Filtr

Program

Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę i Niemcy do Budziszyna. Piesze zwiedzanie miasta otoczonego średniowiecznymi murami i basztami. Jedna z nich, Wieża Bogata jest odchylona od pionu aż o 144 cm. Trasa wiedzie uliczkami przy których znajdują się renesansowe i barokowe domy z pięknymi portalami i wykuszami w stronę Głównego Rynku z ratuszem, który zdobi zegar słoneczny w stronę Rynku Mięsnego przy którym znajduje się czteronawowa katedra św. Piotra. Następnie przejście na dziedzińce Zamku Ortenburg, który został ozdobiony renesansowymi wykończeniami za czasów panowania węgierskiego króla Macieja Korwina. Nieopodal znajdują się też ruiny kościoła św. Mikołaja. Ze znajdujących się tam tarasów widokowych rozpościerają się widoki na płynącą poniżej zabudowań Szprewę i okoliczne wzgórza.

Przejazd do Drezna (ok. 65 km), miasta nazywanego "Florencją nad Łabą". Tytuł ten otrzymało ze względu na niebywałą koncentrację zabytków i sztuki. Dawna stolica Królestwa Saksonii posiada wspaniałe budowle przypominające o czasach świetności, monumentalne świątynie i doskonałe zbiory muzealne, oceniane na najwyższą klasę europejską. Spacer po mieście rozpoczyna się nad Łabą, będącą osią Drezna. Na umocnionych murami brzegach powstały Tarasy, należące niegdyś do elektorskiego ministra E. Bruehla. Widoczne są pozostałości twierdzy miejskiej i kazamatów. Bezpośrednio przy Tarasach mieszczą się budynki Muzeum Albertinum i Akademii Sztuk Pięknych. Przejście w kierunku Placu Zamkowego, przy którym znajduję się katolicka katedra Ducha Świętego i dawna rezydencja władców Saksonii. W bocznej uliczce zobaczyć można Orszak Książęcy – przedstawienie członków dynastii Wettynów – będący malowidłem wykonanym na płytkach z porcelany miśnieńskiej. Trasa zwiedzania wiedzie następnie w stronę Opery Sempera, która stawiana jest po dziś dzień jako wzór dla budynków tego typu na całym świecie i najsłynniejszego pałacu Drezna: Zwingera. Ogromne założenie powstało na polecenie Augusta II Mocnego, króla Polski i elektora Saksonii. Obecnie mieści obiekty muzealne. Przejście na Nowy Rynek przy którym wznosi się kościół Najświętszej Marii Panny z ogromną kopułą ozdobioną złotą monstrancją. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Rathen (ok. 75 km), nieopodal której znajduje się najwspanialszy punkt widokowy na Dolinę Łaby – Bastei. Z tarasów dostrzec wiele interesujących form skalnych, ruiny zamku i nieodległą twierdzę Königstein. Meandrująca pomiędzy piaskowcowymi ścianami rzeka znajduje się 190 m poniżej. Zejście do przystani białej żeglugi.

Rejs do Pirny (ok. 30 min) i podziwianie widoków z poziomu Łaby. Przybicie do Pirny i następnie spacer po mieście. W programie przejście na Rynek Główny przy którym mieszczą się piękne, bogato zdobione kamienice. Nieopodal placu znajduje się dom słynnego malarza Canaletta i gotycki kościół Najświętszej Marii Panny, a ponad miastem góruje Zamek Sonnenstein.

Przejazd do Stolpen, niewielkiego miasteczka położonego malowniczo na wzgórzu (ok. 15 km). Na szczycie wzniesienia znajdują się ruiny zamku w którym więziona była przez 49 lat metresa króla Augusta II Mocnego, hrabina Cosel. Na jedynym z dziedzińców znajduje się najgłębsza bazaltowa studnia na świecie, która dosięga niespełna 85 m głębokości. Zwiedzanie zamku z którego roztaczają się piękne widoki, następnie zejście stromymi uliczkami do pochyłego rynku, na którym znajduje się historyczny słup pocztowy. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd w godzinach późnowieczornych/porannych w zależności od miasta wyjazdu.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej **/ ***
wyżywienie - 1 śniadanie
opiekę pilota podczas podróży
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, rejsu, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast), korzystania z systemu TOUR GUIDE, opłaty administracyjne, 50 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.

Mapa

Podobne oferty


Wspaniała Bawaria LUX

Niemcy Bawaria
Wspaniała Bawaria LUX - Niemcy
First Minute
Oferta Specjalna

2.6. - 6.6.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 785 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek