Słowenia od podszewki

od 1 231 PLN
Podróż
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1. 
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd w stronę Słowenii.

Dzień 2.
Przyjazd do Planicy pod skocznię narciarską, gdzie co roku odbywa się konkurs zamknięcia sezonu skoków narciarskich. Kamil Stoch w 2017 osiągnął tu rekord skoczni – 251,5 m. Następnie przejazd do Wąwozu Vintgar. Miejsce odkryte w 1891 roku, położone w samym sercu Alp Julijskich stanowi jedną z większych atrakcji Słowenii. Wrażenie robią przede wszystkim wysokie ściany wąwozu sięgające nawet 100 metrów wysokości! Przejście przez Wąwóz wytyczonym szklakiem. Przejazd do Bledu – malowniczej miejscowości z kościołem na wyspie oraz wznoszącym się na stromej skale zamku, z którego przy dobrej pogodzie rozpościera się widok na Triglav, czyli najwyższy szczyt Słowenii. Przepłynięcie stateczkiem na wyspę z kościołem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Skofji Loki, czyli po polsku Biskupiej Łąki. Nazwa miejscowości z 1000-letnią historią pochodzi od założycieli miejscowości przez bawarskich biskupów – Bischoflach. Poprzez dogodne położenie na szlaku handlowym miasto bardzo szybko zaczęło się rozrastać – powstawały zabudowania i mury miejskie, które do dziś dzień można oglądać. Spacer po miejscowości – stare miasto z budynkiem Ratusza, Zamek Biskupii, Most Kapucyński z XIV uznawany za jedną z najstarszych budowli tego typu w Europie Środkowej, Kościół N.M.P. czy liczne zabytkowe kamieniczki. Następnie przejazd do Lublany – stolicy Słowenii. Mimo tego, że stolica jest nowoczesna, to zachowała ona swoją sielską atmosferę. Spacer po mieście z przewodnikiem – Zamek Lublański górujący nad miastem będący wspaniałym punktem widokowym na miasto, dalej historyczne centrum- miejsca związane z architektem Joze Plecnikiem biorącym udział w kreowaniu wizerunku miasta – Potrójny Most czy Kolumnada to tylko jedne z wielu dzieł artysty. Ratusz, Plac Preserena czy Kościół zwiastowania jako jeden z symboli miasta również będą przez nas oglądane podczas zwiedzania miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Jaskini Postojnej, będącą jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego kraju. Dwudziestokilometrowy szlak po galeriach, komnatach i korytarzach stanowi niepowtarzalną atrakcję. Jaskinia już od połowy XVII wieku była w zainteresowaniach ówczesnych badaczy, przez niektórych uważana za kolebkę speleobiologii (nauki o formach życia pod ziemią). Po zwiedzaniu jaskini przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Piranu – perły weneckiej architektury gotyckiej. Miasto z długą historią handlową przyciąga uroczymi, wąskimi uliczkami i śródziemnomorskim klimatem. Spacer po mieście: Plac Tartiniego – główny plac swoją nazwę zawdzięcza słynnemu artyście, dom Guiseppe Tartiniego, ratusz, Kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra, spacer nadmorską promenadą. Po zwiedzaniu miasta przejazd do Jaskiń Szkocjańskich – znane dotychczas dla turystów 6 km podziemnej trasy, z płynącą pomiędzy rzeką Reka wpływająca do Jeziora Martwego z nieodkrytymi pozostałymi 40 km trasy jaskiń. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Ptuj. Miasto urzeka przede wszystkim średniowiecznym układem urbanistycznym. Podczas spaceru po najstarszym słoweńskim mieście zobaczymy między innymi: Klasztor i Kościół Dominikanów, Wieżę Miejską, Kościół św. Jerzego, Zamek. Następnie przejazd do Mariboru, drugiego pod kątem wielkości miasta w Słowenii, będący ważnym ośrodkiem naukowym i gospodarczym kraju. Długa historia miasta pozostawia po sobie wiele zabytków – średniowieczne umocnienia, zamek, kościoły czy miejsca związane z kulturą żydowską. Po zwiedzaniu miasta zbiórka i przejazd w stronę Polski. Nocny przejazd w kierunku Polski.

Dzień 7.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym ***
wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje w formie bufetu lub 4 śniadania w zależności od wykupionej oferty
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, usługi lokalnych przewodników, rejsu w Bledzie, bus lokalny przy Wąwozie Vintgar, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, opłat wjazdowych do miast) 145 euro; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłata do obiadokolacji - 60 euro/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy - płatne w przypadku wykupienia oferty ze śniadaniem
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Malowniczy Kraj położony pomiędzy Alpami a Morzem Adriatyckim. Mimo niewielkiej powierzchni można tu zobaczyć naprawdę wiele! Lublana będąca stolicą kraju ze spokojnym klimatem, nadmorskie miejscowości z malowniczymi uliczkami, Jaskinia Postojna czy Skocznia Narciarska w Planicy to tylko kilka miejsc, które proponuje nam Słowenia! Warto dodać, że każda pora roku jest dobra na wizytę w Słowenii - latem poszukuj przygody na wycieczce objazdowej, natomiast zimą pokibicuj skoczkom lub zatrzymaj się w hotelu o wysokim standardzie z możliwością jazdy na nartach lub udziału w wycieczkach fakultatywnych!

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek