Szlakiem Żubra i Tatarów

od 665 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (wyjazd z niektórych miast możliwy przed północą). Przejazd do Drohiczyna, wejście na Górę Zamkową, skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę miasta i przełom rzeki Bug. Następnie przejazd od Białowieży – wejście do Cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy z ceramicznym ikonostasem. Następnie udamy się koleją wąskotorową – Koleją Leśną Puszczy Białowieskiej (trasa 17 km) do Hajnówki. Tam odbierze nas autokar i przejedziemy do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Białowieski Park Narodowy to miejsce, w którym żyje największa populacja wolnego żubra na świecie. Miejsce to bogate jest w walory przyrodnicze i historyczne (ostoja ptaków IBA należąca do listy UNESCO, 33 gatunki zwierząt podlegające ochronie prawnej zwierząt, a 12 z nich figuruje w Polskiej czerwonej księdze zwierząt). Wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Następnie przejazd do Białegostoku – tam spacer po mieście podczas którego zobaczymy Pałac Branickich – wizyta w „Wersalu Podlasia”, którego początki sięgają XVI wieku, spacer po parku wokół Pałacu, który jest najlepiej zachowanym barokowym ogrodem w Polsce oraz spacer po mieście. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Tematem przewodnim dnia będzie poznanie kultury tatarskiej na tych ziemiach oraz miejsc z nimi związanych. Przejazd do Supraśla, posiadającej status uzdrowiska dzięki położeniu przy Puszczy Knyszyńskiej, a tam wizyta w Muzeum Ikon, w którego kolekcji znajdziemy blisko 1200 XVIII i XIX wiecznych ikon, fresków oraz przedmiotów sakralnych. To pierwsze w Polsce interaktywne muzeum przedstawiające sztukę sakralną prawosławia. Następnie wizyta w monastyrze czyli odpowiedniku kościoła. Dalej przejazd do Kruszynian, w których znajdziemy wiele śladów mówiących o tradycjach tatarskich na tych ziemiach – meczet i mizar. Meczet w Kruszynianach jest najstarszym meczetem tatarskim w Polsce - wnętrze udekorowane jest dywanami i mihurami - kaligraficznym zapisem cytatów z Koranu. Wizyta w meczecie wraz z komentarzem przewodnika to niewątpliwa okazja do poznania innej kultury. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tykocina, w którego duży wkład w rozwój mieli Żydzi. Wybudowana w 1642 roku synagoga do dziś stanowi wspaniałą pamiątkę z ówczesnych czasów (wizyta w środku). Do czasów II wojny światowej Żydzi stanowili niemal połowę społeczności miejscowości rozwijając ją handlowo i gospodarczo. Zwiedzanie miasta: pomnik Stefana Czarnieckiego, który za swoje starania w wojnie ze Szwedami uzyskał od króla Jana Kazimierza Tykocin i całe starostwo, barokowy rynek, który swój kształt zachował od XVIII wieku, alumnat- czyli dom wojskowy ufundowany przez starostę tykocińskiego w połowie XVII wieku, zamek w Tykocinie (wejście do środka) oraz Kościół p.w. Świętej Trójcy.
Następnie przejazd do Pentowa – Europejskiej Wsi Bocianiej, której historia sięga 1992 roku, kiedy nad Pentowem przeszedł huragan, a połamane drzewa stały się idealnym miejscem do osiedlania się i zakładania gniazd przez bociany.
Później przejazd do Kiermusów, gdzie będzie można zobaczyć „ Dworskie Czworaki” – drewniane domki – chata garncarza, bartnika, tkacza, rybaka, kowala. Po spacerze zbiórka i przejazd do poszczególnych miast w Polsce. Przyjazd w godzinach wieczornych. Przyjazd do niektórych miast po północy.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu **/***
wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od zakupionego pakietu
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: przejazd koleją leśną, wizyta w rezerwacie żubrów, bilet do Pałacu Branickich, Muzeum Ikon w Supraślu, Synagoga w Tykocinie, Zamek w Tykocinie, Europejska Wieś Bociania, przewodników lokalnych, opłat parkingowych, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów – 160 zł/os; płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji – 120 zł; płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku zakupienia opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek