Budapeszt i Zakole Dunaju

od 687 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy lub/i Słowację.

Dzień 2.
Przyjazd do Budapesztu w godzinach przedpołudniowych/południowych.
Zwiedzanie rozpocznie się od wjazdu na Górę Gellerta. To miejsce znane jest z tarasów widokowych, z których rozpościera się niezwykły widok na miasto. Przejście wzdłuż murów Cytadeli pod Statuę Wolności – monumentalny pomnik z 1947 roku, pierwotnie postawiony ku czci żołnierzy Armii Czerwonej poległych w walkach o miasto.
Przejazd na Wzgórze Zamkowe stanowiące najstarszą część dawnej Budy. Tam spacer pod Pałac Prezydencki i na dziedzińce Zamku Królewskiego. Następnie przejście wzdłuż odkrytych fundamentów średniowiecznego miasta pod kościół „Macieja” oraz bajeczne Baszty Rybackie wybudowane w stylu neoromańskim na uroczystości związane z tysiącleciem państwa Madziarów.
Po części merytorycznej czas wolny na lunch, zakupy i obiadokolację, a następnie godzinny rejs statkiem, w trakcie którego możliwość podziwiania miasta w jego niepowtarzalnej iluminacji.
Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Dzień poświęcony lewobrzeżnemu Pesztowi. Zwiedzanie rozpocznie się od przejazdu słynną Aleją Andrassyego, pod którą przebiega najstarsza w kontynentalnej Europie linia metra. Spacer po Placu Bohaterów z górującym nad okolicą Pomnikiem Tysiąclecia i kolumnadą z rzeźbami węgierskich władców oraz bohaterów. Ciekawym punktem będzie wizyta w Parku Miejskim i w Zamku Vajdahunyad, w którym wybudowano repliki obiektów historycznych z terenów dawnych Węgier.
Przejazd w okolice Opery Państwowej – perły architektury historyzmu, a następnie spacer do przepięknie odrestaurowanej Bazyliki Św. Stefana, w której można obejrzeć również najważniejszą dla każdego Węgra relikwię – dłoń króla przechowywaną w ozdobnym relikwiarzu.
Czas wolny w Wielkiej Hali Targowej. Tam możliwość dokonania zakupu pamiątek, artykułów spożywczych, alkoholi czy rękodzieła ludowego. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Szentendre – niewielkiej miejscowości niedaleko Budapesztu, która słynie z malowniczej zabudowy i niepowtarzalnego klimatu. W średniowieczu, w tym miejscu, królowie węgierscy osiedlali Serbów uciekających z Bałkanów przed Turkami, stąd też w miasteczku obecność kilku cerkwi. Tutaj zlokalizowane jest też Muzeum Marcepanu, a przy nim sklep firmowy oferujący przepyszne łakocie. Czas wolny, podczas którego można dokonać zakupów ręcznie wykonanej biżuterii, czy innych pamiątek.
Przejazd do Wyszehradu – obecnie małego miasteczka, które przez dwa stulecia miało status stolicy i gdzie w XIV wieku dwukrotnie spotykali się królowie Węgier, Czech i Polski. Dzisiaj znane z ruin zamku i cudownego widoku na dolinę Dunaju.
Wizyta w Esztergom – trzydziestotysięcznej miejscowości zwanej „świętym miastem Węgier”, gdyż rezydują w nim najwyższe władze kościelne. Tutaj zwiedzanie największej w kraju bazyliki, do której można dostać się stromymi schodami lub windą z piwnic zamienionych w winiarnię. Z wałów bazyliki widok na Dunaj, na którego drugim brzegu rozpościera się słowacka miejscowość Szturowo (dawniej Parkany, gdzie po odsieczy Wiednia Jan III Sobieski rozbił ostatecznie armię turecką).
Czas wolny na Starówce (Wodne Miasto). Wyjazd do Polski.

Dzień 5.
Przejazd do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym - ** lub ***
wyżywienie - 2 śniadania i 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 55 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji w wysokości 35 euro/osoba - płatność u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wykupienia w biurze podróży opcji ze śniadaniem).
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem: 
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Polak - Węgier dwa bratanki. Węgry, a przede wszystkim Budapeszt i Zakole Dunaju, Dolina Pięknej Pani, winnice w Egerze i Tokaju co roku zyskują na popularności. Wszystkie najważniejsze miejsca na Węgrzech znajdziesz w naszych programach, wycieczki autokarowe są realizowane autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż będzie przyjemnością.
Budapeszt – stolica i największe miasto Węgier położone nad Dunajem. Połączony z trzech miast Budy, Obudy i Pesztu. To jedna z najważniejszych metropolii Europy i ósme pod względem miasto spośród stolic Europy. Znajdziemy to liczne muzea, galerie sztuki, teatry czy opery. Budapeszt jest ogromnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym oraz turystycznym i uzdrowiskowym. Obecny kształt miasto uzyskało w 1950 roku, kiedy to przyłączono 23 okoliczne miejscowości, a miasto zwiększyło się o 2,5 raza. Dziś stolica Węgier podzielona jest na 23 dzielnice z własnymi zarządami. Peszt jak i Budę określano już na początku XIX wieku wspólną nazwą Peszt-Buda, ale z racji tego, że w języku węgierskim nie używa się zbitek spółgłoskowych to z czasem została przeforsowana nazwa Buda-Pest. Początkowa nazwa odzwierciedlała wyższość Pesztu jako stolicy kraju, a Budy jako siedzibę króla. Miasto, w 2019 roku było odwiedzone przez 4.6 miliona turystów, z czego prawie 4. miliony stanowili turyści zagraniczni. Znajdują się tu 223 muzea i galerie, wiele z nich o randze międzynarodowej. Węgierska stolica ma do odkrycia wiele ciekawych miejsc. Poniżej znajdziecie, kluczowe miejsca, które koniecznie musicie zobaczyć podczas wizyty w Budapeszcie.

Zamek Królewski w Budzie, wpisany na listę UNESCO, którego najstarsze fundamenty pochodzą z czasów Ludwika Wielkiego z XIV wieku, znajdujący się z Dzielnicy Zamkowej. To właśnie na Wzgórzu Zamkowym odnajdziemy klimatyczne, barokowe uliczki, cudowną zabudowę i liczne kawiarnie i restauracje. W 1578 roku obiekt został zniszczony, a w 1686 roku został finalnie zniszczony, kiedy to został odbity z rąk tureckich przez wojska Habsburgów. W XVIII wieku rozpoczęto budowę nowego kompleksu pałacowego, jednakże został on zniszczony w trakcie walk niepodległościowych w latach 1848-1849. Po zakończeniu odbudowy został on ponownie zniszczony podczas II wojny światowej i doprowadzony niemal do ruiny. Po rekonstrukcji nie zachowano wcześniejszego wyglądu wnętrz, a dziś mieszczą się tam Muzeum Historii Budapesztu oraz Węgierską Galerię Narodową. Na listę UNESCO wraz z Zamkiem Królewskim zostały wpisane brzeg Dunaju, Aleję Adrassyego, odcinek metra M1 (tzw. Milenijna Kolej Podziemna) i Plac Bohaterów.

Baszta Rybacka – na temat której nazwy jest kilka teorii. Jedna z nich mówi, że niegdyś znajdował się tu targ rybny, kolejna zaś pochodzi od rybaków, którzy w średniowieczu zamieszkiwali pobliską miejscowość Vizivaros i w czasie wojny służyli jako strażnicy murów miejskich. Warto się tu wybrać chociażby ze względu na taras widokowy, który pozwala nam zobaczyć Dunaj, Wyspę Małgorzaty, pesztańską stronę miasta czy Górę Gellerta.

Góra Gellerta - która swoją nazwę zawdzięcza biskupowi Gellertowi, który to właśnie tu miał zostać zamordowany przez pogan. W latach 1850-1854 zaczęto tu wznosić cytadelę. Jej długość to 220 metrów i szerokość 60 metrów, a mury okalające dochodzące do 16 metrów miały wybić z głowy mieszkańcom dzisiejszego Budapesztu kolejne próby buntu przeciwko Habsburgom. Dziś znajdziemy ty muzeum, restaurację, schronisko młodzieżowe czy dyskotekę. Ważnym punktem na Górze Gellerta jest Pomnik Wolności znajdujący na szczycie wzniesiony w 1947 roku i przez wiele lat poświęcony żołnierzom radzieckim poległym podczas walki o Budapeszt. Zobaczymy tam 14-metrową kobietę z brązu trzymającą liść palmowy, a w pierwotnej wersji kobieta miała trzymać w rękach śmigło (projekt zakładał upamiętnienie Istvána Horthyego de Nagybánya, który będąc pilotem zginął na froncie wschodnim). Obecnie pomnik upamiętnia wszystkich tych, którzy polegli za Węgry.

Most Małgorzaty - most łączący bulwar św. Stefana po stronie pesztańskiej z Wyspą Małgorzaty po stronie budańskiej. W maju 1871 roku ogłoszono konkurs na budowę nowego mostu w Budapeszcie. Do konkursu zgłosiły się 43. firmy z całej Europy. Zwycięzcą okazał się francuski projektant, który to w swojej pracy nawiązywał do paryskiej architektury, ale jednocześnie dobrze komponował się z otoczeniem. Poza Mostem Małgorzaty bardzo często uwieczniany na fotografiach jest również Most Łańcuchowy i Most Wolności (najkrótszy w Budapeszcie).

Łaźnie lecznicze - planując wyjazd do Budapesztu warto wspomnieć o łaźniach leczniczych, których w węgierskiej stolicy znajdziemy 10. To tu znajdziemy liczne źródła mineralne i termalne, które pomagają w wielu schorzeniach. Najsłynniejsze łaźnie to: Łaźnia Széchenyiego - największy kompleks basenów i term w Europie położony w pesztańskiej części miasta, Łaźnia Rudas, Łaźnia Gellert z XIII wieku czy Łaźnia św. Łukasza.

Wyspa Małgorzaty - miejsce w Budapeszcie, które sprzyja wypoczynkowi i rekreacji. Powstała w 1950 roku, przy okazji prac regulujących przepływ Dunaju, połączona z trzech mniejszych wysp. W średniowieczu nazywana “Wyspą Królików”, jednak dzisiejszą nazwę zawdzięcza św. Małgorzacie, która spędziła tu większość swojego życia. Oprócz zabytków takich jak Ruiny XII wiecznego kościoła Franciszkanów, Ruiny klasztoru Dominikanów czy rekonstrukcję kościoła św. Michała. Znajdziemy tu obiekty sportowe, restauracje czy hotele.

Budynek Parlamentu, który powstał po połączeniu trzech dawnych miast w jedno, po tym jak władze miejskie uznały, że stolica potrzebuje nowej siedziby. Na lokalizację wybrano teren bagnisty, nie cieszący się dobrą sławą. Zanim doszło do prac budowlanych miejsce to zostało osuszone i umocnione, konieczne było również wywiezienie znajdujące się tam drewno – przez to powstała tam specjalna linia transportująca surowiec. Budowa Parlamentu trwała od 1885 do 1904 roku, choć pierwsze posiedzenie obyło się tu już w 1896 roku podczas obchodów 1000-lecia państwa węgierskiego. Przy budowie pracowało 1000 osób, użyto tu 40 kilogramów złota, pół miliona kamieni szlachetnych i 40 milionów cegieł. Powierzchnia gmachu wynosi 17.000 metrów kwadratowych, długość 268 metrów, szerokości to 123 metry, a wysokość kopuły to 96 metrów (druga wysokość na Węgrzech). W środku znajdziemy 691 pomieszczeń, 29 schodów, 13 wind, 27 wejść i 10 podwórzy

Bazylika św. Stefana - stojąca przy Placu św. Stefana w pesztańskiej części miasta. Od 1905 roku jest największym kościołem stolicy Węgier, który może pomieścić do 8500 wiernych. Bazylika jest poświęcona pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I. Będąc wewnątrz warto zwrócić uwagę na postawioną w przedsionku rzeźbę św. Gerarda, tympanon (przy wejściu) z Maryją - patronką Węgier wraz z węgierskimi świętymi. Sama budowla jest zwieńczona 96 metrową kopułą z mozaiką Boga Ojca, a jej antresola jest otwarta dla zwiedzających - można się tam dostać dzięki 297 schodom czy windą. Budynek jest drugim pod kątem wysokości obiektem w Budapeszcie oraz trzecim na terenie Węgier.

Przedstawione powyżej punkty to kluczowe miejsca, które warto zobaczyć podczas wizyty w węgierskiej stolicy. Warto jednak poświęcić czas na wizytę w lokalnej restauracji, spróbować lokalnych specjałów, czy po prostu zasiąść na ławce w dobrym punkcie widokowym i rozkoszować się Budapesztem o każdej porze roku i dnia.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek