Filtr

Program

II ETAP First Minute 1.12.2020 – 15.02.2021
- bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,
- wybór miejsca w autokarze za 10 PLN,
- zniżki do 30%.


Karnawał w Wenecji ma swoją wielowiekową historię. Prawdopodobnie jego początki sięgają XIII wieku tak jak pierwsze wzmianki o noszeniu masek. Wydarzenie miało coraz większy rozmiar, jednak pod koniec XVIII wieku za panowania króla Austrii, kiedy przestała istnieć Republika Wenecka, zniesiona została również tradycja karnawału. Młodzi zafascynowani sztuką i teatrem wenecjanie postanowili ją wskrzesić i doprowadzili do jej odrodzenia w 1979 r. Każdego roku podczas karnawału pojawiają się tysiące turystów chcących poczuć niezwykłą atmosferę a przede wszystkim zobaczyć feerię kolorowych strojów i masek noszonych podczas karnawału.

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w stronę Wenecji.

Dzień 2.
Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Przepłynięcie łódką po kanałach weneckich w stronę centrum. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, dzielnica Rialto z najsłynniejszym mostem o tej samej nazwie. Od godziny 14:30 rozpoczyna się Festa della Marie, czyli Orszak Marii, podczas którego 12 weneckich dziewcząt paraduje w średniowiecznych i renesansowych strojach, a pod koniec parady najpiękniejsza z nich otrzymuje tytuł Marii Roku. Zbiórka w godzinach wieczornych i przejazd w stronę Polski.

Dzień 3.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładam jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
opiekę pilota podczas podróży
ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych: oprowadzanie z mobilnym systemem TOUR GUIDE, usługę lokalnego przewodnika, opłaty wjazdowej do miasta, przepłynięcia łódką z parkingu do miasta - 55 euro/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych - 8 PLN/dzień/osoba
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania uczestnictwa - 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

We Włoszech nie można się nudzić! Każde, nawet najmniejsze miasteczko, to odrębna historia, cel podróży i możliwość zatrzymania się na krzepiące espresso. Dla tych, którzy wybierają się pierwszy raz przygotowaliśmy program Włoski Elementarz będący zapoznaniem się z Włochami, ich pięknem oraz spotkaniem z najbardziej znanymi miejscami nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie! Dla tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę, odwiedzić miasta mniej znane, ale równie zachwycające przygotowaliśmy Włoskie Impresje! Wszystkie wycieczki autokarowe realizowane są wygodnymi autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż staje się przyjemnością, a włoskie upały podczas przejazdów nie będą nam straszne.
Karnawał w Wenecji ma swoją wielowiekową historię. Prawdopodobnie jego początki sięgają XIII wieku tak jak pierwsze wzmianki o noszeniu masek. Wydarzenie miało coraz większy rozmiar, jednak pod koniec XVIII wieku za panowania króla Austrii, kiedy przestała istnieć Republika Wenecka, zniesiona została również tradycja karnawału. Młodzi zafascynowani sztuką i teatrem wenecjanie postanowili ją wskrzesić i doprowadzili do jej odrodzenia w 1979 r. Każdego roku podczas karnawału pojawiają się tysiące turystów chcących poczuć niezwykłą atmosferę a przede wszystkim zobaczyć feerię kolorowych strojów i masek noszonych podczas karnawału.
Słowo “Karnawał “wywodzi się od dwóch włoskich słów carne, czyli mięso oraz vale, które znaczy usuwać. Definicja przestawia, że to czas pożegnania z mięsem - czyli okres, w którym to następuje przerwa w spożywaniu produktów odzwierzęcych i w ucztowaniu. Rozpoczyna się on zimą, w zależności od danego roku wypada w różnych terminach, ale zawsze kończy się od na 10 dni przed Środą Popielcową, a jego oficjalne rozpoczęcie jest w sobotę przed Tłustym Czwartkiem. Rozpoczęcie świętowania następuje podczas lotu anioła, kiedy to przebrana w karnawałowy strój osoba zjeżdża po linie z dzwonnicy bazyliki św. Marka wprost na główny plac zabawy – Plac św. Marka. Tuż po ostatnim wybiciu dzwona o 12 następuje lot anioła, który jest nawiązaniem do niegdyś rozpoczynających uroczystość artystów.
Oprócz Placu św. Marka, gdzie odbywają się główne obchody uroczystości karnawałowych warto jeszcze zajrzeć na plac Piazzetta San Marco (który znajduje się blisko Placu św. Marka), gdzie również mają miejsce uroczystości karnawałowe; ale równie dobrym miejscem jest parada gondoli, wzdłuż całego Canale Grande. Na terenie całego starego miasta krążą przebrane postacie w stroje z dawnych epok, z którymi można zrobić sobie zdjęcie. Jest też wiele imprez towarzyszących, skierowanych dla różnych grup wiekowych, gustów muzycznych, czy upodobań artystycznych. Warto wspomnieć o jednej z imprez towarzyszących - o Święcie Marii (Festa delle Marie), gdzie na wzór dawnych zwyczajów wybierana jest najładniejsza przedstawicielka Marii z Wenecji – Maria del carnevale. Dziewczyny paradują w strojach z dawnej epoki, a na koniec wybierana jest najładniejsza z nich. Oprócz lotu anioła, który jest otwarciem karnawału warto wspomnieć o locie orła, gdzie w podobny sposób mieszkaniec Wenecji z dzwonnicy Bazyliki św. Marka zjeżdża na główny plac. Karnawał oczywiście nie może się odbyć bez masek – w Wenecji na zakończenie wybierana jest najpiękniejsza maska festiwalu, a zamknięcie wszystkich uroczystości wiąże się z pokazem sztucznych ogni i wielkim balem. Koniec uroczystości obwieszczają dzwony dobiegające z bazyliki dzwonnicy św. Marka.
Karnawał w Wenecji to niesamowita atmosfera, kolorowe stroje i wiele uroczystości towarzyszących - warto choć raz w życiu wybrać się na wycieczkę do Wenecji i poczuć niesamowity klimat tego wspaniałego wydarzenia. Będąc w Wenecji warto również poświęcić pół dnia lub więcej na zwiedzanie najbliższych okolic – Werony, czyli miasta Romea i Julii czy okolic Jeziora Garda – z uroczymi miasteczkami.

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek