Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy lub/i Słowację, Węgry w kierunku Rumunii.

Dzień 2.
Przyjazd w godzinach południowych do rumuńskiej miejscowości Hunedoary. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych w tym kraju średniowiecznego zamku – Casteul Corvinillor. Samo miasto w na przełomie XIV i XV wieku było „żelaznym” centrum Transylwanii, ze względu na wydobycie i obróbkę metali. Miecze i włócznie produkowane w Huneodarze były znane w ówczesnych czasach w całej Europie. Po zwiedzaniu zamku przejazd do Alby Iulii (ok. 75 km) jednej ze stolic Siedmiogrodu. W programie zwiedzanie wspaniałej cytadeli i katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady- siedmiogrodzki książę. Dalej przejdziemy do centrum miasta. Zwiedzanie i czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Sibiu – miasta będącym jednym z najbardziej lubianych wśród turystów, ze względu na panujący w nim wspaniały klimat. Urocze uliczki, największa katedra w Transylwanii, tajemnicze oczy miasta czy żelazny most kłamców to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Po spacerze przejazd do Poneari. Głównym punktem programu będzie zwiedzanie ruin twierdzy (podejście 1400 schodami wykutymi w skale) Wlada Palownika (czyli pierwowzoru słynnego Drakuli). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do stolicy Rumunii- Bukaresztu nazywanego niekiedy Bałkańskim Paryżem. Miasto położone na siedmiu wzgórzach zachwyca wpisującą się w krajobraz architekturą. Swoją nazwę Bukareszt zawdzięcza szerokim bulwarom i neoklasycystycznej zabudowie. Spacer po mieście. W programie m.in.: Stare Miasto – Lipscani, Pałac Parlamentu, siedziba filharmonii, Piata Pevolutei – Panteon i Pałac Królewski, Strada Franceza, Bulwar Unirii. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Sianaii – miasta będącego ośrodkiem narciarskim i uzdrowiskiem. Spacer po miasteczku oraz zwiedzanie Pałacu Peles – dawnej letniej siedziby królów rumuńskich, obecnie muzeum i Pałacu Pelisor – posiada on aż 99 pokoi, z których za najciekawszy uznawana jest Złota Sypialnia. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Bran – miejscowości z zamkiem uznawanym za siedzibę Drakuli (choć nigdy tam nie mieszkał). Następnie przejazd do Rasnov – miejscowości, w której główną atrakcją jest położony na wzgórzu zamek będący ważnym punktem obronnym przed Imperium Otomańskim. Z murów zamku rozpościera się piękna panorama na miasto i okolice. Kolejnym punktem będzie miejscowość Prejmer – saska wioska wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, której głównym punktem jest jedna z najmocniejszych kościelnych warowni siedmiogrodzkich. Dalej przejazd do Braszowa – spacer po średniowiecznej starówce. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd do Sighsoary – miejsca urodzenia Wlada Palownika. Zwiedzanie średniowiecznego miasta – spacer pośród jego kolorowych uliczek, przejście pod Dom Drakuli. Następnie przejazd do Kluż Napoka. Zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Pomnik Macieja Korwina – króla Węgier, Kościół Franciszkanów, Baszta Krawców. Czas wolny na posiłek przed podróżą powrotną. Zbiórka i wyjazd w stronę Polski. Przejazd nocny przez Węgry, Słowację lub/i Czechy.

Dzień 8.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu ***
wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji lub 5 śniadań w zależności od wykupionej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 90 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obowiązkowej dopłaty do obiadokolacji - 70 euro/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniami)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Czarnomorski kraj, Rumunia to nieodkryta perła wschodniej Europy. Niektóre miejsc, takie jak Transylwania, zwana popularnie Szlakiem Drakuli co roku zdobywa popularność i przyciąga kolejnych turystów. Poznaj zamki w Rasnovie, Braszowie, Huneodarze, zwiedź wspaniałą stolicę Rumunii - Bukareszt.
Transylwania, Siedmiogród czy Kraina Drakuli? To wszytko to samo! Region Transylwanii to prawdziwa Perła Karpat! Wspaniałe zamki, mury obronne, miasta, miasteczka, rezydencje hrabiego Drakuli to wszystko, co skrywa przed sobą Transylwania. Daj się ponieść tajemniczym opowieściom, odwiedź miejsca związane z Drakulą!

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek