Filtr

Program


Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Dzień 2.
Przyjazd do Norymbergi, miasta będącego największym ośrodkiem historycznej Frankonii. Bogactwo i potęgę minionych wieków dostrzec tu można na każdym kroku: kamienice zamożnych mieszczan zajmują ulice po obu stronach rzeki Pegnitz dzielącej Stare Miasto na dwie, niemalże symetryczne dzielnice. Na Rynku Głównym przed imponujących rozmiarów ratuszem znajduję się Piękna Fontanna, która według miejskich legend ma posiadać niezwykłe moce. Kościół Najświętszej Marii Panny zachwyca ornamentami fasady, a dwie bliźniacze wręcz świątynie św. Wawrzyńca i św. Sebalda przypominają o dawnym podziale miasta na konkurujące ze sobą dzielnice. Zachowane spichlerze zbożowe zwracają uwagę, przypominając o handlowej przeszłości miasta, natomiast potężny zamek na wzgórzu dopełnia obrazu Norymbergi jako miasta z bogatą historią. Podczas spaceru po Starym Mieście odnaleźć można wiele pamiątek po wybitnym malarzu doby renesansu, jakim był Albrecht Dürer. Wspomnieć warto również, iż Norymberga była miejscem zamieszkania Wita Stwosza, który osiadł w niej po wyjeździe z Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Bambergu (ok. 65 km), zwiedzanie miasta rozpoczyna się od wizyty na wzgórzu, gdzie znajduje się Katedra z XI wieku ufundowana przez Cesarza Niemiec Henryka II. Spoczywa w niej ciało jedynego papieża pochowanego na północ od Alp – Klemensa II. Z tarasu widokowego znajdującej się nieopodal Nowej Rezydencji roztacza się piękny widok na Stare Miasto ozdobione czerwonymi dachami kamienic. Przejście wąskimi uliczkami w kierunku wyspy, na której znajduje się przepięknie zdobiony malowidłami naściennymi ratusz, który zdaje się unosić nad wodami rzeki. Spacer w kierunku „Małej Wenecji” - dzielnicy malowniczo położonej nad rzeką Regnitz. Możliwość spróbowania lokalnego piwa, które jest jedyne w swoim rodzaju.

Przejazd do Würzburga (ok. 95 km). Piesze zwiedzanie miasta położonego nad Menem. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem w centrum jest z pewnością katedra z XI wieku, która posiada charakterystyczną wysmukłą fasadę główną. Przejście przez bogato rzeźbiarsko zdobiony Stary Most, z którego roztacza się widok na wzgórze Marienberg, na którego szycie mieści się potężna średniowieczna twierdza. Wizyta w Neumünster, kościele kolegiackim będącym jednym z piękniejszych przykładów architektury XVIII wieku we Frankonii, choć należy wspomnieć, że pozostałości pierwszej świątyni w tym miejscu są o prawie dziesięć wieków starsze. Przejście pod ogromną w swoich rozmiarach, barokową rezydencję biskupów zaprojektowaną w XVIII wieku przez wybitnego architekta Balthasara Neumanna. Powrót do Norymbergi (ok. 110 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie elementów Trasy Romantycznej, rozpoczynającego się w Würzburgu 350-kilometrowego szlaku turystycznego łączącego najważniejsze zabytki Bawarii od północnych regionów aż do podnóża alpejskiego. Przejazd do miejscowości Rothenburg położonego na płaskowyżu ponad rzeką Tauber (ok. 80 km), wielokrotnie nazywanego najpiękniejszym miasteczkiem w Południowych Niemczech. Spacer wzdłuż murów miejskich i malowniczymi uliczkami do Placu Rynkowego, którego ozdobą jest z pewnością gotycko-renesansowy ratusz. Kamienice znajdujące się w otoczeniu posiadają bogato zdobione fasady, a w okienku jednej z nich zamontowany został mechanizm upamiętniający wydarzenie znane jako „Ratowanie Miasta”, kiedy to mieszkańcy zostali ocaleni przed najazdem wojsk szwedzkich. Gotycka świątynia św. Jakuba przypomina, że miasto było ważnym ośrodkiem dla pielgrzymów podążających szlakiem tego świętego do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Przejazd do Dinkelsbühl (ok. 50 km). Miasteczko słynie z dużej ilości zachowanych domów w stylu „muru pruskiego”. Autentyczność tego miejsca podkreśla surowy w formie kościół św. Jerzego wybudowany w stylu późnogotyckim oraz zamek, który powstał na zlecenie Zakonu Krzyżackiego. Urody nie można odmówić również renesansowej konstrukcji znajdującej się przy Rynku, zwanej Niemieckim Domem.

Przejazd do Nördlingen (ok. 35 km), miasteczka, które posiada unikatowe położenie. Powstało ono w kraterze powstałym po uderzeniu meteorytu. Powstające w zagłębieniu domy posiadają mikroskopijne diamenty, które wchodzą w skład miejscowych materiałów budowlanych. Spacer wzdłuż świetnie zachowanych średniowiecznych murów miejskich w kierunku Rynku. Architekturę Nördlingen charakteryzuje również częste występowanie „muru pruskiego”, który pięknie prezentuje się na fasadach Domu Chleba, czy Domu Tańca. Z wieży kościoła św. Jerzego, zwanej „Danielem”, doskonale widać czerwone dachówki kamienic, nieregularny układ ulic i przede wszystkim owalny kształt miasta będący efektem upadku asteroidy. Powrót do Norymbergi (ok. 95 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Ratyzbony (niem. Regensburg, ok. 110 km), która została założona przez rzymskie wojska legionowe w czasach panowania cesarza Marka Aureliusza. Położona nad Dunajem warownia uzyskała bardzo szybko znaczący status wśród okolicznych osad, czego dowodem są liczne pozostałości po Rzymianach. W późniejszych wiekach zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu, stając się siedzibą Sejmu Cesarstwa Niemieckiego. Spacer po największym kompleksie staromiejskim w Niemczech, w czasie którego trasa wiedzie przez najstarszy most na Dunaju (Kamienny Most), w kierunku gotyckiej katedry. Po drodze zwraca uwagę Porta Pretoria, czyli pozostałość po antycznej wieży obserwacyjnej z czasów rzymskich, ale także tzw. wieże rodowe, które były symbolem konkurencji pomiędzy mieszczanami o pokazanie potęgi własnego rodu. Godna uwagi jest również Stara Kaplica będąca pięknym przykładem sztuki rokokowej. Powrót do Norymbergi (ok. 110 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Bayreuth (ok. 90 km), położonego nad Czerwonym Menem miasta związanego z kompozytorem Richardem Wagnerem. Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru przez park w kierunku Nowej Rezydencji, należącej niegdyś do margrabiów. Spośród budynków znajdujących się na Starym Mieście zwraca uwagę przede wszystkim gmach Opery Margrabiów, a także gotycki Kościół Miejski i gmach Apteki Mohren na Placu Rynkowym. Przejazd na Zielone Wzgórze, gdzie mieści się Teatr Operowy, który został zaprojektowany według wskazówek samego Wagnera. W tym miejscu odbyła się premiera Pierścienia Nibelunga w 1876 roku. Od tamtego czasu budynek rokrocznie gości Festiwal Wagnerowski, który ściąga wielbicieli sztuki z całego świata. Bayreuth może także poszczycić się związkami z innym wielkim kompozytorem XIX wieku – Ferencem Lisztem, którego dom zajmuje obecnie obiekt muzealny poświęcony życiu Węgra. Wyjazd w kierunku Polski (ok. 590 km), przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych.

Dzień 7.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 4 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym - ** lub ***
wyżywienie - 4 śniadania lub 4 śniadania i 4 obiadokolacje w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 70 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 70 euro (przy zakupie opcji ze śniadaniem), płatne u pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Frankonia - brzmi nieznajomo? Jest bliżej niż Ci się wydaje! To tuż za naszą granicą. Norymberga, Ratyzbona, Bayreuth czy Bamberg czekają, a większość z nich to miejsca wpisane na listę UNESCO. Warto tu być i sprawdzić, co kryje przed nami ów region!

Frankonia – w średniowieczu było to jedno z pięciu niemieckich księstw obok Bawarii, Szwabii, Lotaryngii i Saksonii. Frankonię można podzielić na Frankonię Górną i Dolną. Obecnie jest krainą historyczną, a administracyjnie częścią Bawarii. Choć większość miast została zniszczona przez wydarzenia historyczne to z sukcesem zostały one odbudowane i kuszą swoimi atrakcjami turystów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie miejsca warto zwiedzić w Frankonii.

Norymberga – to jedno z większych miast tej historycznej krainy. Położone nad rzeką Pegnitz, gospodarcza i kulturalna stolica regionu, drugie miasto co do wielkości w Bawarii. Początki Norymbergi upatruje się w I poł. XI wieku, kiedy na polecenie Henryka III Salickiego (księcia bawarskiego) został wzniesiony tu gród obronny. Pierwszą powstałą tu osadę nazwano Nuorenberc (góra skalista), a korzystne położenie przy szlaku handlowym wiodącego od Rzymu do północnej Europy spowodowało, że ta niewielka miejscowość bardzo szybko rozkwitła na jeden z ważniejszych ośrodków regionu. Wiek XV i XVI to wspaniały wiek dla Norymbergi, to centrum renesansu, miasto staje się bardzo zamożne. Na początku XIX wieku Norymberga zostaje włączona do Bawarii, powstaje tutaj pierwsza na terenie Niemiec linia kolejowa. W latach 30. XX dużą koncentrację na tych terenach miał ruch nazistowski, a przy dużym poparciu mieszkańców Norymbergi powstały tu monumentalne budowle, z których to Hitler mógł wymawiać swoje przemówienia. To również miejsce, gdzie odbywały się pierwsze prześladowania Żydów oraz pierwsze parady nazistów. Do roku 1945 Norymberga była jednym z lepiej zachowanych średniowiecznych miast, jednakże naloty alianckie spowodowały, że cała zabudowa została zniszczona. Po wojnie miasto zostało wybrane na miejsce procesu, gdzie sądzono wojennych zbrodniarzy. Po wojnie w Norymberdze starano się odbudować najważniejsze zabytki ze średniowiecznej zabudowy, jednakże pozostaje duża dysproporcja pomiędzy dzisiejszą zabudową a czasami średniowiecza. Zwiedzając miasto warto odwiedzić składający się z trzech części zamek cesarski, który stanowi przedłużenie murów obronnych, które niegdyś okalały miasto – jest to obiekt, który góruje nad miastem. Dalej rynek główny, na którym znajduje się Frauenkirche, czyli gotycki kościół Najświętszej Marii Panny, ufundowany przez Cesarza Rzymskiego – Karola IV Luksemburskiego, to tu niegdyś władcy prezentowali relikwie i insygnia władzy cesarskiej. Warto również zwrócić uwagę na XIII wieczny kościół św. Sebalda, renesansowy budynek ratusza miejskiego, XIV wieczną studnię wieżową czy pozostałości obwarowań miejskich. Turyści chcących nawiedzić groby Albrechta Durera i Wita Stwosza powinni się udać na cmentarz przy kościele św. Jana, na którym znajdują się groby artystów. W mieście znajdziemy również Dom Durera, w którym to znajduje się muzeum poświęcone twórczości i życiu artysty.

Bamberg – to zabytkowe miasto, którego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO a swoją historię rozpoczyna w I poł. wieku, kiedy została tu założona pierwsza osada. Na początku XI wieku cesarz Henryk II założył tu pierwszą katedrę, przy której powstała również szkoła przykatedralna, gdzie wykładali tu najwybitniejsi humaniści europejskiego średniowiecza. Niestety, wskutek pożaru katedra została całkowicie zniszczona, jednakże bardzo szybko przystąpiono do budowy nowej. Bamberg to miasto, które zasłynęło z pogromu czarownic, z które odpowiedzialność ponoszą niemieccy biskupi. Jeden z nich Johann Georg II budując więzienie dla czarownic i czarowników (Durdenhaus) stworzył dom tortur, gdzie obdzierano ludzi ze skóry, gotowano ich we wrzątku, wyrywano paznokcie i palce oraz palono na stosie. Pogrom nie omijał nikogo, na stosie spalono samego wicekanclerza miasta z rodziną.
Zwiedzając miasto możemy zauważyć, że nie zostało one doszczętnie zniszczone przez I i II wojnę światową, ze względu na swoje peryferyjne położenie. Jednym z najważniejszych punktów zwiedzania jest Katedra św. Piotra i Jerzego, która jest jedną z siedmiu średniowiecznych katedr cesarskich. Wewnątrz znajdziemy Ołtarz Salwatora autorstwa Wita Stwosza, nagrobek cesarza Henryka II czy grobowiec papieża Klemensa II – jedyne miejsce spoczynku papieża na północ od Alp. Warto zwrócić uwagę na Jeźdźca Bamberskiego – jak podają niektóre źródła pierwszy posąg konny od czasów antycznych. Ważnym obiektem w Bambergu jest również ratusz miejski, który jest położony na wysepce położonej pośrodku rzeki – a to wszystko za sprawą konfliktu prowadzonego w mieście, gdzie władza świecka spierała się z kościołem. Gdy biskup zabronił budowy ratusza na swoim terenie mieszkańcy postanowili wybudować go na rzece – czyli na terenie, który nie należał do nikogo. Całe stare miasto wpisane na listę UNESCO prezentuje wiele innych zabytków - Pałac Biskupi, kompleks zabytkowych domów, kościół św. Marcina z XVII wieku czy dawny klasztor benedyktynów. Bamberg ma związek z Poznaniem, bowiem po wojnie na zaproszenie władz Poznania zostali zaproszeni mieszkańcy Bamberga po to, aby zasiedlać wyniszczone po wojnie wioski. Dość szybko zasymilowali się z miejscową ludnością, jednakże niektóre z tradycji nadal pozostały. Do dziś w Wielkopolsce używanie słowa “bamber” oznacza określenie bogatego chłopa.


Ratyzbona to zabytkowe miasto położone nad Dunajem jest jednym z największych miast niemieckich, które podczas II wojny światowej nie zostało zniszczone podczas nalotu aliantów. Jego początki sięgają II wieku, kiedy to Marek Aureliusz polecił tu założyć obóz warowny. W VI wieku miasto zostało siedzibą książąt Bawarii, a blisko 200 lat później zostało założone biskupstwo. W IX wieku Ratyzbona stała się ważnym ośrodkiem państwa wschodniofrankijskiego, a położenie miasta na przecięciu szlaków handlowych (miasto położone jest nad Dunajem) sprawiło, że nastąpił tu rozkwit gospodarczy, którego następstwem liczne budowle w stylu romańskim i gotyckim z tamtych czasów. Ratyzboński XII wieczny Kamienny Most to nie tylko pamiątka danych czasów, ale również inspiracja dla innych mostów powstałych w ówczesnych czasach – to m.in. na nim jest wzorowany słynny Most Karola w Pradze. Zwiedzając miasto nie sposób pominąć Katedry św. Piotra wznoszonej przez blisko trzy wieki i uznawaną za jeden z najlepszych gotyckich obiektów w południowej części Niemiec. Stary Ratusz, Nowy Ratusz, Kościół Obermunster, Opactwo Benedyktyńskie, Zamek Rodu Thurn und Taxis, Kościół św. Trójcy - to również obiekty, które powinny znaleźć się w programie naszego zwiedzania Ratyzbony.


Wurzburg – to frankońskie miasto położone nad rzeką Men, która ma swój początek już w czasach starożytnych, choć pierwsza udokumentowana wzmianka o Wurzburgu pojawia się dopiero w VIII wieku, kiedy to w mieście znajdowało się biskupstwo. Okres świetności przypada na XIV wiek, kiedy to w mieście pojawia się uniwersytet, a miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym regionu. Jednym z najgorszych wydarzeń w dziejach miasta jest nalot aliancki pod koniec II wojny światowej, kiedy to miasto zostało zniszczone w 80%. Wurzburg został odbudowany. Obecnie stanowi znane centrum produkcji wina i główny ośrodek Dolnej Frankonii. Jednym z ważniejszych ośrodków miasta jest barokowy Pałac Arcybiskupi, zbudowany w I pol. XVIII wieku, którego główny projektantem był niemiecki architekt Johann Balthasar Neumann. Pałac jest często porównywany z rezydencją Schonbrunn w Wiedniu czy francuskim Wersalem. Piękno zostało docenione, dlatego też Pałac został wpisany na listę UNESCO. Będąc w mieście warto zajrzeć do twierdzy Marienberg, która została wybudowana w VIII wieku, wielokrotnie przebudowana i powiększana. Wewnątrz znajduje się Muzeum Frankonii Nadmeńskiej, gdzie możemy spotkać kolekcję sztuki frankońskiej. Wurzburg ro również Katedra św. Kiliana z XI wieku, rokokowy Sokoli Dom czy mierzący 180 metrów kamienny Stary Most łączący brzegi Menu.

Rothenburg ob Der Tauber – Czyli w tłumaczeniu “Rothenburg (Czerwone, warowne miasto) położony nad rzeką Tauber”, położone w Środkowej Frankonii zabytkowe miasto, którego historia sięga X wieku. W XIV wieku Rothenburg stał się jednym z bardziej znaczących ośrodków gospodarczych i kulturalnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Rothenburg to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast, mimo licznych zniszczeń podczas II wojny światowej zostało ono odbudowane. Warto zobaczyć tutaj średniowieczne obwarowania i bramy miejskie, kościół św. Jakuba czy renesansowy ratusz.

Nordlingen – miasto położone w malowniczej dolinie, nad rzeką Eger, którego początki sięgają II poł. IX wieku, kiedy osiedlili się tu pierwsi mieszkańcy. Znaczenie miasteczka wzrosło w czasach Fryderyka II, kiedy to Nordlingen uzyskało status wolnego miasta i możliwość organizacji targu, co spowodowało, że stało się ono jedną z bardziej znaczących jednostek handlowych w regionie. Już w czasach średniowiecznych wybudowano tu mury miejskie, które przetrwały do dziś. Nordlingen było jednym z niewielu miejsc, które nie ucierpiały znacznie podczas II wojny światowej. Warto zobaczyć wspaniałe stare miasto z charakterystycznym, owalnym kształtem, zachowanymi murami miejskimi, bramami wjazdowymi do miasta i wieżami. Głównym miejscem jest rynek z kościołem św. Jerzego, którego budowa trwała niemal 100 lat. Dodatkową atrakcją jest wejście na Wieżę Daniela, która znajduje się w kościele. Jej wysokość to około 90 metrów, a u po wejściu na górę możemy obserwować panoramę całego miasta.


Bayreuth – miasto położone w Górnej Frankonii, którego początki sięgają II poł. XII wieku. Na początku Bayreuth uzyskuje prawa miejskie, co doprowadza do rozwoju miasta, jednakże już w XV wieku podbite przez husytów traci na swojej ważności. W kolejnym wieku następuje modernizacja miasta, a to za sprawą marchii Brandemburg-Kulmbac. Powstają tu wówczas mury miejskie i wiele obiektów przeznaczonych dla mieszkańców. Bayreuth zyskuje rozgłos w momencie, gdy zamieszkuje tu Wilhelmina, siostra króla Fryderyka Wielkiego zapraszając do Bayreuth artystów z całego świata, powodując, że staje się ono ważnym miejscem na kulturalnej mapie regionu. Podczas II wojny światowej, w wyniku nalotów alianckich miasto zostaje w dużej mierze zniszczone, jednakże później odbudowane. Będąc w Bayreuth warto zwiedzić oczywiście Operę powstałą z inicjatywy Ryszarda Wagnera, który zapragnął występować właśnie tutaj. Projektantem obiektu był znany niemiecki architekt Gottfried Semper (znana Opera Sempera w Dreźnie to również jego dzieło). Od 1876 roku co roku odbywają się tu festiwale wagnerowskie. Po II wojnie światowej organizacją wydarzenia zajął się wnuk kompozytora. Zwiedzając Bayreuth warto oczywiście zobaczyć budynek Opery Margrabiów, park przy Nowym Zamku, Ermitaż czy Muzeum Wagnera.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek