Filtr

Program

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Berlina - stolicy Niemiec. Wjazd od strony East Side Gallery – galerii pomnika o długości 1316 metrów, stworzonego na fragmencie muru Berlińskiego przez artystów z całego świata. Następnie przejazd w stronę Wyspy Muzeów koncentrującej kilka muzeów obok siebie, najbardziej znanym jest Muzeum Pergamońskie z zabytkami ze starożytności, Azji czy Sztuki Islamskiej (możliwość zwiedzanie we własnym zakresie w czasie wolnym). Później udamy się w stronę Alexanderplatz z górującą nad nim wieżą telewizyjną. Następnie zbiórka i przejazd na Plac Poczdamski. Po drodze miniemy Checkpoint Charlie – jedno z najbardziej znanych przejść granicznych podczas zimnej wojny, pomiędzy NRD a Berlinem Zachodnim. Z Placu Poczdamskiego udamy się w stronę Bramy Brandemburskiej – kultowego symbolu miasta. Dalej spacer w stronę Tiergarten i Reihstagu – siedziby parlamentu. Na chwilę zajrzymy do jednego z niegdyś ważniejszych Dworców Berlina Zachodniego – Zoo. Następnie przejazd w stronę KuDamm, czyli Kurfürstendamm – ulicy handlowej położonej w zachodniej części Berlina, skupiającej liczne sklepy i centra handlowe – słynne KaDeWe czy Europa-Center. Tam czas wolny na zakupy w centrach i jarmarki. W godzinach wieczornych zbiórka i przejazd do Polski.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży i realizację programu
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: opłat wjazdowych, administracyjnych, oprowadzania z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem - 5 euro/osoba, obowiązkowo płatne u pilota w autokarze w dniu wyjazdu

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Berlin to miasto kontrastów łączące tradycję z nowoczesnością, miasto stawiające ramię w ramię historię i zabytkowe budynki ze współczesną architekturą i modernizmem. Mimo tego, iż jest największym miastem Niemiec, które pod względem liczby ludności jest na pierwszym miejscu wśród miast Unii Europejskiej, pozwala oddychać i cieszyć się licznymi zielonymi terenami, które stanowią miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Stolica Niemiec uznawana jest za światowe miasto kultury i nauki, znajduje się tu ponad 170 muzeów. Zwiedzając Berlin, nie można ominąć galerii pomnika o długości 1316 metrów, stworzonego na fragmencie muru Berlińskiego przez artystów z całego świata, Wyspy Muzeów, Alexanderplatz, kultowego symbolu miasta, jakim jest Brama Brandemburska, czy ulicy handlowej Kurfürstendamm. Berlin za sprawą ogromnej ilości ośrodków sztuki i kultury, a także kawiarni, restauracji i klubów to miasto tętniące życiem, chętnie zamieszkiwane przez młodą generację artystów.

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Jarmark Berlin

Niemcy Berlin
Jarmark w Berlinie - Berlin
First Minute
Bestseller

28.11. - 28.11.2020

Liczba noclegów: 0

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 89 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek