Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Kwidzynia.
Zwiedzanie z przewodnikiem zamku kapituły pomezańskiej. Został on wzniesiony w latach 1320-1345, dzięki swojemu połączeniu z katedrą stanowi unikatową perłę architektury gotyckiej. W zamkowym muzeum znajdują się przedmioty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego związane z Powiślem. Aktualnie muzeum posiada zbiory liczące około 5 tys. obiektów. Następnie przejazd do Gniewu gdzie znajduje się malowniczy średniowieczny zamek Gniew, który jest obok zamku w Malborku jednym z najsłynniejszych zamków krzyżackich położonych na terenie Polski. Na zamku zobaczymy między innymi salę tortur i kaplicę zamkową. Po zakończeniu zwiedzania kolejnym etapem jest miasto Pelplin, gdzie znajduje się wspaniała bazylika z przełomu XIII-XIV wieku. Jest ona zaliczana do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce. Kryje w sobie przepiękny Ołtarz Główny, największy w tej części Europy, barokowe ołtarze boczne oraz średniowieczny zestaw rzeźb dębowych. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Szymbarku, kaszubskiej wsi gdzie znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR). Zwiedzanie z przewodnikiem tego nietuzinkowego miejsca, gdzie w bardzo przyjemny sposób można poznać kulturę i historię Kaszub. Zobaczymy tu najdłuższą deskę świata, wpisaną do księgi rekordów Guinnessa, dom trapera kaszubskiego z Kanady, bunkier Gryfa Pomorskiego, Dom do góry nogami, Dom sybiraka z łagrem, Dwór Salino i wiele innych. Następnie przejazd do Wdzydz Kiszewskich, gdzie na 22 ha znajduje się Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Zwiedzanie zabudowań regionalnej architektury z przewodnikiem. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu **/***
Wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: bilety wstępu do Zamku w Kwidzyniu, Gniewie, Katedra w Pelplinie, CEPR, Kaszubski Park Etnograficzny, przewodnicy lokalni, opłaty parkingowe, opłaty związane z wcześniejszą rezerwacją biletów, opłaty administracyjne - 95 PLN/osoba - płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Kaszubami od XIII wieku nazywana jest część Pomorza zamieszkana przez rdzennych Kaszubów posługujących się swoim odrębnym językiem. To pełna uroku kraina z czystymi jeziorami, pięknymi lasami i rozległymi plażami. Spędzając tu wakacje należy spróbować oryginalnej regionalnej kuchni, która zadziwia potrawami takimi jak chociażby prażnica, czyli jajecznica z węgorzem.

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jak spędzić wolny czas na Kaszubach nie musicie się już zastanawiać! Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych atrakcji Kaszub, które zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych. Niektóre z nich można odwiedzić również w niepogodę, ponieważ są do tego przygotowane. Zwiedzanie, warsztaty, spacery po pięknych miejscach, widoki rozpościerające się na okolicę z wież widokowych – brzmi interesująco? Zapraszamy do lektury!

Aqua Centrum w Kościerzynie - najnowocześniejszy Kompleks Sportowo-Rekreacyjny na Kaszubach. Kompleks dysponuje trzema basenami (sportowy, rekreacyjny i specjalistyczny do nurkowania). Znajdziemy tu jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne, dwie zjeżdżalnie (mała, a druga o długości 60 metrów) - dzięki temu czas mogą tu spędzać zarówno dzieci spragnione wodnych atrakcji i szaleństwa jak i osoby szukające relaksu i odprężenia. Na terenie Aqua Centrum w Kościerzynie znajduje siłownia z wysokiej klasy urządzeniami treningowymi, łaźnia parowa i sucha sauna. Stefa odnowy biologicznej oferuje masaże relaksacyjne, klasyczne, orientalne, hydroterapię czy fizykoterapię.

Skansen "Parowozownia Kościerzyna" posiada najliczniejszą ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. W ostatnich latach w ramach programu rewitalizacji zostały odnowione: hala parowozowni i budynek biurowy pochodzący z lat 30. XX wieku. Podczas zwiedzania możemy zobaczyć ruchomą makietę przedstawiającą stację kolejową Kościerzyna oraz kolej magnetyczną.

Wieża Widokowa we Wdzydzach Kiszewskich - wieża widokowa o wysokości 35,6 metrów wykonana z drewna modrzewiowego i z platformami widokowymi na wysokości 10, 20 i 30 metrów, z której rozpościera się panorama Wdzydz Kiszewskich i Krzyż Jezior Wdzydzkich z półwyspami i największą wyspę Jeziora Wdzydze - Ostrów Wielki. Oprócz widoków, które możemy podziwiać z wieży, pełni ona również funkcję edukacyjną - szereg tablic informacyjnych czy wiata edukacyjna to elementy, które mogą zaciekawić nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Ogród Botaniczny w Gołubiu - jego początki sięgają 1983 roku, a prowadzona jest tu działalność naukowa i dydaktyczna w zakresie edukacji ekologicznej. Wśród około 6000 roślin pochodzących z różnych obszarów Ziemi, około 191 jest chronionych, a 119 z nich jest wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Warto przespacerować się po Ogrodzie, choćby po to, aby zobaczyć niespotykane gatunki.

Klasyczny Młyn w Lipuszu - pochodzący z początków XIX wieku, leżący nad Czarną Wdą. Początkowo był wyłącznie konstrukcją drewnianą, z czasem został podmurowany. Dziś to jeden z dobrze zakonserwowanych zabytek kultury kaszubskiej, jeden z lepiej odrestaurowanych na Pomorzu Gdańskim. Młyn poruszany jest siłą spadającego wodospadu – energia jest odzyskiwana z wody spadającej nieprzerwanie z dużych wysokości. Dla wielbicieli aktywnej formy wypoczynku, jakim jest kajakarstwo można go również oglądać z perspektywy wody, ponieważ nieopodal przebiega szlak kajakowy na rzece Wdzie.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - to jedyna tego rodzaju placówka na świecie. W muzeum możemy zapoznać się z życiem i działalnością Józefa Wybickiego, a także z historią samego hymnu. Najcenniejszymi eksponatami muzeum są muzykalia patriotyczne. W ich składa wchodzą śpiewniki, nuty i teksty polskich pieśni, pozytywki wygrywające “Mazurka Dąbrowskiego”, płyty gramofonowe z patriotycznymi pieśniami czy karty pocztowe z motywem Orła Białego. Dworek, w którym znajduje się muzeum ma wyposażenie z XVIII i XIX wieku i otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym rośnie 400-letni “Dąb Wybickiego”.

Szymbark i Dom do Góry Nogami - znajdujący się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu mający być alegorią współczesnego świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie. Tu również znajduje się najdłuższa deska świata, wycięta z Daglezji o wysokości 51,2 metrów. Deska ta osiągnęła długość 36,83 metrów. Ciekawostką jest, że przy jej “produkcji” brało udział aż 300 osób produkując tym samym trociny o masie około 300 kilogramów.

Wieża Widokowa na Wieżycy - 328,6 m.n.p.m. to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale na całym Niżu Europejskim, i to właśnie na nim wznosi się 35-metowa wieża widokowa, która ma 182 stopnie. Z platformy widokowej roztacza się widok na Wzgórza Szymbarskie i jeziora tzw. Kółka Raduńskiego.

Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie powstała w 1993 roku jako pierwsza w Polsce. Dzięki współpracy z uniwersytetami i instytutami obiekt zdobył cenne doświadczenie, i dziś na terenie farmy możemy spotkać około 300 strusi w różnym wieku. W okresie wiosenno-letnim (od maja) można podziwiać pisklęta, w późniejszych miesiącach młode strusie i dorosłe osobniki.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie – to nietypowe muzeum, w którym możemy zobaczyć pracę garncarza na kole garncarskim, ale również dzięki organizowanym tu warsztatom spróbować sztuki “lepienia” garnków. Rodzina Neclów, która od 10 pokoleń zajmuje się garncarstwem w swoich ekspozycjach przedstawia ceramikę tworzoną od trzech pokoleń, w których możemy podziwiać mistrzostwo z jakim zostały one wykonane.

Muzeum Volkswagena w Pępowie - znajdziemy tutaj 30 eksponatów pojazdów marki Volkswagen i blisko 600 miniatur aut. Nie zabrakło tu również sklepu, w którym możemy zakupić pamiątki.

Akwedukt w Fojutowie – obiekt zabytkowy hydrotechniki, który jest wzorowany na antycznych rzymskich budowlach o długości 75 metrów długości, który stanowi najdłuższy obiekt tego typu w Polsce. Pruscy inżynierowie wymyślili, że wody Brdy mogą posłużyć do nawodnienia rozległych okolicznych terenów. Do wykonania takiej operacji należało spiętrzyć Brdę o około 12 metrów i wykopać 30 –kilometrowy rów.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek