangau, zwanego „Wsią Królewskich Zamków” (ok 5 km). Transfer autobusem zamkowym z parkingu na wysokość Zamku Neuschwanstein. Spacer na Most Marii, który został zawieszony ponad kilkudziesięciometrową przepaścią i wodospadem rzeki Pöllat, skąd roztacza się najpiękniejszy widok na baśniowy zamek Ludwika II. Wizyta w zamku, który uważany jest za jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków nie tylko Niemiec, ale i całego świata. Komnaty królewskiej rezydencji były projektowane z największą pieczołowitością, mającą wypełnić oczekiwania władcy, który niejednokrotnie sam uczestniczył w procesie budowy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Monachium. Stolica Bawarii zachwyca rozmachem architektonicznym, ale także atmosferą panującą w restauracjach, piwiarniach, ale również na ulicach. Zwiedzanie rozpoczyna się na Karlsplatz nieopodal dawnych murów miejskich. Przejście ulicą Kaufinger w kierunku Placu Marii. Po drodze wizyta w renesansowym kościele św. Michała, uważanego za najpiękniejszą świątynię tamtej epoki na północ od Alp. Przy głównym placu miasta znajduje się monumentalny Ratusz z którego wieży roztacza się widok na całe Stare Miasto. Nieopodal wznoszą się cebulaste hełmy wież monachijskiej katedry i charakterystyczna smukła wieżą kościoła św. Piotra, będącego najstarszą świątynią miasta. Następnie przejście reprezentacyjną ulicą Maksymiliana w stronę Rezydencji, jak nazywa się kompleks pałacowy należący do Wittelsbachów, rodziny panującej w Bawarii. Budynek Opery Narodowej dodaje piękna całemu założeniu. Przejście pod kościół Teatynów na placu Odeonu, a następnie przejazd do Parku Olimpijskiego, w którym odbywały się w 1972 roku Igrzyska Olimpijskie. Wjazd na Wieżę Olimpijską z której przy dobrej pogodzie można rozpoznać alpejskie szczyty. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 7.

Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie - 4 noclegi w hotelach **/***
wyżywienie - 4 śniadania i 4 obiadokolacje lub 4 śniadania zgodnie z wykupioną ofertą
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, wjazdu i zjazdu kolejką na Zugspitze, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 140 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 80 euro/osoba płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Bawaria to jedna z najpopularniejszych destynacji niemieckich ze względu na miejsca, które są warte zobaczenia. Zamki Ludwika Bawarskiego, Zugspitze - szczyt Alp Bawarskich, czy stolica regionu - Monachium zachęcają do przyjazdu.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek