Włoski Elementarz

od 1 012 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

II ETAP First Minute 1.12.2020 – 15.02.2021
- bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,
- wybór miejsca w autokarze za 10 PLN,
- zniżki do 30%.


Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Dzień 2.
Przyjazd do Wenecji – miasta znanego na całym świecie, które każdy chciałby zobaczyć chociaż raz w życiu. Przepłynięcie łódką po kanałach weneckich w stronę centrum. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Dzwonnicę, dzielnicę Rialto z najsłynniejszym mostem o tej samej nazwie. Po zwiedzaniu miasta czas wolny na zakupy i kawę. Zbiórka i przejazd do hotelu zlokalizowanego na trasie Wenecja – Florencja. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Florencji – perły renesansu. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, podczas którego zobaczymy – Kościół Santa Maria del Fiorre – kościół ze słynną kopułą będący symbolem miasta, Dzwonnicę Giotta, pomnik autorstwa Michała Anioła-Dawid, Kościół Santa Croce, Most Złotników. Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny lub możliwość indywidualnego zwiedzania Galerii Uffizi – miejsca o koncentracji wielu dzieł sztuki w jednym miejscu, będącym jednym z najstarszych muzeów w Europie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Rzymu komunikacją miejską. W tym dniu zwiedzimy między innymi: Koloseum, Forum Romanum oraz Kapitol. Spacer z przewodnikiem lokalnym po Placach: Venezia z pomnikiem Emanuela II, Rotonda z Panteonem czy Navona. Podczas zwiedzania będziemy również mieli okazję podejść pod najsłynniejszą fontannę w Rzymie - Fontanna di Trevi. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy i kawę. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Wizyta w Bazylice św. Piotra z dziełem Michała Anioła, Grób Jana Pawła II. Po zwiedzaniu Watykanu dalsze zwiedzanie Rzymu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadania. Przejazd do Bolonii. Jedno z bardziej rozpoznawalnych miast we Włoszech – swoją sławę zawdzięcza wspaniałej kuchni oraz najstarszemu w Europie Uniwersytetowi Bolońskiemu, który został założony w 1088 roku. W programie zwiedzania między innymi: Główny Plac z fontanną Neptuna, 2 wieże będące pozostałością po 200 wieżach wpisujących się niegdyś w krajobraz miasta, czy budynek Uniwersytetu Bolońskiego. Na zakończenie zwiedzania i zachęcenia do poznawania Włoch – degustacja lokalnych specjałów. Następnie czas wolny i zbiórka. Przejazd do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 7.
Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym ***
wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje serwowane lub 4 śniadania w zależności od wykupionego pakietu
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, usługi lokalnych przewodników, łódki w Wenecji, degustacji, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, podatków lokalnych, opłat wjazdowych do miast) 130 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
dopłaty do obiadokolacji - 50 euro/osoba, opłata zbierana w dniu rozpoczęcia imprezy przez pilota w autokarze
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

We Włoszech nie można się nudzić! Każde, nawet najmniejsze miasteczko, to odrębna historia, cel podróży i możliwość zatrzymania się na krzepiące espresso. Dla tych, którzy wybierają się pierwszy raz przygotowaliśmy program Włoski Elementarz będący zapoznaniem się z Włochami, ich pięknem oraz spotkaniem z najbardziej znanymi miejscami nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie! Dla tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę, odwiedzić miasta mniej znane, ale równie zachwycające przygotowaliśmy Włoskie Impresje! Wszystkie wycieczki autokarowe realizowane są wygodnymi autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż staje się przyjemnością, a włoskie upały podczas przejazdów nie będą nam straszne.
Każde, nawet najmniejsze włoskie miasteczko, to odrębna historia, cel podróży i możliwość zatrzymania się na krzepiące espresso. Dla tych, którzy wybierają się pierwszy raz przygotowaliśmy program Włoski Elementarz będący kwintesencją tego co włoskie. To wspaniała wycieczka objazdowa, która obudzi w Tobie wielbiciela słonecznej Italii i zachęci do kolejnych podróży!

Wenecja - jedno z najpiękniejszych, najliczniej odwiedzanych przez turystów, a także najciekawszych miast na świecie. Dawniej stanowiła potęgę handlową i kupiecką. Swój czar zawdzięcza nietypowemu położeniu na bagnistych wysepkach morza Adriatyckiego, a także około 150 kanałom tworzącym sieć wodnych dróg, po których poruszać można się między innymi wodnymi tramwajami lub gondolami. Miasto to zachwyca obecnymi na każdym kroku zabytkami, niezliczoną ilością wąskich uliczek o niepowtarzalnym klimacie. Do najsłynniejszych weneckich kanałów należy niewątpliwie dzielący miasto na dwie części Canal Grande, na którym znajdują się cztery mosty: Most Akademii (Ponte dell’ Accademia), Most Bosych (Ponte degli Scalzi), Most Rialto (Ponte di Rialto) i Most Konstytucji (Ponte della Costituzione).

Plac św. Marka – sięgający XIX wieku, znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac w mieście zwany także jej sercem. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości i wydarzenia w mieście. Na placu zobaczyć można między innymi: Wenecką Bazylikę, Pałac Dożów, Dzwonnicę świętego Marka, czy muzeum archeologiczne. Do jego atrakcji zaliczyć można także najstarszą w Wenecji kawiarnię. Ciekawostką jest fakt, iż plac szczególnie w okresie zimowym zalewany jest przez częste, duże przypływy.

Bazylika św. Marka Ewangelisty - bazylika wzniesiona została w IX wieku w celu złożenia w niej relikwii świętego Marka. Swój obecny kształt zawdzięcza wielokrotnym przebudowom i rozbudowom pierwowzoru. Ten wspaniały kościół pełen jest zabytków i dzieł sztuki przywożonych przez setki lat z całego świata. Do najsłynniejszych należą między innymi: wyjątkowy przedsionek (Narteks), Złoty Ołtarz - Pala d’Oro, przepiękne mozaiki, trzynastowieczne zdobienia, czy znajdująca się nieopodal campanila (dzwonnica). Licząca niemalże sto metrów wysokości, wybudowana romańsko-renesansowa Dzwonnica Świętego Marka, uznana jest za najwyższy obiekt w Wenecji i jeden z ważniejszych symboli miasta. Sercem budowli jest pięć dzwonów (Marangona, Nona, Trottiera i Pregadi). Niegdyś każdy z nich nastrojony w innym dźwięku dzwonił odrębnie zgodnie z przypisaną funkcją, dziś dzwonią wspólnie na najważniejsze okazje.

Most Rialto – liczy 48 metrów długości i uważany jest za najsłynniejszy i najstarszy wenecki most. Znajduje się on niemalże w samym środku miasta i łączy ze sobą dwie dzielnice San Marko i San Polo. Pierwowzór mostu sięga XII wieku, a obecny kształt nadano mu w 1591 roku. Okolice Rialto od wieków stanowiły centrum handlu. To tutaj sprzedawano tkaniny, owoce, warzywa, przyprawy i regionalne dobra. Dziś w dzielnicy San Polo nadal możemy zaopatrzyć się we wspaniałe, oryginalne włoskie wyroby. Poza zakupami w rodzinnych sklepikach i na targach warto zwiedzić dzielnicę oferującą tak ciekawe zabytki jak chociażby: Plac Karnawału, kościół San Polo, czy Scuola di San Rocco.

Florencja – stolica Toskanii okrzyknięta została perłą renesansu. Jej burzliwe dzieje związane są z Etruskami, Bizancjum, Gotami, Longobardami, a także Frankami. W XII wieku miasto ogłoszono niezależnym, rozwijało się w nim jedwabnictwo i sukiennictwo, a florencka moneta stała się główną monetą w całej Europie. Największy rozkwit miasta związany był z okresem Wielkiego Księstwa Toskanii (XVI - XIX wiek). Florencja stała się wówczas siedzibą kultury i sztuki reprezentowaną przez najwybitniejszych artystów wszechczasów takich jak Leonardo da Vinci, czy Michał Anioł. Spośród jej wspaniałych zabytków wyróżnić można, chociażby: Baptysterium Jana Chrzciciela, Katedrę Santa Reparata, Kaplicę Medyceuszy, neogotycki Kościół Santa Croce, Muzeum Sam Marco, Dzwonnicę Giotta, Pałac Pitti, Plac Republiki, najstarszy z mostów we Florencji, będący jednym z najsłynniejszych mostów w Europie - Most Złotników, Bibliotekę Laurenziana, czy Ogród Boboli. Co ciekawe Florencja zwana jest często miastem kościołów – ich ilość jest naprawdę imponująca. Najsławniejszym z nich jest niewątpliwie Katedra Santa Maria del Fiorre, która zasłynęła z największej na świecie ceglanej kopuły, a także z tego, że prace nad nią trwały około sześć wieków. Mówi się, że kopuła kościoła była muzą Michała Anioła, a także motorem napędowym renesansu. Z punktu widokowego znajdującego się na dachu katedry podziwiać można przepiękną panoramę Florencji. Tuż obok katedry wznosi się zaprojektowana przez Giotta (Giotto di Bondone), przepięknie zdobiona dzwonnica, w której mieści się aż siedem imponujących dzwonów.

Florencki „Dawid” marmurowy pomnik autorstwa Michała Anioła jest jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł. Pomysł na jego powstanie zrodził się w XV wieku, miał on zostać umieszczony 80 metrów nad ziemią, zdobiąc zewnętrzną część katedry. Pracę nad nim porzuciło dwóch artystów, a dzieło ukończył mający wtedy niespełna trzydzieści lat Michał Anioł. Rzeźba była tak niewyobrażalnie piękna, że zabroniono umieszczania jej na fasadzie kościoła. Nad ustaleniem jej nowego miejsca zebrało się kompendium najznamienitszych artystów takich jak między innymi Leonardo da Vinci, czy Sandro Botiicelli. Od 1873 roku dzieło mieści się w muzeum Galleria dell’Accademia.

Galeria Uffizi – galeria sztuki uznawana za jedno z najstarszych europejskich muzeów. Początkowo w budynku miał mieścić się sąd wraz z urzędami, które stały się szybko symbolem nazwy muzeum. Eksponaty muzeum w dużej mierze są zbiorami florenckich Medyceuszy. Wśród zbiorów znaleźć można między innymi: XVI-wieczne freski, płaskorzeźby z V w.p.n.e., średniowieczne ołtarze, dzieła S. Boticellego (między innymi „Narodziny Wenus”) i Leonarda da Vinci.

Rzym - stolica Włoch, największe w kraju, a także z całą pewnością najbardziej znane miasto. Jest ponadczasowym symbolem początków państwowości i praworządności. Kojarzony z Cesarstwem Rzymskim, stanowi teren wielu najistotniejszych, imponujących zabytków z okresu starożytności. Jednym z nich jest Koloseum – Amfiteatr Flawiuszów, którego budowa rozpoczęła się najprawdopodobniej w 72 r. n. e. Odbywały się w niej między innymi walki gladiatorów i walki z dzikimi zwierzętami. Budowla imponuje swoimi rozmiarami, konstrukcją, a także areną z hypogeum.

Forum Romanum - niegdyś najstarszy plac w Rzymie. Jego nazw oznacza dosłownie „rynek rzymski”. Był sercem starożytnego Rzymu. Odbywały się na nim najważniejsze uroczystości, wydarzenia polityczne i religijne. W okresie największego rozkwitu znajdowały się tu liczne świątynie, bazyliki, a także łuki triumfalne. Rynek otoczony był sześcioma wzgórzami, między innymi Kapitolem będącym ważnym terenem na mapie Rzymu, na którym mieściła się na przykład świątynia Jowisza Kapitolińskiego. Dziś znajdziemy tak muzeum, pomnik Marka Aureliusza czy wilczycy, której mleko pili Remus i Romulus.

Będąc w Rzymie, koniecznie zobaczyć trzeba także place: Venezia, Rotonda i Navona. Znajdujący się u samego podnóża Kapitolu Plac Wenecki zachwyci nas zabytkami takimi jak: Pałac Wenecki, Bazylika świętego Marka czy pomnik Wiktora Emanuela II. Choć Plac Rotonda jest naprawdę niewielkich rozmiarów, trzeba odwiedzić go ze względu na znajdujący tu Panteon, będący jednym z najchętniej odwiedzanych w Rzymie zabytków. Ostatni z placów - Navona uznawany jest na najpiękniejszy z placów w Rymie. Roku dodają mu trzy fontanny: fontanna Czterech Rzek, fontanna Maura, a także fontanna Neptuna. Skoro o fontannach mowa, koniecznie wspomnieć należy także o Fontannie di Trevi znajdującej się w pobliżu Pałacu Kwirynalskiego, jest ona bowiem najsłynniejszą fontanną w mieście.

Watykan - najmniejsze państwo świata będące jednocześnie siedzibą najwyższych władz kościoła katolickiego z papieżem na czele. Wśród punktów, które koniecznie należy zobaczyć, będąc w tym liczącym niespełna tysiąc mieszkańców państwie są z całą pewnością: Plac świętego Piotra, będący najsławniejszym tego typu miejscem na świecie, zrzeszającymi ogromną ilość wiernych, Bazylika św. Piotra zachwycająca swoją potęgą, a także znajdującym się w niej dziełem Michała Anioła „Pieta”, Groty Watykańskie, rzymska nekropolia i grób Jana Pawła II.

Bolonia - miasto kojarzone ze wspaniałą kuchnią, a także najstarszym w Europie uniwersytetem – Uniwersytetem Bolońskim. Ilość zabytków, wspaniałej architektury, muzeów, świątyń i atrakcji sprawia, że trudno jest opisać wszystkie z miejsc, które warto tu zobaczyć. Bolonia to skondensowane do maksimum Włochy z tym, co w nich najlepsze i najpiękniejsze. Uniwersytet Boloński założony został w 1088 roku i jest pierwszym w Europie publicznym uniwersytetem. Jako najstarszy uniwersytet na świecie stał się wzorem dla kolejnych uczelni. Pałac dell’Archiginassio to jego najbardziej znany fragment, w którego skład wchodzą siedziba uczelni i biblioteka. Co ciekawe to właśnie Uniwersytet Boloński stał się prekursorem w ludzkich sekcjach zwłok.

Piazza Maggiore – Rynek główny, będący jednym z największych i najważniejszych we Włoszech. Kumuluje on w sobie wiele zabytków takich jak chociażby Bazylikę San Petronio. Nieopodal znajduje się kolejny z placów – Piazza del Nettuno, na którym mieści się jedna z największych atrakcji tego regionu – fontanna z posągiem Neptuna. Do równie ważnych atrakcji Bolonii zaliczyć można także dwie wieże (Asinelli i Garisenda) będące pozostałością po około 180 wieżach wpisujących się niegdyś w krajobraz miasta.

Mapa

Podobne oferty


Ferie w Montecampione

Włochy Montecampione
Ferie w Montecampione - Włochy
Skipass w cenie!

19.2. - 28.2.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 604 PLN

Livigno - Tydzień Freeski

Włochy Livigno
Livigno - Tydzień Freeski - Włochy
Skipass w cenie!

9.4. - 18.4.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 904 PLN

Livigno -Snowland

Włochy Livigno
Livigno - Snowaland - Włochy
Skipass w cenie!

16.4. - 25.4.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 2 004 PLN

Val di Sole

Włochy Val di Sole
Val di Sole - Włochy
Skipass w cenie!

29.1. - 7.2.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 904 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek