Bieszczady

Opis kierunku

Bieszczady to zapierające dech w piersiach widoki o każdej porze roku. Wiosną warto wejść na najwyższy szczyt tego Regionu – Tarnicę i zobaczyć jak przyroda budzi się tu do życia, latem wybrać się do Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”, jesienią podziwiać bieszczadzkie zwierzęta, a zimą dać ponieść się białemu szaleństwu w Ustrzykach Dolnych uważanych za bieszczadzką stolicę narciarską.

Oto kilka pomysłów na to jak możecie spędzić czas w Bieszczadach:

SLOW Wine – Podkarpacki Szlak Wina
Niewiele osób wie, że Podkarpacie w ostatnich latach stało się zagłębiem winiarstwa. Zabierzemy Was na wyprawę w świat wina, sera i pieczonego chleba. W każdej z odwiedzanych winnic zakosztujemy wyrobów winiarskich oraz poznamy historie związane z procesem produkcji wina. Być może wycieczka z nami będzie okazją do rozpoczęcia własnej przygody z produkcją win. Podkarpacie to 150 winnic , wielu serowarów i pielęgnujących tradycje starych smaków gospodarstw. Wszystko to umieszczone wśród niesamowitych krajobrazów, dzikiej przyrody, pielęgnowane przez pasjonatów sztuki winiarskiej, serowarskiej. Trasa Slow Wine proponowana Państwu to zaproszenie, otwarcie pierwszej strony Smaków Podkarpacia. W programie: Panorama Bramy Przemyskiej Winnica Rodziny Steckich – degustacja 3 rodzajów wina, zwiedzanie winnicy Osada Korzenie na górze Iwa, przerwa na lunch, degustacja serów i piwa, Przeworskie winnice w Żurawiczkach; a wszystko to okraszone komentarzem sommeliera, który będzie naszym przewodnikiem to krainie win.

Węgry – Wino i baseny
Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát – Polak Węgier – dwa bratanki i do bitki i do szklanki – powiedzenie to w świetle otwartych na oścież granic nabiera specjalnego znaczenia. Przekonamy się o tym sami nie raz, spacerując po nagrzanych południowym słońcem zaułkach tej uroczej krainy przepysznych win tokajskich. Pamiętajmy by zabrać ze sobą stroje kąpielowe i ręczniki. W programie: Baseny termalne w Miszkolcu - nie zapomnij zabrać ze sobą stroju kąpielowego gdyż zabierzemy Cię do wydrążonych w grotach basenów termalnych; Winiarnia z degustacją - odwiedziny w małej, rodzinnej winiarni. Skosztujemy słynnego gulaszu węgierskiego oraz degustować będziemy wina tokajskie. Podczas wycieczki towarzyszyć nam będzie sommelier – znawca win tokajskich, który chętnie odpowie na każde pytanie związane z winem.

Szlakiem Łemka i Bojka
Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie – stąd rozpoczniemy naszą wycieczkę i na wstępie dowiemy się kim są Bojkowie oraz jakie mieli zwyczaje. Dalej wieś bojkowska - wyprawa do opuszczonej wioski – malowniczym szlakiem wiodącym wzdłuż górskiego potoku dojedziemy na teren opuszczonej wsi bojkowskiej. Zobaczymy pozostałości po zagrodach, piwnice, opuszczony cmentarz i stare sady owocowe. Idąc doliną przez teren Parku Krajobrazowego Przełomy Sanu Pod Grodziskiem dojedziemy do brzegu Sanu. Następnie spływ Sanem pontonami Doliną Sanu. Ze słońca w cień z cienia w słońce w zależności jak dużo drzew rośnie na brzegu, wszystko to w rytm fal krystalicznie czystej rzeki. Szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w skrócie oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami i kajakami malowniczą doliną bieszczadzkiej rzeki. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają ratownicy (z wody, lądu i powietrza).

Traperska Wyprawa w Bieszczady
Zdobędziemy malowniczą Połoninę Wetlińską, odwiedzimy słynne schronisko Chatka Puchatka stojące na szczycie tej góry. Idąc szlakiem dowiemy się wielu ciekawostek od naszego przewodnika. Następnie wyprawa wozami traperskimi Doliną Rabskiego Potoku – na trasie zobaczymy odwiedzimy monumentalne kamieniołomy, skosztujemy wody z górskiego źródła, a towarzyszyć nam będzie bieszczadzki wodzirej – gawędziarz z instrumentem, który zadba o to, by każdy miał imprezowy humor. Do wspólnego śpiewania zagrzeje nas nalewka z owoców ze starego, bojkowskiego sadu. Później zobaczymy Rezerwat Przyrody Gołoborze – malownicza ścieżka przyrodnicza przez ten wyjątkowy Rezerwat nad brzegiem Rabskiego Potoku. Dowiemy się co to są gołoborza oraz skąd się bierze kryształ górski. Zwieńczeniem naszej wycieczki będzie ognisko z kiełbaską przy leśnej wiacie.

Tajemnice Soliny - rejs jachtem
Najlepszy sposób by poznać Jezioro Solińskie to wsiąść na pokład jachtu i popłynąć z wiatrem w żaglach. Rejs zaczynamy w Polańczyku. Opłyniemy 2 cyple, 2 bezludne wyspy i zobaczymy Zaporę w Solinie z perspektywy wody. W międzyczasie oprócz opowiadanych legend i opowieści zawiniemy do zaprzyjaźnionej przystani, w której brodaty bosman przygotuje dla nas strawę- grillowaną rybkę. Oczekując na posiłek zwiedzimy odkryty ląd - wyspę lub półwysep, ale o tym dowiecie się już podczas tej relaksacyjnej wycieczki.

Szlakiem Serialu "Wataha" - wyprawa samochodami terenowymi
Dzięki naszej znajomości terenu potrafiliśmy wskazać ciekawe miejsca, które zachwyciły producentów serialu a teraz zachwycają oglądających film w TV. Filmowcom z HBO udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę i klimat serialu, w którym jedną z głównych ról grają nasze dzikie Bieszczady.
Jeżeli interesujesz się filmem i chcesz poznać miejsca gdzie były kręcone sceny „Watahy” przyjedź do nas i wybierz się na wyprawę SZLAKIEM WATAHY. W programie: Wyprawa samochodami terenowymi, plenery z filmu WATAHA, Leśniczówka Rebrowa (W tym miejscu nakręcono również film "Na granicy"), ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk - Bieszczady

Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk

Dojazd własny
Śniadania i obiadokolacje
Zobacz terminy i ceny od 272 PLN
Och! Bieszczady - Bieszczady

Och! Bieszczady

Autokar
Śniadanie
Zobacz terminy i ceny od 746 PLN
Skalny Spa*** - Dom na Skale - Bieszczady

Skalny Spa*** - Dom na Skale

Dojazd własny
Śniadania i obiadokolacje
Zobacz terminy i ceny od 1 166 PLN