Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd do Janowca. Zwiedzanie ruin zamku wzniesionego na polecenie Macieja Firleja i jego syna Piotra. Renesansowa twierdza została zaprojektowana przez florenckiego architekta Santi Gucciego, a następnie przebudowana w duchu baroku przez kolejnego wybitnego artystę swoich czasów Tylmana z Gameren. Podczas burzliwych kolei losu zamek był miejscem ważnych wydarzeń historycznych, kilkakrotnie go palono i grabiono, ostatecznie został przegrany w karty przez właścicieli i porzucony.
Przejazd na drugą stronę Wisły do Kazimierza Dolnego (ok. 25 km). Malowniczo położone na niewysokich wzgórzach miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Zachowało ono swój unikatowy charakter sprzed wieków. Osada ta swoją nazwę otrzymała na cześć założyciela, Kazimierza Sprawiedliwego, natomiast król Kazimierz Wielki ufundował powstanie zamku. Miasto związane jest także z rodem Firlejów, którzy przejęli je od skarbu państwa w ramach spłaty długów. Spacer po mieście z przewodnikiem. Trasa wiedzie na Wzgórze Zamkowe z basztą, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, następnie na Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny i starymi Jatkami, by doprowadzić na Stary Rynek z kamienicami Przybyłów, kamienicą Gdańską i studnią miejską. O handlowej funkcji miasta przypominają także liczne i bogato zdobione spichlerze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Zamościa zwanego „Perłą Renesansu”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Ten unikalny zespół urbanistyczny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pieszego zwiedzania wizyta na placach Starego Miasta: Rynku Wielkim i Solnym, przy których znajdują się ratusz, zabytkowe kamienice m.in. Morondarska, Linkowska, św. Kazimierza. Spacer wzdłuż fortyfikacji. Następnie przejazd do wsi Ruszów. Wizyta w Olejarni Świątecznej z pokazem bicia oleju tradycyjnymi metodami. Prowadzący ubrani są w historyczne stroje, odtworzono także tradycyjny wystrój zagrody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do Kozłówki, niewielkiej wsi nieopodal Lubartowa. Znajduje się tam XVIII-wieczny pałac przebudowany przez rodzinę Zamoyskich. Był on ich siedzibą rodową aż do 1944 roku. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce, który w pełni zachował swój autentyczny wystrój. Wnętrza sprawiają wrażenie, jak gdyby mieszkańcy opuścili je dosłownie przed chwilą. W zabudowaniach pałacowych znajduje się także jedyna w kraju Galeria Sztuki Socrealizmu.
Przejazd do Lublina (ok. 30 km). Zwiedzanie byłego miasta królewskiego będącego niegdyś siedzibą Trybunału Głównego Koronnego, a także miejscem, w którym zawarto słynną Unię pomiędzy Królestwem Polskim i Wielkim Księstwem Litewskim (1569 r.). Spacer po obfitym w zabytki, historycznym centrum z przewodnikiem. W obrębie Starego Miasta znajduje się Trybunał Koronny, Plac po Farze, Teatr Stary, a także bogato zdobione, renesansowe kamienice m.in. Konopniców, Lubomelskich. Zwiedzanie wspaniałej Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nałęczowa – spacer po uzdrowisku, jedynym w Polsce wyłącznie o profilu kardiologicznym. W Parku Zdrojowym znajduje się Pałac Małachowskich z ławeczką najsłynniejszego kuracjusza jakim był Bolesław Prus, a ponadto sanatorium Józef, Stare Łazienki, pijalnia wody i budynek pijalni czekolady.
Przejazd do Puław (ok 30 km). Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich. Działania Izabeli i Adama Kazimierza doprowadziły na przełomie XVIII i XIX wieku nie tylko do przebudowy obiektu, ale przede wszystkim do rozkwitu Puław, jako ośrodka w którym kształcono młodzież i rozwijano sztukę. Czartoryscy udostępnili swoje prywatne zbiory dla ogółu społeczeństwa, tworząc tym samym pierwsze publiczne muzeum w Polsce. W programie wnętrza pałacowe i spacer ścieżką po parku wzdłuż brzegów Wisły do Świątyni Sybilli. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku poszczególnych miast.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu ***
wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od wykupionego pakietu
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie: KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych) 90 złotych; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem) płatnej w autokarze u pilota - 100 zł/os
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Lubelszczyzna to urokliwa kraina, kojarząca się ze spokojem i malowniczymi widokami. Uroku tego dopełniają zamki, pałace czy sam Lublin będący stolicą regionu! Sprawdź, co kryje ten region i przekonaj się, że nawet niedalekie podróże mogą przed nami odkryć dotąd nieodkryte widoki i miejsca!

Zamek w Janowcu – Jego korzenie sięgają najprawdopodobniej początku XVI wieku, wtedy to został wzniesiony na polecenie Macieja Firleja i jego syna Piotra. Początkowo był on budowlą bastejową umożliwiającą obronę przy użyciu broni palnej, wnuk Piotra przebudował go na renesansowy pałac. Kolejne przebudowy odbyły się za czasów Tarłów i Lubomirskich. Przy projektowaniu i budowie zamku brali udział wspaniali rzeźbiarze i architekci. Renesansowego szyku nadał mu florencki architekt Santi Gucci, barokowego zaś baroku wybitny Tylman z Gameren. Zamek był miejscem ważnych wydarzeń historycznych, był także obiektem najazdów i grabieży. Co ciekawe Jerzy Lubomirski przegrał zamek grając, kolejni właściciele nie byli w stanie utrzymać twierdzy. Dziś jest on własnością Muzeum Nadwiślańskiego.

Kazimierz Dolny - za sprawą malowniczego położenia na niewysokich wzgórzach, a także wspaniałej architektury, miasto to uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Pierwsza osada swoją nazwę otrzymała na cześć założyciela Kazimierza Sprawiedliwego, prężnie rozwijała się, tworząc istotny punkt handlowy. Władysław Łokietek nakazał wzniesienia baszty na jednym ze wzniesień, która poza funkcją obronną kierowała także statki na Wiśle. Stojąca na Wzgórzu Zamkowym wieża przetrwała do dziś. Za sprawą Kazimierza Wielkiego, który sfinansował budowę zamku, osadzie nadano prawa miejskie. Miasto przez ponad 100 lat zarządzane było także przez ród Firlejów, za czasów, których Kazimierz niesamowicie rozkwitł. Będąc tu, warto zobaczyć zabytki takie jak: przepięknie położony na wzgórzu, renesansowy kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, dawną dzielnicę Żydowską - Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny i starymi Jatkami. Na szczególną uwagę zasługuje także znajdujący się w samym sercu miasta Stary Rynek z miejską studnią i pięknymi, tętniącymi historią zabudowaniami, wśród których znajdują się bogato zdobione spichlerze i kamienice. Do tych najbardziej znanych należą kamienice braci Przybyłów, które swoimi płaskorzeźbami, asymetriami, attykami i roślinnymi rzeźbieniami pięknie reprezentują barok, czy oszałamiająca kamienica Gdańska nazwana tak na cześć kontaktów handlowych między Gdańskiem a Kazimierzem.

Zamość - nazywany „Perłą Renesansu”, a także „Miastem Idealnym”. Ten unikalny zespół urbanistyczny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto zaprojektowane zostało na kształt włoskich miast przez architekta Bernarda Morando. W obrębie tej dzielnicy wyszczególnić można liczne muzea, galerie sztuki, pomniki, a także dopełniające się funkcjonalnością trzy rynki: Wodny, Solny i Wielki. Rynek Wielki zbudowany został na planie idealnego kwadratu o 100-metrowych bokach, a swoją wyjątkową urodę zawdzięcza znajdującym się tu przepięknym ormiańskim kamienicom. Przy Rynku Solnym znajduje się ratusz, dawne więzienia i zabytkowe kamienice m.in. Dawny Dom Rabina, Rynek Wodny jest typowym przykładem obiektu rezydencjonalnego, poza pięknymi kamienicami znajdziemy na nim barokowy zespół dawnego kościoła i klasztoru sióstr Klarysek. Co ciekawe w Zamościu znajduje się najstarsza apteka w Polsce.

Olejarnia Świąteczna w Ruszowie – Zagroda edukacyjna utrzymana w oryginalnym stylu, w której odbywają się pokazy bicia oleju tradycyjnymi metodami. Prowadzący ubrani są w historyczne, regionalne stroje. Gospodarstwo położone jest wśród pól rzepaku i lnu, a także pięknych łąk i źródlisk.

Pałac Zamoyskich w Kozłówce – XVIII-wieczny pałac będący niegdyś siedzibą Zamoyskich. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce, który w pełni zachował swój autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczyć można w nim między innymi: sień pałacową, Gabinet Hrabiego Konstantego Zamoyskiego, sypialnie Hrabiego i Hrabiny, Salon Mały i Czerwony, Pokój Kredensowy, barokową jadalnię czy pokój egzotyczny. W zabudowaniach pałacowych znajduje się także jedyna w kraju Galeria Sztuki Socrealizmu.

Lublin - Miasto królewskiego będącego niegdyś siedzibą Trybunału Głównego Koronnego, a także miejscem, w którym zawarto słynną Unię pomiędzy Królestwem Polskim i Wielkim Księstwem Litewskim. W Lublinie zobaczyć można takie zabytki jak: Bramę Krakowską, Muzeum Historii Miasta Lublina czy Wieżę Trynitarską z czterema dzwonami. Zwiedzając Stare Miasto, nie można ominąć klasycystycznego Trybunału Koronnego, który niegdyś był najwyższym sądem apelacyjnym Królestwa Polskiego, Placu po Farze skrywającym relikty średniowiecznej budowli, Teatru Starego będącego najstarszym (po krakowskim) zachowanym teatrem w Polsce, a także bogato zdobionych renesansowych kamienic m.in. Konopniców, Lubomelskich. Na szczególną uwagę zasługuje znajdujący się tu Zamek Lubelski z kaplicą Trójcy Świętej. Wyjątkową atrakcją okaże się także Dom Słów. Co Ciekawe Lublin można zwiedzić także od podziemi. Trasa zwiedzania prowadząca pod Starym Rynkiem liczy aż 280 metrów.

Nałęczów – Miejscowość o profilu rekreacyjno-wypoczynkowym słynąca z Parku Zdrojowego i mikroklimatu wpływającego na prawidłową pracę serca. Znajduje się tu także Pałac Małachowskich z ławeczką najsłynniejszego kuracjusza, jakim był Bolesław Prus, a ponadto sanatorium Józef, Stare Łazienki, pijalnia wody i budynek pijalni czekolady. Ciekawa jest także miejscowa zabudowa, której znamienitą część stanowią wille z XIX i XX wieku. Niegdyś Nałęczów przyciągał takich artystów jak wspomniany wcześniej B. Prus, H. Sienkiewicz, czy Z. Naukowska.

Muzeum Czartoryskich w Puławach – Jego siedzibą jest powstały w XVII wieku, wielokrotnie przebudowywany Zespół Pałacowo-Parkowy będący niegdyś ośrodkiem życia politycznego, kulturalnego, rozwoju sztuki, a także kształcenia młodzieży (Instytut Wychowania Panien). W Świątyni Sybilli i Domu Gotyckim Czartoryscy stworzyli pierwsze publiczne muzeum w Polsce.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek