Lwów, Kijów, Czarnobyl

od 1 299 PLN
Podróż
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy (wyjazd z niektórych miast po północy).

Dzień 2.
Przejazd w stronę granicy polsko-ukraińskiej. Przejazd przez granicę w kierunku Lwowa. Rozpoczęcie zwiedzania miasta. Zobaczymy m. in. Operę Lwowską – jedną z najwspanialszych budowli miasta, Katedra Łacińska, w której król Jan Kazimierz złożył śluby narodowe, biorąc Maryję za Królową Korony Polskiej, rezydencja Jana III Sobieskiego – kamienica Korniakta oraz cała zabudowa, pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Wyjazd z Lwowa w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do Kijowa. Rozpoczęcie zwiedzania miasta w godzinach popołudniowych. W programie m. in. Sobór św. Włodzimierza – świątynia powstała na 900 lecie chrztu Rusi Kijowskiej, Złota Brama, Opera Narodowa, Sofia Kijowska – monastyr z XI wieku z mozaikami bizantyjskich i ruskich artystów oraz główny plac miasta – Majdan. Przejazd do hotelu w Kijowie lub okolicach. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wyjazd z Kijowa w godzinach porannych. Przejazd w stronę Czarnobyla, przejście przez punkt kontrolny do strefy. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem. W programie m. in. Aleja Poległych, Pomnik Likwidatorów, przedszkole, Oko Moskwy. Przejazd w okolice reaktorów, a tam niedokończone reaktory nr 5 i 6 oraz reaktor nr 4, przez którego właśnie nastąpił wybuch. Przejazd do Prypeci – zwanego również jako „Miasto Widmo” – założone jako osiedle dla pracowników Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Po katastrofie zapadła decyzja o czasowej (na początku) ewakuacji mieszkańców miasta. Przejście obok Hotelu Polesie, Centrum Kultury „Energetyk”, koła młyńskiego, Aleja Lenina, Basen „Lazurowy” czy zabudowa miejska. W godzinach wieczornych powrót do Kijowa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Możliwość samodzielnego zwiedzania miasta w godzinach wieczornych. UWAGA: Wejście do strefy tylko dla osób dorosłych, zgodnie z panującymi zasadami.

Dzień 5.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę granicy ukraińsko-polskiej. Przejazd przez granicę. Dalsza podróż do poszczególnych miejsc w Polsce.

Cena zawiera

Transport autokarem klasy LUX (TV, klimatyzacja, barek, WC, DVD)
Opieka pilota podczas podróży
Ubezpieczenie KL 10.000 PLN, NNW 15.000 PLN
Zakwaterowanie: hotele ***/**** - 1 nocleg w Lwowie lub okolicach, 2 noclegi w Kijowie lub okolicach
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub śniadania w zależności od zakupionego pakietu
Oprowadzanie z systemem tour guide

Cena nie zawiera:

kosztów programowych – przewodnicy lokalni w miastach, wstępy, ewentualnych opłat wjazdowych do miast, kosztu wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu – ok. 50 euro /osoba, wjazd do Stefy Czarnobylskiej – 100 $ kwota zbierana przez pilota w autokarze; nie podlega rozliczeniu
obowiązkowej dopłaty do obiadokolacji – 35 euro/osoba płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy; płatne w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniami
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek