Filtr

Program

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Polskę i Niemcy do Miśni. Zwiedzanie najstarszego miasta w Saksonii, założonego jeszcze w X wieku. Spacer uliczkami miasta do Rynku, przy którym mieści się gotycki ratusz i kościół Najświętszej Marii Panny. Nieopodal znajduje się Dom Prałata. Uwagę zwraca również świątynia pod wezwaniem św. Afry z niewielkim cmentarzem. Ponad miastem dominuje bryła zamku Albrechtsburg ze świetnie zachowaną architekturą gospodarczą, wzrok przyciągają także katedry św. Jana i św. Donata. Przejazd do Manufaktury Porcelany, która jest najstarszym tego typu obiektem w Europie. Podczas zwiedzania zapoznanie się z procesem produkcyjnym, sposobami zdobienia i historią zakładu. W części muzealnej wystawione są najpiękniejsze egzemplarze wyprodukowane w Miśni. W XVIII wieku to właśnie w Saksonii opracowano metodę produkcji "białego złota", dzięki czemu państwo to niesamowicie się wzbogaciło. Porcelana miśnieńska do dnia dzisiejszego uważana jest przez koneserów za najlepszą na świecie.

Przejazd do Drezna (ok. 30 km), miasta nazywanego "Florencją nad Łabą". Tytuł ten otrzymało ze względu na niebywałą koncentrację zabytków i sztuki. Dawna stolica Królestwa Saksonii posiada wspaniałe budowle przypominające o czasach świetności, monumentalne świątynie i doskonałe zbiory muzealne, oceniane na najwyższą klasę europejską. Spacer po mieście rozpoczyna się nad Łabą, będącą osią Drezna. Na umocnionych murami brzegach powstały Tarasy, należące niegdyś do elektorskiego ministra E. Bruehla. Widoczne są pozostałości twierdzy miejskiej i kazamatów. Bezpośrednio przy Tarasach mieszczą się budynki Muzeum Albertinum i Akademii Sztuk Pięknych. Przejście w kierunku Placu Zamkowego, przy którym znajduję się katolicka katedra Ducha Świętego i dawna rezydencja władców Saksonii. W bocznej uliczce zobaczyć można Orszak Książęcy – przedstawienie członków dynastii Wettynów – będący malowidłem wykonanym na płytkach z porcelany miśnieńskiej. Trasa zwiedzania wiedzie następnie w stronę Opery Sempera, która stawiana jest do dziś jako wzór dla budynków tego typu na całym świecie i najsłynniejszego pałacu Drezna - Zwingera. Ogromne założenie powstało na polecenie Augusta II Mocnego, króla Polski i elektora Saksonii. Obecnie mieści obiekty muzealne. Przejście na Nowy Rynek, przy którym wznosi się kościół Najświętszej Marii Panny z ogromną kopułą ozdobioną złotą monstrancją. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 15 euro; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Drezno miasto położone nad Łabą zwane Florencją Północy. Jedno z największych miast Niemiec (czwarte co do wielkości) i jednocześnie stolica Saksonii. Jest uważane za jedno z najbardziej zielonych miast Europy, aż 62% jego powierzchni to tereny zielone. Jego ponad 800-letnia historia, przepiękna architektura sprawia, że jest bardzo popularnym miejscem na turystycznej mapie Europy. Niestety II wojna światowa, a szczególnie naloty bombowe sprawiły, że miasto było praktycznie w całkowitej ruinie. Drezno praktycznie powstało na nowo. Na podstawie obrazów i zdjęć odbudowano większości budynków, chociaż niektóre musiały na to czekać przeszło 50 lat!

Symbolem Drezna jest Złoty Jeździec. Jest to pozłacana statua Augusta Mocnego siedzącego na koniu. Znajduje się ona na rynku Nowego Miasta. Z tego miejsca rozpościera się wspaniały widok na część miasta leżącą po drugiej stronie Łaby. Największą atrakcją Drezna jest zespół pałacowy Zwinger, który jest położony w samym centrum miasta. Razem z kościołem Frauenkirche, jest najsłynniejszym barokowym zabytkiem architektonicznym Drezna. Powstał na zlecenie księcia Augusta Mocnego w 1709 roku. Obecnie Zwinger to nie tylko arcydzieło architektury, ale i kolekcja dzieł sztuki. Znajdują się tutaj obrazy wielkich mistrzów, kolekcja porcelany czy Salon Matematyczno-Fizyczny. Opuszczając Zwinger tuż obok zobaczymy gmach Opery Sempera. Ten przepiękny budynek został nazwany na cześć architekta Gottfrieda Sempera, który zaprojektował go w 1841 roku. Obok opery znajduje się Zamek Rezydencyjny (Residenzschloss). Siedziba władców i kulturalne centrum stolicy Saksonii. Drezdeński zamek to prawie 800 lat historii. Został znacznie zniszczony podczas II wojny światowej, następnie odbudowany. Kryje on w sobie eksponaty Drezdeńskich Państwowych Zbiorów Sztuki. Znajduje się tam Zbrojownia, Komnata Turecka, Gabinet Numizmatyczny i Historyczny oraz Nowe Zielone Sklepienie, w którym znajduje się największa kolekcja skarbów w Europie. Warto zajrzeć do Katedry Świętej Trójcy, nazywanej również Katedrą Dworską. Znajduje się obok zamku. To jedna z największych nowożytnych budowli sakralnych na terenie Saksonii. Z katedry tylko dwa kroki, a znajdziemy się w wąskiej uliczce, na elewacji budynku, możemy podziwiać 102-metrowe dzieło o nazwie "Orszak książęcy". To najsłynniejszy obraz ścienny Saksonii. Widnieje on na 25.000 płytek z miśnieńskiej porcelany i przedstawia władców Saksonii z dynastii Wettynów, począwszy od Konrada Wielkiego aż do Jerzego Wettyna. Z tego miejsca jest już niedaleko do bardzo charakterystycznej budowli Drezna. Barokowy Kościół Mariacki (Frauenkirche) z XVIII wieku. Przykład protestanckiej architektury sakralnej. Zniszczony podczas II wojny światowej, został odbudowany dopiero po zjednoczeniu Niemiec. Przed kościołem stoi zabytkowy posąg Marcin Lutra. Koniecznie trzeba się przespacerować się Balkonem Europy, czyli Tarasami Brühla. Zostały zbudowane w pierwszej połowie XVIII wieku jako prywatne ogrody. Obecnie to promenada spacerowo-widokowa. Rozpościera się z nich przepiękny widok na Łabę i jej wybrzeże.

Będąc w Dreźnie, nie można ominąć Miśni, która znajduje się niecałe 30 km od centrum miasta. Miśnia to ponad 1000-letnie miasto, które założył król niemiecki Henryk I. Była miastem rezydencyjnym elektorów saskich i uważa się ją za kolebkę Saksonii. Zachwyca swoim urokiem, a nad miastem górują dwie budowle: Katedra św. Jana i św. Donata oraz Zamek Albrechtsburg, który jest najstarszą budowlą zamkową w Niemczech. Ale Miśnia nie z tych miejsc słynie. Jednak chyba każdemu kojarzy się z porcelaną. Założony w 1710 roku zakład funkcjonuje do dziś dzień, a jego wyroby można podziwiać na wystawie w muzeum przy manufakturze. Wystawa przedstawia dzieje porcelany w porządku chronologicznym, od roku 1710 po dziś dzień. To jedyna na świecie wystawa, która prezentuje tak bogatą kolekcję historycznej miśnieńskiej porcelany. Miśnia jest także miastem wina. Od ponad 800 lat uprawia się winorośle na tarasowo opadających i stromych zboczach Doliny Nadłabskiej. Miasto jest pełne winiarni, w których można spróbować lokalnych wyrobów. Degustacja saksońskiego wina to obowiązek każdego, kto udał się do Miśni.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek