Filtr

Program

Dzień 1. 
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd w stronę Słowenii.

Dzień 2.
Przyjazd do Planicy pod skocznię narciarską, gdzie co roku odbywa się konkurs zamknięcia sezonu skoków narciarskich. Kamil Stoch w 2017 osiągnął tu rekord skoczni – 251,5 m. Następnie przejazd do Wąwozu Vintgar. Miejsce odkryte w 1891 roku, położone w samym sercu Alp Julijskich stanowi jedną z większych atrakcji Słowenii. Wrażenie robią przede wszystkim wysokie ściany wąwozu sięgające nawet 100 metrów wysokości! Przejście przez Wąwóz wytyczonym szlakiem. Przejazd do Bledu – malowniczej miejscowości z kościołem na wyspie oraz wznoszącym się na stromej skale zamku, z którego przy dobrej pogodzie rozpościera się widok na Triglav, czyli najwyższy szczyt Słowenii. Przepłynięcie stateczkiem na wyspę z kościołem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Skofji Loki, czyli Biskupiej Łąki. Nazwa miejscowości z 1000-letnią historią pochodzi od założycieli miejscowości przez bawarskich biskupów – Bischoflach. Poprzez dogodne położenie na szlaku handlowym, miasto bardzo szybko zaczęło się rozrastać – powstawały zabudowania i mury miejskie, które po dziś dzień można oglądać. Spacer po miejscowości – stare miasto z budynkiem Ratusza, Zamek Biskupi, Most Kapucyński z XIV uznawany za jedną z najstarszych budowli tego typu w Europie Środkowej, Kościół N.M.P. a także liczne zabytkowe kamieniczki. Następnie przejazd do Lublany – stolicy Słowenii. Mimo swojej nowoczesności stolica zachowała niepowtarzalną, sielską atmosferę. Spacer po mieście z przewodnikiem – Zamek Lublański górujący nad miastem będący wspaniałym punktem widokowym na miasto, dalej historyczne centrum- miejsca związane z architektem Joze Plecnikiem biorącym udział w kreowaniu wizerunku miasta – Potrójny Most czy Kolumnada to tylko jedne z wielu dzieł artysty. Ratusz, Plac Preserena czy Kościół Zwiastowania jako jeden z symboli miasta również będą przez nas oglądane podczas zwiedzania miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Jaskini Postojnej, będącą jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego kraju. Dwudziestokilometrowy szlak po galeriach, komnatach i korytarzach stanowi niepowtarzalną atrakcję. Jaskinia już od połowy XVII wieku była w zainteresowaniach ówczesnych badaczy, przez niektórych uważana za kolebkę speleobiologii (nauki o formach życia pod ziemią). Po zwiedzaniu jaskini przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Piranu – perły weneckiej architektury gotyckiej. Miasto z długą historią handlową przyciąga uroczymi, wąskimi uliczkami i śródziemnomorskim klimatem. Spacer po mieście: Plac Tartiniego – główny plac swoją nazwę zawdzięcza słynnemu artyście, dom Guiseppe Tartiniego, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra, spacer nadmorską promenadą. Po zwiedzaniu miasta przejazd do Jaskiń Szkocjańskich – znane dotychczas dla turystów 6 km podziemnej trasy, z płynącą pomiędzy rzeką Reka wpływająca do Jeziora Martwego z nieodkrytymi pozostałymi 40 km trasy jaskiń. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Ptuj. Miasto urzeka przede wszystkim średniowiecznym układem urbanistycznym. Podczas spaceru po najstarszym słoweńskim mieście zobaczymy między innymi: Klasztor i Kościół Dominikanów, Wieżę Miejską, Kościół św. Jerzego, Zamek. Następnie przejazd do Mariboru, drugiego pod kątem wielkości miasta w Słowenii, będący ważnym ośrodkiem naukowym i gospodarczym kraju. Długa historia miasta pozostawia po sobie wiele zabytków – średniowieczne umocnienia, zamek, kościoły czy miejsca związane z kulturą żydowską. Po zwiedzaniu miasta zbiórka i przejazd w stronę Polski. Nocny przejazd w kierunku Polski.

Dzień 7.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym ***
wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje w formie bufetu lub 4 śniadania w zależności od wykupionej oferty
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, usługi lokalnych przewodników, rejsu w Bledzie, bus lokalny przy Wąwozie Vintgar, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, opłat wjazdowych do miast) 145 euro; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłata do obiadokolacji - 60 euro/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy - płatne w przypadku wykupienia oferty ze śniadaniem
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.


Słowenia, to państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Adriatyckim graniczące z Włochami, Austrią, Węgrami oraz Chorwacją. To jeden z najbardziej rozwiniętych krajów pod względem gospodarczym i zamożności z państw powstałych po rozpadzie byłej Jugosławii. Słowenia to jedno z najbardziej zielonych państw na świecie, bowiem połowę terenu zajmują lasy, a sam kraj w 90% położony jest na wyżynach i w górach. Kraj ten jest 15 razy mniejszy od Polski, a dystans pomiędzy najwyższym szczytem Alp Julijskich – Triglav (2864 m) a wybrzeżem można pokonać w około 2 godziny jazdy samochodem. Różnorodność Słowenii sprawia, że każdy bez względu na zainteresowania znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie: zwiedzanie miast i zabytków, wędrówki po górach czy plażowanie nad Adriatykiem – to wszystko znajdziemy właśnie tutaj. Zapoznaj się z naszymi propozycjami spędzenia czasu w Słowenii i przekonaj się, że wycieczka do tego małego, ale jakże różnorodnego i ciekawego kraju może stać się celem Twojej najbliższej podróży.Lublana – stolica Słowenii, której historia sięga 2000 r.p.n.e. kiedy to pierwsi mieszkańcy zaczęli budować tu drewniane chaty. Na przestrzeni lat teren ten stał się głównym szlakiem wędrownym dla plemion. Nazwa miasta Luwigana pojawiała się po raz pierwszy w 1144 roku, a w XIII wieku miasto zostało podzielone na trzy dzielnice, a prawa miejskie wraz z możliwością wybijania własnej monety dzisiejsza Lublana uzyskała w 1220 roku. W mieście znajdziemy wiele obiektów, które warto zobaczyć podczas wycieczki po stolicy Słowenii.

Zamek Lublański położony na Wzgórzu Zamkowym góruje nad miastem. Badania potwierdzają, że pierwszymi osadnikami w tym miejscu byli Celtowie, którzy zbudowali tu fortyfikację. Początki budowli sięgają IX wieku, jednakże pierwsza wzmianka historyczna pochodzi dopiero z 1144 roku. Zamek był rozbudowywany – po trzęsieniu ziemi w 1511 roku, dalej w XVII wieku. W budynku znajdują się sale ślubów oraz udostępnione do zwiedzania wieża i kaplica oraz okazjonalnie udostępniane pozostałe części przy okazji wydarzeń kulturalnych.

Ratusz – pierwszy budynek Ratusza powstał w 1484 roku a następnie był przebudowany w 1718 roku zgodnie z projektem Gregora Maceka. Wewnątrz zachowały się takie pamiątki jak fontanna Herkulesa i Narcyza czy gotycka sala, gdzie mieszkańcy Lublany w wiekach XVI i XVII mogli oglądać wystąpienia objazdowych teatrów. Dziś budynek jest siedzibą Rady Miasta Lublany. Przed ratuszem zlokalizowana jest alegoryczna rzeźba z roku 1751 roku autorstwa Francesco Robba (najważniejszy rzeźbiarz Lublany z XVIII wieku). Rzeźba przedstawia trzy słoweńskie rzeki: Sawę, Krka i Ljublianicę.

Katedra w Lublanie – oryginalnie wybudowana jako romańska budowla, wielokrotnie przebudowana. Obecna konstrukcja jest zbudowana według wizji rzymskiego jezuity – Andreo Pozzo. Pozostałościami dawnego założenia kościoła jest gotycki kamień z wyrzeźbioną głową Chrystusa oraz posag Piety znajdujący się przy południowej stronie katedry. Warto wspomnieć o drzwiach, na których ukazują historię chrześcijaństwa ostatnich 1250 lat poświęconych przez Jana Pawła II.

Pałac Arcybiskupa - powstały w renesansie w czasie pierwszej renowacji przekształcony w barokowym dziedzińcem. Prace przy budowie rozpoczęły się w 1512 roku, dalej w połowie XVII wieku został on poniesiony o jedno piętro. Pod koniec XVIII wieku otrzymał on bogato zdobioną fasadę.

Plac Preserena, którego nazwa pochodzi od słoweńskiego poety, którego twórczość nawiązuje do tęsknoty za miłości i wolnością. Jeden z jego wierszy “Toast” stał się hymnem narodowym Słowenii. Pomnik ku czci poety został tu wzniesiony w 1905 roku. Układ placu zgodnie z modelem włoskim, zdominowanym przez Kościół Franciszkanów. Fasady budynków “Ura” i “Centromerkur” w stylu Art Nouveau to charakterystyczne elementy placu. Warto również wspomnieć o niezwykłym, potrójnym moście. Podstawę Potrójnego Mostu stanowi stary, kamienny most z 1842 roku, w 1931 roku Joze Plecnik dodał do istniejącego most dwie kładki po obu jego stronach co umożliwiało dostanie się do Starego Miasta.

Będąc w Lublanie nie sposób nie wspomnieć o Joze Plecniku (żyjącym w latach 1872-1957 roku) - głównym architekcie i planiście miasta XX wieku. Ślady jego działalności możemy również dojrzeć w Wiedniu czy Pradze. Jego styl charakteryzuje się wykorzystaniem klasycznych elementów kolumn, nadproży czy wkomponowanych balustrad. To łączenie stylów historycznych i nowoczesnych, antyku, orientu i secesji. Po wybuchu II wojny światowej Plecnik zaprojektował większość obiektów budowlanych w swojej rodzinnej Lublanie.Wąwóz Vintgar to jedna z największych atrakcji stworzonych przez naturę na terenie Słowenii. Położony niemal w sercu Alp Julijskich stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Powstał pod koniec ostatniego zlodowacenia, około 10.000 lat temu i został wyrzeźbiony przez rzekę Radovna, która jeszcze przed tym wydarzeniem płynęła w odwrotnym kierunku. Wąwóz liczy 1,6 km i biegnie pomiędzy wzgórzami Hom i Bort. Ściany wąwozu mają wysokość od 50 do 100 metrów, co robi niesamowite wrażenie na odwiedzających. Odkryty w 1891 roku przez burmistrza, kartografa i fotografa z pobliskiego Gorje początkowo był miejscem, po którym ciężko można było się poruszać ze względu na naturalne ukształtowanie. Słoweńcy skomercjalizowali Wąwóz Vintgar budując tu ścieżki i mostki, po których turyści mogą bez problemów się przemieszczać.Bled – to miejscowość, która jest w ścisłej czołówce miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Charakterystyczny dla tego miejsca leczniczy mikroklimat, woda termalna oraz malownicze widoki sprawiają, że miejscowość ta jest tak chętnie odwiedzana. Główną atrakcją jest jezioro, na którym znajduje się wysepka z kościółkiem Marii Wspomożycielki z dzwonem życzeń z 1543 roku. Do kościołka prowadzą 99 schody, które dla par młodych są sprawdzianem (bowiem pan młody powinien wnieść pannę młodą po tych 99 schodach – dlatego też niektóre uroczystości odbywają się w parku miejskim:)). Często uwieczniana na fotografiach wysepka wymaga wejścia od nas na jeden z punktów widokowych. Ojstrica i Ostojnica to wzgórza znoszące się do 190 metrów nad poziomem tafli jeziora znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie pozwalają na zrobienie dobrego zdjęcia, na którym uchwycimy panoramiczny widok okolicy.

Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi powinien być Zamek w Bledzie, położony na dwóch tarasach połączonych schodami (na niższym poziomie znajdowały się pomieszczenia gospodarcze, a na wyższym mieszkalne). Podarowany w 1004 roku przez cesarza Henryka II, którego początki stanowiła wieża z murem obronnym. Na przestrzeni wieków rozbudowany i umacniany. Dziś można tu wejść przez zewnętrzne mury obronne z łukiem gotyckim i mostem zwodzonym. Będąc w zamku warto zobaczyć zachowaną kaplicę św. Biskupowi Albuinowi i św. Ingeuinowi znajdującą się na górnym tarasie.

Niekwestionowaną atrakcję Bledu są oczywiście rejsy łódkami zwanymi “Pletna” po Jeziorze Bledzkim. Oprócz relaksacyjnej wycieczki po jeziorze dotrzeć możemy na wyspę i zadzwonić dzwonem życzeń.Jaskinia Postojna to jedna z najpiękniejszych form krasowych, która występuje w Europie. To jedyna jaskinia na świecie, którą można podziwiać siedząc w wagoniku 3,7 kilometrowej podziemnej trasy. Bogactwo jaskiń i nacieków jest ogromne, a ich liczba rzadko spotykana. To najdłuższa jaskinia turystyczna w Europie o długości 24 km, którą wyposażono w instalację elektryczną. Zrobiono to w 1884 roku, czyli na długo przed tym, zanim elektryfikacja weszła na dobre do niektórych miast. Ciekawostką jest też to, że w Postojnej znajduje się jedyny na terenie jaskini urząd pocztowy otwarty od 1899 roku. Trasa zwiedzania jest tak ułożona, aby odwiedzający mogli zobaczyć najważniejsze elementy: np. 16 metrowy Drapacz Chmur, którego wiek oszacowano na 150 tys. lat, las stalagmitów stojących jeden obok drugiego, który turyści mogą podziwiać ze szczytu Wielka Góra znajdującego się w podziemiach. Najpiękniejszym ze stalagmitów jest Brylant – 5 metrowy, białej barwy, który jest symbolem Postojnej i całego słoweńskiego krasu. Różnorodność form i kolorów na długo pozostaje w pamięci odwiedzających. Wybierając się do Postojnej warto zabrać ze sobą ciepłą odzież, bowiem nawet latem temperatura jest niezmienna i wynosi około 10 stopni.Piran - wspaniałe miasto z średniowiecznym stylem wąskich uliczek i zabudowy mieszkalnej. Charakterystyczne, śródziemnomorskie miasteczko wznosi się w górę od linii brzegowej w stronę pagórka, na którym znajduje się Piran. Historia półwyspu rozpoczyna się w latach 178-177 p.n.e., a rozwój Piranu na VII wiek, kiedy to znajdował się w strefie wpływów Bizancjum. Od X wieku, za sprawą umowy z Republiką Wenecką, Piran stał się miastem targowym. Do rozwoju turystki w Piranie przyczyniła się kolej wąskotorowa łącząca Triest i Porec, wybudowana w latach 1900-1902. Spacerując średniowieczną zabudową powinniśmy zajrzeć pod Dom Guiseppa Tartini, który jest jednym z najstarszych obiektów w targowej części miasta. Wewnątrz znajduje się muzeum artysty, w którym możemy zobaczyć pośmiertną maskę, skrzypce, miedzianą rzeźbę snów czy rękopisy Tartiniego. Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę na kilka obiektów:

Pałac Apollonio to połącznie dwóch budynków oraz uzupełnienie luki na pustym miejscu w drodze do morza. Nad drzwiami znajduje się barokowa kamienna płyta z herbem i informacjom o remoncie Pałacu w 1693 roku. Wewnątrz znaleziono neoklasycystyczne malowidła z I poł. XIX wieku, na których widać bogactwo wyższych sfer i wpływ mody weneckiej, które miały wpływ na urządzanie wnętrz.

Barbakan – najstarsze centrum miasta zostało otoczone barbakanem prawdopodobnie już w VII wieku. Rozdzielał on Piran na części, nazywane po bramach prowadzących do miasta. Wraz z upływem czasu barbakan został poszerzony włączając do miasta kolejne dzielnice. Budowa obiektu została zakończona w latach 1470-1534 i liczyła 8 wież obronnych. Do dziś zachowało się 8 bram, które niegdyś były granicami miasta.

Katedra św. Jerzego, która rozpościera się nad centrum miasta. Budowa obiektu rozpoczęła się w XII wieku, a swój ostateczny kształt zyskała w XIV wieku. Katedrę poświęcono w dniu św. Jerzego, który ostatecznie stał się jej patronem. Oczywiście widoczne są tu wpływy włoskie -dzwonnica, w której dzwon jest kopią dzwonu św. Marka z Wenecji. Jest ona dobrym punktem widokowym, gdzie podczas słonecznych dni można podziwiać Alpy Julijskie.Maribor – to drugie co do wielkości miasto Słowenii, ważny ośrodek gospodarczy i naukowy i miejsce znane z produkcji białych win. To właśnie tu rośnie Stara trta, najstarsza winorośl na świecie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Roślina liczy około 400 lat, a do tego wciąż owocuje i rocznie przynosi 35 do 55 kilogramów winogron, z których można wytworzyć 100 butelek wina. Każdej jesieni organizowany jest tu Old Vine Festival, który jest unikalny na skalę całego kraju ze względu na tematykę i liczbę wydarzeń, które dzieją się podczas imprezy. Będąc w Mariborze konieczne musimy zajrzeć do najważniejszej świątyni miasta – Katedry św. Jana Chrzciciela pochodzącej z XII wieku. Początkowo wybudowana w stylu romańskim przebudowana, obecnie w większości w stylu gotyckim. Wewnątrz znajdziemy XIV wieczne prezbiterium oraz XVI wieczne sklepienie nawy głównej. Jeden z symboli Mariboru – 57 metrowa wieża znajduje się właśnie przy kościele św. Jana Chrzciciela. Ciekawostką jest fakt, że początkowo liczyła ona 76 metrów, jednakże w XIX wieku została zmniejszona do obecnych rozmiarów. Zamek Miejski to kolejne miejsce na mapie miasta - wybudowany pod koniec XV wieku w celach obronnych, w którym obecnie znajduje się Muzeum Regionalne z jednym z najbogatszych zbiorów muzealnych kraju. Kościół Franciszkanów zbudowany na przełomie XIX i XX wieku i XV wieczna synagoga przekształcona w 1501 roku na świątynię rzymskokatolicką, a obecnie pełniąca funkcję obiektu kulturalnego to również miejsca, które powinny znaleźć się na trasie naszej wycieczki.Ptuj – jedno z najpiękniejszych miast Słowenii, położone u wzgórza z zamkiem. W mieście zachował się średniowieczny układ miasta, co czyni Ptuj najstarszym słoweńskim miastem. Największą atrakcją miasta jest zamek (Grad Ptuj). Początkowo romański, bowiem pochodzi z XI wieku, lecz później przebudowany na styl renesansowy i barokowy (obecną formę ma z XVIII wieku). Wewnątrz mieści się Muzeum Regionalne w którego zbiorach znajdują się instrumenty muzyczne, malarstwo z XVII i XVIII wieku czy sztuka gotycka. Spacer po mieście warto rozpocząć lub zakończyć wizytą na Slovenskim Trgu, czyli głównym placu miasta. Tu znajduje się kościół św. Jerzego, Wieża Miejska z XIV wieku i klasztor Dominikanów z XIII wieku. Ptuj przyciąga odwiedzających nie tylko ze względu na średniowieczną zabudowę, lecz także na występujące tu kąpieliska termalne.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek