Filtr

Program

Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Łodzi.

Wizyta w „polskim Manchesterze” rozpocznie się od zwiedzania niezwykle ciekawie zrewitalizowanej elektrociepłowni z początku ubiegłego wieku. To właśnie na terenie Nowego Centrum Łodzi od dziesięciu lat realizowany jest projekt, który ma połączyć biznes, handel, kulturę i transport. Po wyburzeniu kilku kwartałów starych kamienic, staraniami władz miasta powstał najnowocześniejszy dworzec komunikacyjny w kraju, innowacyjne planetarium i Centrum Nauki i Techniki, które zaprasza w naukową podróż w myśl hasła „Uruchom z nami starą elektrownię i wyślij w świat energię wiedzy!”

Na pięciu poziomach elektrociepłowni EC1 będzie możliwość zaznajomienia się z tajemnicami wszechświata, zasadami rządzącymi przyrodą oraz w oparciu o oryginalne wyposażenie, zapoznania się z dawnymi i wciąż stosowanymi technologiami produkcji prądu - wszystko pod fachowym okiem animatorów. Dodatkowym atutem jest nasycenie ekspozycji elementami multimedialnymi, zachęcającymi do samodzielnego zdobywania wiedzy, a także swobodnego eksperymentowania.
Następnie przejazd do Manufaktury, unikatowego w skali światowej połączenia funkcji usługowych, handlowych i rozrywkowych. Wszystko wkomponowane w zrewitalizowany kompleks fabryczny Izraela Kalmanowicza Poznańskiego.
Pierwotnie, w drugiej połowie XIX wieku, na powierzchni 30 hektarów wspomniany fabrykant wybudował farbiarnię, drukarnię tkanin, wykańczalnię, oddział naprawy maszyn, ślusarnię, odlewnię, gazownię, remizę strażacką, domy czynszowe dla robotników oraz swój pałac. Sam kompleks posiada niezliczone możliwości kreowania różnych funkcji - na przykład rynek Manufaktury często zamienia się w lodowisko, plażę czy boiska sportowe. Tam też czas wolny i możliwość spożycia posiłku.
Wizyta w Łodzi zakończy się spacerem ulica Piotrkowską, gdzie pośród eklektycznej i secesyjnej zabudowy oraz mnóstwa malowniczych ogródków kawiarnianych, będzie można wypatrzeć szereg ławek pomnikowych stanowiących >Galerię Wielkich Łodzian<. Jest to grupa plenerowych rzeźb upamiętniających sławne osoby związane z miastem - Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Twórcy Łodzi Przemysłowej, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza.
Powrót w godzinach wieczornych (niektóre miasta - możliwy powrót po północy) - godzina powrotu uzależniona od miasta wyjazdu.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
zwiedzanie miasta z przewodnikiem zgodnie z programem
ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

biletu wstępu do Centrum Nauki i Techniki - 20 zł osoba pełnoletnia, 14 zł dzieci do 12. roku życia
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224


Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek