Och! Bieszczady

od 746 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Sanoka. Zwiedzanie największego w Polsce Parku Etnograficznego. Następnie przejazd na zaporę na Solinie. Spacer po koronie tamy i po 'bieszczadzkich krupówkach". Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Spacer po uzdrowisku Polańczyk i wejście na punkt widokowy. Następnie Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości. Jest to dawna cerkiew – greckokatolicka wzniesiona został w 1907 r., a rozbudowana w 2007 roku. W kościele znajduje się cudowna ikona Matki Bożej pochodząca z połowy XVIII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. Następnie przejazd do Komańczy i zwiedzanie Klasztoru Sióstr Nazaretanek – przepiękny, drewniany budynek na murowanej opoce. W klasztorze tym internowany był Kardynał Stefan Wyszyński. Kolejny punkt wycieczki to wieś Jaśliska. Malownicza miejscowość gdzie na rynku, który jest bardzo klimatycznym miejscem, zachowany został oryginalny układ urbanistyczny. W jego zachodniej części zachowała się XIX-wieczna zabudowa - piękne drewniane domy o konstrukcji przysłupowej. Zobaczymy również Jaśliskie Maryjne sanktuarium poświęcone Matce Bożej Królowej Nieba i Ziemi. Wieś Jaśliska posłużyła za plan filmowy głośnej produkcji Jana Komasy „Boże Ciało". Wcześniej kręcono tu także "Wino truskawkowe" na podstawie "Opowieści galicyjskich" Stasiuka czy "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Jednym zdaniem, Jaśliska to podkarpackie Hollywood. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wycieczka – "Traperska wyprawa w Bieszczady dla każdego". Przejazd malowniczą doliną rzeki Solinki na Przełęcz Wyżniańską. Spacer w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego do Schroniska Pod Małą Rawką z widokiem na Połoniny. Czas przejścia to około 30 min - w jedną stronę, teren jest płaski, szlak rozpoczyna się z parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej i prowadzi do schroniska pod szczytem Małej Rawki. Przejazd do regionalnej Karczmy Siekierezada w Cisnej. Z Cisnej udamy się odcinkiem "Wielkiej pętli bieszczadzkiej" do wsi Bystre gdzie rozpocznie się Traperska wyprawa wozami z wodzirejem i miodówką. Przejazd polnymi i leśnymi drogami i czas na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po zakończeniu powrót do hotelu przez Baligród i Hoczew kolejnym odcinkiem "Wielkiej pętli bieszczadzkiej". Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Podkarpacki Szlak Winny "Food & Wine". Wyjątkowa wycieczka szlakiem podkarpackich winnic, podczas której odkryjemy smaki win i zagrodowych serów. Odwiedzimy winiarzy i rękodzielników na trasie z Bieszczad do Przemyśla, podziwiając piękne krajobrazy trzech krain. Wyjazd na degustację serów, następnie przejazd do Przemyśla, gdzie z Kopca tatarskiego będziemy podziwiać "Bramę Przemyską". Następnie wizyta w Winnicy Rodziny Steckich gdzie odbędzie spotkanie z winiarzem oraz degustacja 3 win. Następnie przejazd do średniowiecznego Słupa Tatarskiego na górze Iwa. Tam degustacja serów i chleba. Po zwiedzaniu przejazd do poszczególnych miast. Przyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas wyjazdu
Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu***
Wyżywienie: 3 śniadania lub 3 śniadania i 3 obiadokolacje ( w zależności od zakupionej oferty)
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: bilety wstępu, obsługa z systemem tour-guide, usługi przewodnickiej, degustacji serów i win, traperska wyprawa z wodzirejem i miodówką – 200 PLN/osoba, koszty zbierane w dniu rozpoczęcia imprezy przez pilota w autokarze
Obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji – 150 PLN/osoba (w przypadku zakupienia opcji bez obiadokolacji)
Wydatków własnych

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Bieszczady to zapierające dech w piersiach widoki o każdej porze roku. Wiosną warto wejść na najwyższy szczyt tego Regionu – Tarnicę i zobaczyć jak przyroda budzi się tu do życia, latem wybrać się do Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”, jesienią podziwiać bieszczadzkie zwierzęta, a zimą dać ponieść się białemu szaleństwu w Ustrzykach Dolnych uważanych za bieszczadzką stolicę narciarską.

Oto kilka pomysłów na to jak możecie spędzić czas w Bieszczadach:

SLOW Wine – Podkarpacki Szlak Wina
Niewiele osób wie, że Podkarpacie w ostatnich latach stało się zagłębiem winiarstwa. Zabierzemy Was na wyprawę w świat wina, sera i pieczonego chleba. W każdej z odwiedzanych winnic zakosztujemy wyrobów winiarskich oraz poznamy historie związane z procesem produkcji wina. Być może wycieczka z nami będzie okazją do rozpoczęcia własnej przygody z produkcją win. Podkarpacie to 150 winnic , wielu serowarów i pielęgnujących tradycje starych smaków gospodarstw. Wszystko to umieszczone wśród niesamowitych krajobrazów, dzikiej przyrody, pielęgnowane przez pasjonatów sztuki winiarskiej, serowarskiej. Trasa Slow Wine proponowana Państwu to zaproszenie, otwarcie pierwszej strony Smaków Podkarpacia. W programie: Panorama Bramy Przemyskiej Winnica Rodziny Steckich – degustacja 3 rodzajów wina, zwiedzanie winnicy Osada Korzenie na górze Iwa, przerwa na lunch, degustacja serów i piwa, Przeworskie winnice w Żurawiczkach; a wszystko to okraszone komentarzem sommeliera, który będzie naszym przewodnikiem to krainie win.

Węgry – Wino i baseny
Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát – Polak Węgier – dwa bratanki i do bitki i do szklanki – powiedzenie to w świetle otwartych na oścież granic nabiera specjalnego znaczenia. Przekonamy się o tym sami nie raz, spacerując po nagrzanych południowym słońcem zaułkach tej uroczej krainy przepysznych win tokajskich. Pamiętajmy by zabrać ze sobą stroje kąpielowe i ręczniki. W programie: Baseny termalne w Miszkolcu - nie zapomnij zabrać ze sobą stroju kąpielowego gdyż zabierzemy Cię do wydrążonych w grotach basenów termalnych; Winiarnia z degustacją - odwiedziny w małej, rodzinnej winiarni. Skosztujemy słynnego gulaszu węgierskiego oraz degustować będziemy wina tokajskie. Podczas wycieczki towarzyszyć nam będzie sommelier – znawca win tokajskich, który chętnie odpowie na każde pytanie związane z winem.

Szlakiem Łemka i Bojka
Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie – stąd rozpoczniemy naszą wycieczkę i na wstępie dowiemy się kim są Bojkowie oraz jakie mieli zwyczaje. Dalej wieś bojkowska - wyprawa do opuszczonej wioski – malowniczym szlakiem wiodącym wzdłuż górskiego potoku dojedziemy na teren opuszczonej wsi bojkowskiej. Zobaczymy pozostałości po zagrodach, piwnice, opuszczony cmentarz i stare sady owocowe. Idąc doliną przez teren Parku Krajobrazowego Przełomy Sanu Pod Grodziskiem dojedziemy do brzegu Sanu. Następnie spływ Sanem pontonami Doliną Sanu. Ze słońca w cień z cienia w słońce w zależności jak dużo drzew rośnie na brzegu, wszystko to w rytm fal krystalicznie czystej rzeki. Szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w skrócie oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami i kajakami malowniczą doliną bieszczadzkiej rzeki. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają ratownicy (z wody, lądu i powietrza).

Traperska Wyprawa w Bieszczady
Zdobędziemy malowniczą Połoninę Wetlińską, odwiedzimy słynne schronisko Chatka Puchatka stojące na szczycie tej góry. Idąc szlakiem dowiemy się wielu ciekawostek od naszego przewodnika. Następnie wyprawa wozami traperskimi Doliną Rabskiego Potoku – na trasie zobaczymy odwiedzimy monumentalne kamieniołomy, skosztujemy wody z górskiego źródła, a towarzyszyć nam będzie bieszczadzki wodzirej – gawędziarz z instrumentem, który zadba o to, by każdy miał imprezowy humor. Do wspólnego śpiewania zagrzeje nas nalewka z owoców ze starego, bojkowskiego sadu. Później zobaczymy Rezerwat Przyrody Gołoborze – malownicza ścieżka przyrodnicza przez ten wyjątkowy Rezerwat nad brzegiem Rabskiego Potoku. Dowiemy się co to są gołoborza oraz skąd się bierze kryształ górski. Zwieńczeniem naszej wycieczki będzie ognisko z kiełbaską przy leśnej wiacie.

Tajemnice Soliny - rejs jachtem
Najlepszy sposób by poznać Jezioro Solińskie to wsiąść na pokład jachtu i popłynąć z wiatrem w żaglach. Rejs zaczynamy w Polańczyku. Opłyniemy 2 cyple, 2 bezludne wyspy i zobaczymy Zaporę w Solinie z perspektywy wody. W międzyczasie oprócz opowiadanych legend i opowieści zawiniemy do zaprzyjaźnionej przystani, w której brodaty bosman przygotuje dla nas strawę- grillowaną rybkę. Oczekując na posiłek zwiedzimy odkryty ląd - wyspę lub półwysep, ale o tym dowiecie się już podczas tej relaksacyjnej wycieczki.

Szlakiem Serialu "Wataha" - wyprawa samochodami terenowymi
Dzięki naszej znajomości terenu potrafiliśmy wskazać ciekawe miejsca, które zachwyciły producentów serialu a teraz zachwycają oglądających film w TV. Filmowcom z HBO udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę i klimat serialu, w którym jedną z głównych ról grają nasze dzikie Bieszczady.
Jeżeli interesujesz się filmem i chcesz poznać miejsca gdzie były kręcone sceny „Watahy” przyjedź do nas i wybierz się na wyprawę SZLAKIEM WATAHY. W programie: Wyprawa samochodami terenowymi, plenery z filmu WATAHA, Leśniczówka Rebrowa (W tym miejscu nakręcono również film "Na granicy"), ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Mapa

Podobne oferty


Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk

Polska Bieszczady
Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk - Bieszczady
Idealne dla rodzin
Bon 500+

6.3. - 7.3.2021

Liczba noclegów: 1 ,5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 272 PLN

Skalny Spa*** - Dom na Skale

Polska Bieszczady
Skalny Spa*** - Dom na Skale - Bieszczady
First Minute
Bon 500+

5.6. - 10.6.2021

Liczba noclegów: 5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 1 166 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek