Filtr

Położenie

Kompleks Wypoczynkowy Szarlota położony jest nad brzegiem pięknego Jeziora Osuszyno, w samym sercu Kaszub. Swoim Gościom oferuje pobyt w komfortowych pokojach hotelowych oraz w domkach otoczonych naturalnym bogactwem przyrodniczym.

Zakwaterowanie

Domy Kaszubskie przeznaczone dla 4,5,6 osób o łącznej powierzchni 100 metrów kw (2 poziomy) na który składa się:

Dolny poziom:
- przestronny salon z rozkładaną, dwuosobową kanapą, stolikiem kawowym, komodą, dużym TV, stół z krzesłami,
- w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, płyta grzewcza, mikrofala, zmywarka
- łazienka (prysznic, umywalka, WC)

Górny poziom:
- trzy dwuosobowe pokoje(2 pojedyncze łóżka, stoliki nocne, toaletka, szafa),
- druga łazienka (umywalka, WC, bidet)

Duży taras z widokiem na jezioro.
Wyjątkowego charakteru każdemu z nich nadają dekoracje z motywami kaszubskimi.

Plaża

Plaża znajduje się bezpośrednio przy obiekcie.

Cena zawiera

- 7 noclegów w Domu Kaszubskim,
- 7 śniadań lub 7 śniadań i 7 obiadokolacji ( w zależności od zakupionej opcji),
- 2 godziny gry na bowlingu lub 3-godzinna możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego/rezerwacja.

Cena nie zawiera:

- opłaty klimatycznej - 2,10 PLN/osoba/dzień - płatne w dniu przyjazdu w recepcji hotelu

Transport

Oferta na dojazd własny.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Kaszubami od XIII wieku nazywana jest część Pomorza zamieszkana przez rdzennych Kaszubów posługujących się swoim odrębnym językiem. To pełna uroku kraina z czystymi jeziorami, pięknymi lasami i rozległymi plażami. Spędzając tu wakacje należy spróbować oryginalnej regionalnej kuchni, która zadziwia potrawami takimi jak chociażby prażnica, czyli jajecznica z węgorzem.

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jak spędzić wolny czas na Kaszubach nie musicie się już zastanawiać! Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych atrakcji Kaszub, które zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych. Niektóre z nich można odwiedzić również w niepogodę, ponieważ są do tego przygotowane. Zwiedzanie, warsztaty, spacery po pięknych miejscach, widoki rozpościerające się na okolicę z wież widokowych – brzmi interesująco? Zapraszamy do lektury!

Aqua Centrum w Kościerzynie - najnowocześniejszy Kompleks Sportowo-Rekreacyjny na Kaszubach. Kompleks dysponuje trzema basenami (sportowy, rekreacyjny i specjalistyczny do nurkowania). Znajdziemy tu jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne, dwie zjeżdżalnie (mała, a druga o długości 60 metrów) - dzięki temu czas mogą tu spędzać zarówno dzieci spragnione wodnych atrakcji i szaleństwa jak i osoby szukające relaksu i odprężenia. Na terenie Aqua Centrum w Kościerzynie znajduje siłownia z wysokiej klasy urządzeniami treningowymi, łaźnia parowa i sucha sauna. Stefa odnowy biologicznej oferuje masaże relaksacyjne, klasyczne, orientalne, hydroterapię czy fizykoterapię.

Skansen "Parowozownia Kościerzyna" posiada najliczniejszą ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. W ostatnich latach w ramach programu rewitalizacji zostały odnowione: hala parowozowni i budynek biurowy pochodzący z lat 30. XX wieku. Podczas zwiedzania możemy zobaczyć ruchomą makietę przedstawiającą stację kolejową Kościerzyna oraz kolej magnetyczną.

Wieża Widokowa we Wdzydzach Kiszewskich - wieża widokowa o wysokości 35,6 metrów wykonana z drewna modrzewiowego i z platformami widokowymi na wysokości 10, 20 i 30 metrów, z której rozpościera się panorama Wdzydz Kiszewskich i Krzyż Jezior Wdzydzkich z półwyspami i największą wyspę Jeziora Wdzydze - Ostrów Wielki. Oprócz widoków, które możemy podziwiać z wieży, pełni ona również funkcję edukacyjną - szereg tablic informacyjnych czy wiata edukacyjna to elementy, które mogą zaciekawić nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Ogród Botaniczny w Gołubiu - jego początki sięgają 1983 roku, a prowadzona jest tu działalność naukowa i dydaktyczna w zakresie edukacji ekologicznej. Wśród około 6000 roślin pochodzących z różnych obszarów Ziemi, około 191 jest chronionych, a 119 z nich jest wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Warto przespacerować się po Ogrodzie, choćby po to, aby zobaczyć niespotykane gatunki.

Klasyczny Młyn w Lipuszu - pochodzący z początków XIX wieku, leżący nad Czarną Wdą. Początkowo był wyłącznie konstrukcją drewnianą, z czasem został podmurowany. Dziś to jeden z dobrze zakonserwowanych zabytek kultury kaszubskiej, jeden z lepiej odrestaurowanych na Pomorzu Gdańskim. Młyn poruszany jest siłą spadającego wodospadu – energia jest odzyskiwana z wody spadającej nieprzerwanie z dużych wysokości. Dla wielbicieli aktywnej formy wypoczynku, jakim jest kajakarstwo można go również oglądać z perspektywy wody, ponieważ nieopodal przebiega szlak kajakowy na rzece Wdzie.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - to jedyna tego rodzaju placówka na świecie. W muzeum możemy zapoznać się z życiem i działalnością Józefa Wybickiego, a także z historią samego hymnu. Najcenniejszymi eksponatami muzeum są muzykalia patriotyczne. W ich składa wchodzą śpiewniki, nuty i teksty polskich pieśni, pozytywki wygrywające “Mazurka Dąbrowskiego”, płyty gramofonowe z patriotycznymi pieśniami czy karty pocztowe z motywem Orła Białego. Dworek, w którym znajduje się muzeum ma wyposażenie z XVIII i XIX wieku i otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym rośnie 400-letni “Dąb Wybickiego”.

Szymbark i Dom do Góry Nogami - znajdujący się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu mający być alegorią współczesnego świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie. Tu również znajduje się najdłuższa deska świata, wycięta z Daglezji o wysokości 51,2 metrów. Deska ta osiągnęła długość 36,83 metrów. Ciekawostką jest, że przy jej “produkcji” brało udział aż 300 osób produkując tym samym trociny o masie około 300 kilogramów.

Wieża Widokowa na Wieżycy - 328,6 m.n.p.m. to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale na całym Niżu Europejskim, i to właśnie na nim wznosi się 35-metowa wieża widokowa, która ma 182 stopnie. Z platformy widokowej roztacza się widok na Wzgórza Szymbarskie i jeziora tzw. Kółka Raduńskiego.

Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie powstała w 1993 roku jako pierwsza w Polsce. Dzięki współpracy z uniwersytetami i instytutami obiekt zdobył cenne doświadczenie, i dziś na terenie farmy możemy spotkać około 300 strusi w różnym wieku. W okresie wiosenno-letnim (od maja) można podziwiać pisklęta, w późniejszych miesiącach młode strusie i dorosłe osobniki.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie – to nietypowe muzeum, w którym możemy zobaczyć pracę garncarza na kole garncarskim, ale również dzięki organizowanym tu warsztatom spróbować sztuki “lepienia” garnków. Rodzina Neclów, która od 10 pokoleń zajmuje się garncarstwem w swoich ekspozycjach przedstawia ceramikę tworzoną od trzech pokoleń, w których możemy podziwiać mistrzostwo z jakim zostały one wykonane.

Muzeum Volkswagena w Pępowie - znajdziemy tutaj 30 eksponatów pojazdów marki Volkswagen i blisko 600 miniatur aut. Nie zabrakło tu również sklepu, w którym możemy zakupić pamiątki.

Akwedukt w Fojutowie – obiekt zabytkowy hydrotechniki, który jest wzorowany na antycznych rzymskich budowlach o długości 75 metrów długości, który stanowi najdłuższy obiekt tego typu w Polsce. Pruscy inżynierowie wymyślili, że wody Brdy mogą posłużyć do nawodnienia rozległych okolicznych terenów. Do wykonania takiej operacji należało spiętrzyć Brdę o około 12 metrów i wykopać 30 –kilometrowy rów.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek