Filtr

Program


Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Dzień 2.
Przyjazd do Norymbergi, miasta będącego największym ośrodkiem historycznej Frankonii. Bogactwo i potęgę minionych wieków dostrzec tu można na każdym kroku: kamienice zamożnych mieszczan zajmują ulice po obu stronach rzeki Pegnitz dzielącej Stare Miasto na dwie, niemalże symetryczne dzielnice. Na Rynku Głównym przed imponujących rozmiarów ratuszem znajduję się Piękna Fontanna, która według miejskich legend ma posiadać niezwykłe moce. Kościół Najświętszej Marii Panny zachwyca ornamentami fasady, a dwie bliźniacze wręcz świątynie św. Wawrzyńca i św. Sebalda przypominają o dawnym podziale miasta na konkurujące ze sobą dzielnice. Zachowane spichlerze zbożowe zwracają uwagę, przypominając o handlowej przeszłości miasta, natomiast potężny zamek na wzgórzu dopełnia obrazu Norymbergi jako miasta z bogatą historią. Podczas spaceru po Starym Mieście odnaleźć można wiele pamiątek po wybitnym malarzu doby renesansu, jakim był Albrecht Dürer. Wspomnieć warto również, iż Norymberga była miejscem zamieszkania Wita Stwosza, który osiadł w niej po wyjeździe z Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Bambergu (ok. 65 km), zwiedzanie miasta rozpoczyna się od wizyty na wzgórzu, gdzie znajduje się Katedra z XI wieku ufundowana przez Cesarza Niemiec Henryka II. Spoczywa w niej ciało jedynego papieża pochowanego na północ od Alp – Klemensa II. Z tarasu widokowego znajdującej się nieopodal Nowej Rezydencji roztacza się piękny widok na Stare Miasto ozdobione czerwonymi dachami kamienic. Przejście wąskimi uliczkami w kierunku wyspy, na której znajduje się przepięknie zdobiony malowidłami naściennymi ratusz, który zdaje się unosić nad wodami rzeki. Spacer w kierunku „Małej Wenecji” - dzielnicy malowniczo położonej nad rzeką Regnitz. Możliwość spróbowania lokalnego piwa, które jest jedyne w swoim rodzaju.

Przejazd do Würzburga (ok. 95 km). Piesze zwiedzanie miasta położonego nad Menem. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem w centrum jest z pewnością katedra z XI wieku, która posiada charakterystyczną wysmukłą fasadę główną. Przejście przez bogato rzeźbiarsko zdobiony Stary Most, z którego roztacza się widok na wzgórze Marienberg, na którego szycie mieści się potężna średniowieczna twierdza. Wizyta w Neumünster, kościele kolegiackim będącym jednym z piękniejszych przykładów architektury XVIII wieku we Frankonii, choć należy wspomnieć, że pozostałości pierwszej świątyni w tym miejscu są o prawie dziesięć wieków starsze. Przejście pod ogromną w swoich rozmiarach, barokową rezydencję biskupów zaprojektowaną w XVIII wieku przez wybitnego architekta Balthasara Neumanna. Powrót do Norymbergi (ok. 110 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie elementów Trasy Romantycznej, rozpoczynającego się w Würzburgu 350-kilometrowego szlaku turystycznego łączącego najważniejsze zabytki Bawarii od północnych regionów aż do podnóża alpejskiego. Przejazd do miejscowości Rothenburg położonego na płaskowyżu ponad rzeką Tauber (ok. 80 km), wielokrotnie nazywanego najpiękniejszym miasteczkiem w Południowych Niemczech. Spacer wzdłuż murów miejskich i malowniczymi uliczkami do Placu Rynkowego, którego ozdobą jest z pewnością gotycko-renesansowy ratusz. Kamienice znajdujące się w otoczeniu posiadają bogato zdobione fasady, a w okienku jednej z nich zamontowany został mechanizm upamiętniający wydarzenie znane jako „Ratowanie Miasta”, kiedy to mieszkańcy zostali ocaleni przed najazdem wojsk szwedzkich. Gotycka świątynia św. Jakuba przypomina, że miasto było ważnym ośrodkiem dla pielgrzymów podążających szlakiem tego świętego do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Przejazd do Dinkelsbühl (ok. 50 km). Miasteczko słynie z dużej ilości zachowanych domów w stylu „muru pruskiego”. Autentyczność tego miejsca podkreśla surowy w formie kościół św. Jerzego wybudowany w stylu późnogotyckim oraz zamek, który powstał na zlecenie Zakonu Krzyżackiego. Urody nie można odmówić również renesansowej konstrukcji znajdującej się przy Rynku, zwanej Niemieckim Domem.

Przejazd do Nördlingen (ok. 35 km), miasteczka, które posiada unikatowe położenie. Powstało ono w kraterze powstałym po uderzeniu meteorytu. Powstające w zagłębieniu domy posiadają mikroskopijne diamenty, które wchodzą w skład miejscowych materiałów budowlanych. Spacer wzdłuż świetnie zachowanych średniowiecznych murów miejskich w kierunku Rynku. Architekturę Nördlingen charakteryzuje również częste występowanie „muru pruskiego”, który pięknie prezentuje się na fasadach Domu Chleba, czy Domu Tańca. Z wieży kościoła św. Jerzego, zwanej „Danielem”, doskonale widać czerwone dachówki kamienic, nieregularny układ ulic i przede wszystkim owalny kształt miasta będący efektem upadku asteroidy. Powrót do Norymbergi (ok. 95 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Ratyzbony (niem. Regensburg, ok. 110 km), która została założona przez rzymskie wojska legionowe w czasach panowania cesarza Marka Aureliusza. Położona nad Dunajem warownia uzyskała bardzo szybko znaczący status wśród okolicznych osad, czego dowodem są liczne pozostałości po Rzymianach. W późniejszych wiekach zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu, stając się siedzibą Sejmu Cesarstwa Niemieckiego. Spacer po największym kompleksie staromiejskim w Niemczech, w czasie którego trasa wiedzie przez najstarszy most na Dunaju (Kamienny Most), w kierunku gotyckiej katedry. Po drodze zwraca uwagę Porta Pretoria, czyli pozostałość po antycznej wieży obserwacyjnej z czasów rzymskich, ale także tzw. wieże rodowe, które były symbolem konkurencji pomiędzy mieszczanami o pokazanie potęgi własnego rodu. Godna uwagi jest również Stara Kaplica będąca pięknym przykładem sztuki rokokowej. Powrót do Norymbergi (ok. 110 km). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Bayreuth (ok. 90 km), położonego nad Czerwonym Menem miasta związanego z kompozytorem Richardem Wagnerem. Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru przez park w kierunku Nowej Rezydencji, należącej niegdyś do margrabiów. Spośród budynków znajdujących się na Starym Mieście zwraca uwagę przede wszystkim gmach Opery Margrabiów, a także gotycki Kościół Miejski i gmach Apteki Mohren na Placu Rynkowym. Przejazd na Zielone Wzgórze, gdzie mieści się Teatr Operowy, który został zaprojektowany według wskazówek samego Wagnera. W tym miejscu odbyła się premiera Pierścienia Nibelunga w 1876 roku. Od tamtego czasu budynek rokrocznie gości Festiwal Wagnerowski, który ściąga wielbicieli sztuki z całego świata. Bayreuth może także poszczycić się związkami z innym wielkim kompozytorem XIX wieku – Ferencem Lisztem, którego dom zajmuje obecnie obiekt muzealny poświęcony życiu Węgra. Wyjazd w kierunku Polski (ok. 590 km), przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych.

Dzień 7.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 4 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym - ** lub ***
wyżywienie - 4 śniadania lub 4 śniadania i 4 obiadokolacje w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 70 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 70 euro (przy zakupie opcji ze śniadaniem), płatne u pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Frankonia - brzmi nieznajomo? Jest bliżej niż Ci się wydaje! To tuż za naszą granicą. Norymberga, Ratyzbona, Bayreuth czy Bamberg czekają, a większość z nich to miejsca wpisane na listę UNESCO. Warto tu być i sprawdzić, co kryje przed nami ów region!

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek