Szlakiem Żubra i Tatarów

od 549 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

I ETAP FIRST MINUTE – do 30.11.2020
Bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Bezpłatna zmiana uczestnika wyjazdu na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Wybór miejsca w autokarze gratis.
Zniżki do 40% na wycieczki objazdowe i wczasy.


Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (wyjazd z niektórych miast możliwy przed północą). Przejazd do Drohiczyna, wejście na Górę Zamkową, skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę miasta i przełom rzeki Bug. Następnie przejazd od Białowieży – wejście do Cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy z ceramicznym ikonostasem. Następnie udamy się koleją wąskotorową – Koleją Leśną Puszczy Białowieskiej (trasa 17 km) do Hajnówki. Tam odbierze nas autokar i przejedziemy do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Białowieski Park Narodowy to miejsce, w którym żyje największa populacja wolnego żubra na świecie. Miejsce to bogate jest w walory przyrodnicze i historyczne (ostoja ptaków IBA należąca do listy UNESCO, 33 gatunki zwierząt podlegające ochronie prawnej zwierząt, a 12 z nich figuruje w Polskiej czerwonej księdze zwierząt). Wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Następnie przejazd do Białegostoku – tam podczas przechadzki zobaczymy Pałac Branickich – wizyta w „Wersalu Podlasia”, którego początki sięgają XVI wieku, spacer po parku wokół Pałacu, który jest najlepiej zachowanym barokowym ogrodem w Polsce oraz spacer po mieście. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Tematem przewodnim dnia będzie poznanie kultury tatarskiej na tych ziemiach oraz miejsc z nimi związanych. Przejazd do Supraśla, posiadającego status uzdrowiska dzięki położeniu przy Puszczy Knyszyńskiej, a tam wizyta w Muzeum Ikon, w którego kolekcji znajdziemy blisko 1200 XVIII i XIX wiecznych ikon, fresków oraz przedmiotów sakralnych. To pierwsze w Polsce interaktywne muzeum przedstawiające sztukę sakralną prawosławia. Następnie wizyta w monastyrze (nazwa klasztoru w Kościołach wschodnich). Dalej przejazd do Kruszynian, w których znajdziemy wiele śladów mówiących o tradycjach tatarskich na tych ziemiach – meczet i mizar. Meczet w Kruszynianach jest najstarszym meczetem tatarskim w Polsce-wnętrze udekorowane jest dywanami i mihurami-kaligraficznym zapisem cytatów z Koranu. Wizyta w meczecie wraz z komentarzem przewodnika to niewątpliwa okazja do poznania innej kultury. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tykocina, w którego rozwój duży wkład mieli Żydzi. Wybudowana w 1642 roku synagoga do dziś stanowi wspaniałą pamiątkę z ówczesnych czasów (wizyta w środku). Do czasów II wojny światowej Żydzi stanowili niemal połowę społeczności miejscowości, rozwijając ją handlowo i gospodarczo. Zwiedzanie miasta: pomnik Stefana Czarnieckiego, który za swoje starania w wojnie ze Szwedami uzyskał od króla Jana Kazimierza Tykocin i całe starostwo, barokowy rynek, który swój kształt zachował od XVIII wieku, alumnat- czyli dom wojskowy ufundowany przez starostę tykocińskiego w połowie XVII wieku, zamek w Tykocinie (wejście do środka) oraz Kościół p.w. Świętej Trójcy.
Następnie przejazd do Pentowa – Europejskiej Wsi Bocianiej, której historia sięga 1992 roku, kiedy nad Pentowem przeszedł huragan, a połamane drzewa stały się idealnym miejscem do osiedlania się i zakładania gniazd przez bociany.
Później przejazd do Kiermusów, gdzie będzie można zobaczyć „Dworskie Czworaki” – drewniane domki – chata garncarza, bartnika, tkacza, rybaka, kowala. Po spacerze zbiórka i przejazd do poszczególnych miast w Polsce. Przyjazd w godzinach wieczornych. Przyjazd do niektórych miast po północy.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu **/***
wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od zakupionego pakietu
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: przejazd koleją leśną, wizyta w rezerwacie żubrów, bilet do Pałacu Branickich, Muzeum Ikon w Supraślu, Synagoga w Tykocinie, Zamek w Tykocinie, Europejska Wieś Bociania, przewodników lokalnych, opłat parkingowych, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów – 160 zł/os; płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji – 120 zł; płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku zakupienia opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Och…gdybyśmy mogli tylko przyznać jakiś szczególny tytuł jednemu z naszych pięknych regionów w kraju, z całą pewnością, to właśnie Podlasie okrzyknęlibyśmy „Perłą Polski”. Ta cudna leżąca w północno-wschodniej Polsce kraina, zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi, różnorodnością kulturową, bogatą tradycją i piękną historią. Region ten słynie z malowniczych rozlewisk, pięknych, gęstych lasów, parków narodowych takich jak: Biebrzański, Białowieski i Narwiański Park Narodowy i oczywiście licznie występujących zwierząt jak na przykład łoś, bóbr i królujący tu żubr, który niegdyś zagrożony wyginięciem, odnalazł swój bezpieczny dom w Białowieskiej puszczy. Białowieski Park Narodowy to także ostoja dla 33 gatunków zwierząt podlegających ochronie prawnej. To raj dla osób lubiących długie spacery wśród dziewiczej przyrody.
Zwiedzając Podlasie, warto wejść na Górę Zamkową w Drohiczynie, skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę miasta i przełom rzeki Bug, wejść do Cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy w Białowieży i odbyć wizytę w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Na szczególną uwagę zasługuje także będący stolicą tej malowniczej krainy Białystok, który słynie z nazywanego „Wersalem Podlasia” Pałacu Biernackich, Supraśl, w którym znajdziemy niesamowite Muzeum Ikon posiadające w swoich zbiorach blisko 1200 eksponatów, fresków, oraz przedmiotów sakralnych, czy Europejska Wieś Bociania – Pentowo.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek