Livigno

Opis kierunku

Livigno położone jest w odciętej od świata alpejskiej dolinie tuż przy granicy ze Szwajcarią. Odległa i niedostępna lokalizacja decydowała o niewielkiej popularności tego miejsca aż do lat 50-tych ubiegłego wieku. Wraz z wybudowaniem tunelu Munt La Schera w 1964 roku nastąpił intensywny rozwój Livigno, które w krótkim czasie stało się jednym z najpopularniejszych ośrodków sportów zimowych w Europie. Region słynie głównie ze swojego specyficznego klimatu. Ponad 320 dni słoneczne w roku oraz śnieg utrzymujący się od grudnia do końca kwietnia zapewniają idealne warunki na narty. Przez ten czas czynne są wszystkie z 115 km szerokich tras, z których tylko 10% najniżej położonych może być miękkich od wiosennej pogody. Cała reszta jest co roku doskonale przygotowana. Odpowiednia wysokość stacji i obecność armatek śnieżnych gwarantuje biały puszek, aż do końca kwietnia. Doskonała infrastruktura narciarsko-snowboardowa Livigno składa się w sumie z 36 wyciągów o ogromnej przepustowości maksymalnej do 46.000 osób na godzinę.
Miłośnicy freestyle’u odnajdą się na jednym z dwóch wspaniałych snowparków, spośród których ten na części Mottolino zaliczany jest do jednego z najlepszych w Europie! Co roku odbywają się tu liczne zawody, które wprawiają w zachwyt widownię.
Livigno jest jedyną w swoim rodzaju strefą wolnocłową, która umożliwia zakupy po bardzo atrakcyjnych cenach. Przez całą miejscowość ciągnie się długi deptak, na którym markowe perfumy i alkohole są w bardzo dostępnych cenach.

Livigno - Tydzień Freeski - Livigno

Livigno - Tydzień Freeski

Autokar
Bez wyżywienia
Zobacz terminy i ceny od 1 904 PLN
Livigno - Snowaland - Livigno

Livigno -Snowland

Autokar
Śniadania i obiadokolacje
Zobacz terminy i ceny od 2 004 PLN