Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie skansenu. Na obszarze ok. 21 ha znajduje się ok. 60 obiektów przeniesionych tu z różnych regionów Wielkopolski. Zabudowa wsi wielkopolskiej z przełomu XVIII i XIX w. odtworzona została na planie owalnicy – z wydłużonym placem pośrodku i drogami oddzielającymi parcele od pól. Otoczenie budynków utrzymane jest w „normalnym” wiejskim charakterze: z ogródkami, zagrodami ze zwierzętami, sadami, co podnosi ich autentyczność i stwarza specyficzną atmosferę. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Ostrowa Lednickiego, dawnej siedziby książęcej Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ostrów Lednicki to niezwykła i tajemnicza wyspa, będąca jednym z najważniejszych miejsc w historii Polski. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Gniezna, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Poznania. Zwiedzenie stolicy Wielkopolski rozpoczniemy od Ostrowa Tumskiego. Wejście do Katedry – pierwszej siedziby biskupów Polski. Samodzielna eksploracja katedry. Następnie przejście do znajdującej się nieopodal Bramy Poznania – Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Miejsce opowiada o historii początków Państwa Polskiego w sposób niestandardowy – nie znajdziemy tu ekspozycji muzealnych, a multimedia i światło. Poznamy tu nie tylko początki naszego państwa, ale również początki samych siebie. Po zwiedzaniu przejście na płytę Rynku Starego Miasta – trzeci co do wielkości (po Krakowie i Wrocławiu) rynek w Polsce, założony na kwadracie o boku 141 metrów. Spacer po Rynku: Ratusz, Waga miejska, Pręgież, domy kupców i sukienników, Galeria Arsenał. Czas wolny na posiłek i zakup pamiątek (we własnym zakresie). Zbiórka i przejazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: nocleg w hotelu **/*** w Gnieźnie, Poznaniu lub okolicach
Wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja lub 1 śniadanie (w zależności od wykupionej opcji)
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: Park Etnograficzny w Dziekanowicach, Ostrów Lednicki, Brama Poznania, koszty parkingowe, koszty związane z wcześniejszą rezerwacją biletów, koszty administracyjne - 50 PLN/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy.
Obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem) - 50 PLN/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Województwo wielkopolskie słynie z licznych zamków, pałaców i dworków. Chcąc sięgnąć do korzeni, swoją podróż powinniśmy zacząć właśnie tutaj, zwiedzając Gniezno, Kalisz, czy Ostrów Lednicki. Należy także przejechać się poznańską bimbą i koniecznie zjeść rogala Świętomarcińskiego podziwiając przepiękną starówkę.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek