Filtr

Program

Dzień 1. 
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę i Niemcy.

Dzień 2

Przejazd do Szwajcarii do miejscowości Neuhausen, w granicach której położony jest jeden z najbardziej spektakularnych tworów natury, jakim jest wodospad Rheinfall. Opadająca z wysokości 23 metrów woda tworzy piękne kaskady. Potężny żywioł ponadto rozbija się o dwa słupy skalne, wyrzucając migoczące w blasku słońca krople na dużą wysokość. Często też można zaobserwować wówczas tęczę. Na wysokim brzegu Renu, sięgającym w tym miejscu aż 150 metrów szerokości, znajduje się zamek, z którego tarasów można obejrzeć wodospad w całej okazałości. Zejście w dół, prawie do poziomu wody dostarcza sporych wrażeń. Możliwość przepłynięcia łódką przez wodną kipiel do punktu widokowego na jednym ze słupów skalnych.

Przejazd do Szafuzy (Schaffhausen, ok. 5 km). Piesze zwiedzanie miasta, które swoje początki wzięło od stanicy na Renie, ułatwiającej transport i składowanie towarów statkom pływającym po Renie. Spacer brukowanymi, wąskimi uliczkami z nieregularnym układem przestrzennym. Miasto słynie ze swojego bogactwa, które osiągnęło jako przystań kupiecka. Wiele z kamienic do dziś zachwyca bogatą ornamentyką, szczególnie z czasów renesansu: wspomnieć należy o Domu pod Rycerzem, Arsenale i Ratuszu. Kościół św. Jana przedstawia z kolei epokę gotycką w sztuce, a surowe opactwo benedyktynów, to przykład architektury romańskiej. Na dawnym Placu Targowym obejrzeć można dwie XVI-wieczne, bogato zdobione studnie.

Przejazd do Niemiec, na Wyspę Mainau (ok. 60 km). Zwiedzanie słynnej "Wyspy Kwiatów" na Jeziorze Bodeńskim, jak popularnie określa się założenie, które powstało w dowód wielkiej miłości. Szwedzki książę Bernadotte wybierając uczucia zamiast tronu własnego kraju, zmuszony był opuścić rodzinne strony i osiadł na wyspie nieopodal niemieckiej Konstancji. Będąc ogromnym fascynatem botaniki, w ciągu ponad 70 lat przemienił Mainau w absolutnie unikatowy ogród, kwitnący cały rok. Niepowtarzalny, łagodny klimat oraz odpowiednia wilgotność stworzyła doskonałe warunki dla wielu roślin, w tym także gatunków pozaeuropejskich. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Niemcy i Polskę.

Dzień 3. 
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 20 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.
Konstancja to wyjątkowe miasto w południowych Niemczech. Na jego charakter wpływa bajeczne położenie nad położonym u podnóża Alp jeziorem Bodeńskim — trzecim co do wielkości jeziorem w Europie Środkowej. Ponadto miasto posiada własną wyspę, wielkością zbliżonej do Watykanu. Jego historia silnie związana jest z chrześcijaństwem, to tutaj w 1414 roku zwołano sobór, aby wybrać nowego papieża, echa tego zdarzenia upamiętniają liczne zabytki znajdujące się w mieście. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszy się niewątpliwie „Wyspa Kwiatów”— Mainau, na której niegdyś osiedlił się Szwedzki książę Bernadotte, po tym, jak zamiast tronu wybrał miłość. Będąc ogromnym fascynatem botaniki, w ciągu ponad 70 lat przemienił Mainau w absolutnie unikatowy ogród, kwitnący cały rok. Niepowtarzalny, łagodny klimat oraz odpowiednia wilgotność stworzyła doskonałe warunki dla wielu roślin, w tym także gatunków pozaeuropejskich. Podczas zwiedzania miasta warto także zobaczyć jego najstarszą, niezwykle urokliwą część – Niederburg, którą dawniej zamieszkiwali rzemieślnicy, a dziś ich domy stały się tętniącymi życiem kawiarniami, winiarniami i restauracjami.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek