Budapeszt i Zakole Dunaju

od 499 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

I ETAP FIRST MINUTE – do 30.11.2020
Bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Bezpłatna zmiana uczestnika wyjazdu na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Wybór miejsca w autokarze gratis.
Zniżki do 40% na wycieczki objazdowe i wczasy.


Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy lub/i Słowację.

Dzień 2.
Przyjazd do Budapesztu w godzinach przedpołudniowych/południowych.
Zwiedzanie rozpocznie się od wjazdu na Górę Gellerta. To miejsce znane jest z tarasów widokowych, z których rozpościera się niezwykły widok na miasto. Przejście wzdłuż murów Cytadeli pod Statuę Wolności – monumentalny pomnik z 1947 roku, pierwotnie postawiony ku czci żołnierzy Armii Czerwonej poległych w walkach o miasto.
Przejazd na Wzgórze Zamkowe stanowiące najstarszą część dawnej Budy. Tam spacer pod Pałac Prezydencki i na dziedzińce Zamku Królewskiego. Następnie przejście wzdłuż odkrytych fundamentów średniowiecznego miasta pod kościół „Macieja” oraz bajeczne Baszty Rybackie wybudowane w stylu neoromańskim na uroczystości związane z tysiącleciem państwa Madziarów.
Po części merytorycznej czas wolny na lunch, zakupy i obiadokolację, a następnie godzinny rejs statkiem, w trakcie którego możliwość podziwiania miasta w jego niepowtarzalnej iluminacji.
Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Dzień poświęcony lewobrzeżnemu Pesztowi. Zwiedzanie rozpocznie się od przejazdu słynną Aleją Andrassyego, pod którą przebiega najstarsza w kontynentalnej Europie linia metra. Spacer po Placu Bohaterów z górującym nad okolicą Pomnikiem Tysiąclecia i kolumnadą z rzeźbami węgierskich władców oraz bohaterów. Ciekawym punktem będzie wizyta w Parku Miejskim i w Zamku Vajdahunyad, w którym wybudowano repliki obiektów historycznych z terenów dawnych Węgier.
Przejazd w okolice Opery Państwowej – perły architektury historyzmu, a następnie spacer do przepięknie odrestaurowanej Bazyliki Św. Stefana, w której można obejrzeć również najważniejszą dla każdego Węgra relikwię – dłoń króla przechowywaną w ozdobnym relikwiarzu.
Czas wolny w Wielkiej Hali Targowej. Tam możliwość dokonania zakupu pamiątek, artykułów spożywczych, alkoholi czy rękodzieła ludowego. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Szentendre – niewielkiej miejscowości niedaleko Budapesztu, która słynie z malowniczej zabudowy i niepowtarzalnego klimatu. W średniowieczu, w tym miejscu, królowie węgierscy osiedlali Serbów uciekających z Bałkanów przed Turkami, stąd też w miasteczku obecność kilku cerkwi. Tutaj zlokalizowane jest też Muzeum Marcepanu, a przy nim sklep firmowy oferujący przepyszne łakocie. Czas wolny, podczas którego można dokonać zakupów ręcznie wykonanej biżuterii, czy innych pamiątek.
Przejazd do Wyszehradu – obecnie małego miasteczka, które przez dwa stulecia miało status stolicy i gdzie w XIV wieku dwukrotnie spotykali się królowie Węgier, Czech i Polski. Dzisiaj znane z ruin zamku i cudownego widoku na dolinę Dunaju.
Wizyta w Esztergom – trzydziestotysięcznej miejscowości zwanej „świętym miastem Węgier”, gdyż rezydują w nim najwyższe władze kościelne. Tutaj zwiedzanie największej w kraju bazyliki, do której można dostać się stromymi schodami lub windą z piwnic zamienionych w winiarnię. Z wałów bazyliki widok na Dunaj, na którego drugim brzegu rozpościera się słowacka miejscowość Szturowo (dawniej Parkany, gdzie po odsieczy Wiednia Jan III Sobieski rozbił ostatecznie armię turecką).
Czas wolny na Starówce (Wodne Miasto). Wyjazd do Polski.

Dzień 5.
Przejazd do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym - ** lub ***
wyżywienie - 2 śniadania i 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 55 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji w wysokości 35 euro/osoba - płatność u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wykupienia w biurze podróży opcji ze śniadaniem).
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem: 
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Polak - Węgier dwa bratanki. Węgry, a przede wszystkim Budapeszt i Zakole Dunaju, Dolina Pięknej Pani, winnice w Egerze i Tokaju co roku zyskują na popularności. Wszystkie najważniejsze miejsca na Węgrzech znajdziesz w naszych programach, wycieczki autokarowe są realizowane autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż będzie przyjemnością.
Jedna z najpiękniej położonych stolic świata - a to za sprawą połączenia niegdyś dwóch niezależnych miast Budy i Pesztu znajdujących się po dwóch stronach przepływającego Dunaju. Wzgórze Zamkowe z imponującą panoramą, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski czy bajeczne Baszty Rybackie to tylko namiastka tego, co czeka nas w Budapeszcie!
W naszej ofercie można wybrać się zarówno na weekend jak i pozostać chwilę dłużej łącząc wizytę w Budapeszcie z odwiedzinami w Szentendre, Wyszechradzie oraz Esztergom.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek