Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd do Janowca. Zwiedzanie ruin zamku wzniesionego na polecenie Macieja Firleja i jego syna Piotra. Renesansowa twierdza została zaprojektowana przez florenckiego architekta Santi Gucciego, a następnie przebudowana w duchu baroku przez kolejnego wybitnego artystę swoich czasów Tylmana z Gameren. Podczas burzliwych kolei losu zamek był miejscem ważnych wydarzeń historycznych, kilkakrotnie go palono i grabiono, ostatecznie został przegrany w karty przez właścicieli i porzucony.
Przejazd na drugą stronę Wisły do Kazimierza Dolnego (ok. 25 km). Malowniczo położone na niewysokich wzgórzach miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Zachowało ono swój unikatowy charakter sprzed wieków. Osada ta swoją nazwę otrzymała na cześć założyciela, Kazimierza Sprawiedliwego, natomiast król Kazimierz Wielki ufundował powstanie zamku. Miasto związane jest także z rodem Firlejów, którzy przejęli je od skarbu państwa w ramach spłaty długów. Spacer po mieście z przewodnikiem. Trasa wiedzie na Wzgórze Zamkowe z basztą, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, następnie na Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny i starymi Jatkami, by doprowadzić na Stary Rynek z kamienicami Przybyłów, kamienicą Gdańską i studnią miejską. O handlowej funkcji miasta przypominają także liczne i bogato zdobione spichlerze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Zamościa zwanego „Perłą Renesansu”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Ten unikalny zespół urbanistyczny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pieszego zwiedzania wizyta na placach Starego Miasta: Rynku Wielkim i Solnym, przy których znajdują się ratusz, zabytkowe kamienice m.in. Morondarska, Linkowska, św. Kazimierza. Spacer wzdłuż fortyfikacji. Następnie przejazd do wsi Ruszów. Wizyta w Olejarni Świątecznej z pokazem bicia oleju tradycyjnymi metodami. Prowadzący ubrani są w historyczne stroje, odtworzono także tradycyjny wystrój zagrody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Kozłówki, niewielkiej wsi nieopodal Lubartowa. Znajduje się tam XVIII-wieczny pałac przebudowany przez rodzinę Zamoyskich. Był on ich siedzibą rodową aż do 1944 roku. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce, który w pełni zachował swój autentyczny wystrój. Wnętrza sprawiają wrażenie, jak gdyby mieszkańcy opuścili je dosłownie przed chwilą. W zabudowaniach pałacowych znajduje się także jedyna w kraju Galeria Sztuki Socrealizmu.
Przejazd do Lublina (ok. 30 km). Zwiedzanie byłego miasta królewskiego będącego niegdyś siedzibą Trybunału Głównego Koronnego, a także miejscem, w którym zawarto słynną Unię pomiędzy Królestwem Polskim i Wielkim Księstwem Litewskim (1569 r.). Spacer po obfitym w zabytki, historycznym centrum z przewodnikiem. W obrębie Starego Miasta znajduje się Trybunał Koronny, Plac po Farze, Teatr Stary, a także bogato zdobione, renesansowe kamienice m.in. Konopniców, Lubomelskich. Zwiedzanie wspaniałej Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nałęczowa – spacer po uzdrowisku, jedynym w Polsce wyłącznie o profilu kardiologicznym. W Parku Zdrojowym znajduje się Pałac Małachowskich z ławeczką najsłynniejszego kuracjusza jakim był Bolesław Prus, a ponadto sanatorium Józef, Stare Łazienki, pijalnia wody i budynek pijalni czekolady.
Przejazd do Puław (ok 30 km). Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich. Działania Izabeli i Adama Kazimierza doprowadziły na przełomie XVIII i XIX wieku nie tylko do przebudowy obiektu, ale przede wszystkim do rozkwitu Puław, jako ośrodka w którym kształcono młodzież i rozwijano sztukę. Czartoryscy udostępnili swoje prywatne zbiory dla ogółu społeczeństwa, tworząc tym samym pierwsze publiczne muzeum w Polsce. W programie wnętrza pałacowe i spacer ścieżką po parku wzdłuż brzegów Wisły do Świątyni Sybilli. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku poszczególnych miast.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu ***
wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od wykupionego pakietu
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie: KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych) 90 złotych; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem) płatnej w autokarze u pilota - 100 zł/os
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Lubelszczyzna to urokliwa kraina, kojarząca się ze spokojem i malowniczymi widokami. Uroku tego dopełniają zamki, pałace czy sam Lublin będący stolicą regionu! Sprawdź, co kryje ten region i przekonaj się, że nawet niedalekie podróże mogą przed nami odkryć dotąd nieodkryte widoki i miejsca!

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek