Normandia i Bretania

od 1 388 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

II ETAP First Minute 1.12.2020 – 15.02.2021
- bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,
- wybór miejsca w autokarze za 10 PLN,
- zniżki do 30%.

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Belgię i Francję (ok. 1300 km).

Dzień 2.
Przyjazd do Wersalu. Zwiedzanie najwspanialszego kompleksu pałacowo-parkowego powstałego w epoce baroku. Wybudowany na polecenie Króla-Słońce, Ludwika XIV pałac, przyćmił wszystkie dotychczasowe budowle. Ogromny przepych pokazujący potęgę władcy, widoczny jest na każdym kroku. Galeria Zwierciadlana stała się dla świata symbolem miejsca, w którym odbywają się wielkie uroczystości, Salon Wojny kontrastuje z Salonem Wenus, natomiast w Sypialniach Królewskich można odczytać bogactwo znaczeń ornamentów zdobniczych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Normandii, w okolice wsi Les Andelys (ok. 100 km). Na wzgórzu ponad zakolem Sekwany, znajdują się ruiny zamku, spod którego roztacza się piękny widok na okolicę. Forteca powstała na polecenie angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce w XII wieku, w celu obrony Normandii przed Francuzami.
Przejazd do położonego w dół Sekwany Rouen (ok. 65 km). Zwiedzanie stolicy Normandii. Symbolem miasta jest dwuwieżowa gotycka katedra, której fasada zaskakuje bogactwem zdobień. Świątynia została uwieczniona na cyklu obrazów autorstwa Claude'a Moneta. Nieopodal znajduje się Pałac Sprawiedliwości, będący niegdyś parlamentem Normandii. Nieco na uboczu od centrum, przy Placu Generała de Gaulle'a sąsiadują ze sobą ratusz i były benedyktyński kościół St-Ouen, za którym znajduje się Park Miejski, będący tradycyjnym miejscem spędzania czasu wśród mieszkańców. Spacer do miejsca śmierci Joanny D'Arc oskarżonej przez Anglików o czary i spalonej na stosie.
Przejazd na Wybrzeże Alabastrowe, będące częścią atlantyckiego brzegu Francji (ok. 65 km). Poetycka nazwa przyjęła się od mlecznej barwy kredowych klifów. Najbardziej charakterystyczną formacją jest odcinek zwany Falaise d'Aval, który na skutek erozji przyjął formę łuku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do położonego na granicy Normandii i Bretanii opactwa Mont-Saint-Michel. Wyspa znajdująca się u ujścia rzeki Couesnon została praktycznie w całości zabudowana obronnym klasztorem, przeradzając się ze skromnej kaplicy z VIII wieku, w jeden z najwspanialszych przykładów architektury średniowiecza w wieku XIII. Z oddali widoczna jest wieża kościoła św. Michała Archanioła, natomiast trójpoziomowe zabudowania kompleksu dodają wrażenia wielkości. Woda otaczająca opactwo wznosi się i opada zgodnie z fazami księżyca, powodując spektakularne widoki.
Przejazd do położonego w Bretanii Cancale (ok. 50 km). Miejscowość słynie z poławianych tu od czasów rzymskich ostryg, które do dziś cenione w restauracjach na całym świecie. W zatoce położony jest nieduży, niepozorny port, wysokie pływy powodują jednak niezwykły smak owoców morza z tej okolicy.
Przejazd do Saint-Malo (ok. 20 km). Miasto portowe słynące od wieków z odważnych żeglarzy zdobyło wielkie bogactwo i poważanie daleko poza granicami Francji, funkcjonowało jako największy port tego kraju aż do XVII wieku. Otoczona murami wyspa była praktycznie nie do zdobycia, a wielki donżon zamku dodatkowo odstraszał śmiałków. Dziś ta malownicza forteca jest doskonałym punktem widokowym na ocean i pobliskie wyspy, a spacer po brukowanych uliczkach dostarcza wiele przyjemności. Starannie odrestaurowane budynki przyciągają uwagę, a o bogatej historii opowiadają liczne muzea, jak choćby obiekt mieszczący się w domu księżnej Anny, ostatniej niezależnej władczyni Bretanii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Dinan. Miasto zaskakuje swoim z pozoru nowoczesnym wyglądem, wystarczy jednak przejść przez jego mury obronne, by przenieść się w czasie. Średniowieczna architektura wykonana w stylu szkieletowym zachwyca do dziś, a za symbol miasta uważa się wieżę zegarową z XV wieku. Z Ogrodów Angielskich znajdujących się na tyłach kościoła St-Sauveur roztacza się widok na rzekę Rance.
Przejazd do Rennes (ok. 55 km). Miasto będące stolicą Bretanii od XVI wieku posiada długą historię. Zostało założone przez Galów, następnie podbili je Rzymianie. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza przebudowie po wielkim pożarze w wieku XVII. Zachowało się w nim jednak wiele zabytków godnych uwagi jak choćby kościoły St-Germain i St-Sauveur, czy budynek ratusza. Katedra uzyskała z kolei formę architektury XIX wieku. W mieście podziwiać można wiele budynków konstrukcji szkieletowej, charakterystycznej dla Bretanii.
Przejazd do Vitré (ok. 40 km). Obronna funkcja miasta jest tu widoczna na każdym kroku. Trasa zwiedzania prowadzi wzdłuż fortyfikacji. Średniowieczny zamek wyróżnia się jednak malowniczością swoich wież i otoczeniem XV- i XVI- wiecznych zabudowań. Wiele z tych domów posiada jeszcze oryginalną stolarkę szkieletowej konstrukcji. Zachwyt budzi katedra Notre-Dame podziwiana między innymi ze względu na kunsztowną fasadę wykonaną w stylu gotyku płomienistego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Caen, dawnej siedziby księcia Wilhelma Zdobywcy, który otrzymał swój przydomek po podboju Wysp Brytyjskich. Był on założycielem klasztoru męskiego z kościołem St-Etienne (w tym mieście), natomiast jego małżonka Matylda była donatorką żeńskiego klasztoru z kościołem La Trinite. Oba założenia zostały wykonane w romańskim stylu i do dziś uważane są za kanon tej sztuki. Pomiędzy nimi znajduje się kościół św. Piotra, którego charakterystyczna dzwonnica stała się wielokrotnie kopiowana w całej Francji jako przykład sztuki gotyckiej, natomiast renesansowa fasada otrzymała piękne zdobienia. Choć zamek władców nie przetrwał próby czasu, jego ruiny przypominają o burzliwych dziejach miasta.
Przejazd do Deauville (ok. 60 km), słynnego XIX-wiecznego kurortu, pełnego gracji i elegancji. Ducha epoki oddaje tor wyścigowy, kasyno, a także przystań i nadmorski bulwar. Możliwość zażycia kąpieli słonecznych i morskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd do Paryża. Zwiedzanie objazdowo-piesze stolicy Francji rozpoczyna się od przejazdu przez najsłynniejsze rondo na świecie, zwane „Gwiazdą”, czyli Plac gen. de Gaulle'a, na którym znajduje się Łuk Triumfalny wzniesiony na polecenie Napoleona Bonaparte. Przejazd na Trocadero, skąd doskonale widać potężną konstrukcję Wieży Eiffla, zejście na Pola Marsowe u podnóża konstrukcji. Kolejnymi odwiedzonymi przez nas miejscami będą Pałac Inwalidów z grobem Napoleona i nieodległy Pałac Burbonów mieszczący obecnie Zgromadzenie Narodowe, będące Izbą niższą parlamentu Francji. Przejazd przez ozdobny Most Aleksandra III w kierunku pałaców Wielkiego i Małego, stworzonych z myślą o Wystawie Światowej, do Placu de la Concorde. Następnie przejście ogrodami w stronę Luwru, dawnego zamku, działającego później jako rezydencja władców Francji, obecnie jednego z najsłynniejszych muzeów na świecie. Spacer wzdłuż Sekwany do Nowego Mostu, będącego wbrew nazwie najstarszym obecnie istniejącym mostem Paryża łączącym miasto z Wyspą Cite, na której znajduje się przepiękna Święta Kaplica ufundowana przez króla Ludwika IX i majestatyczna katedra Notre-Dame. Przejście w kierunki wieży św. Jakuba, na której mieści się laboratorium meteorologiczne i ratusza. Wyjazd z Paryża w godzinach wieczornych (ok. 1300 km)

Dzień 8.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu **/***
wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji lub 5 śniadań w zależności od zakupionej oferty
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych,podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 90 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 60 euro płatność u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Choć Francja kojarzy nam się przede wszystkim z jej stolicą - Paryżem to nie możemy zapomnieć o tak wspaniałych regionach jak Normandia i Bretania z zapierającymi dech widokami czy Lazurowym Wybrzeżu, gdzie każdy z nas może przez chwilę poczuć się jak gwiazda spacerując ulicami w Cannes.
Myśląc Francja pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to Paryż. Oczywiście jest on przepiękny i warty uwagi każdego podróżnika i wycieczki, jednak w tym artykule chcemy pokazać piękno i atrakcje Normandii i Bretanii, które swoimi widokami i zabytkami podbijają serca wszystkich ciekawych świata. Wybierz się z nami w wirtualny spacer po tych regionach i miejscach, które prezentujemy poniżej. Przekonaj się, że te cudownie miejsca, są czymś, co w niedalekiej przyszłości musisz odwiedzić podczas wycieczki objazdowej!

Rouen - położona nad dolną Sekwaną stolica regionu Normandii. Miasto wraz z aglomeracją liczy blisko 500 tys. mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem morsko-rzecznym regionu. Znajdują się tu ważne szlaki handlowe, miasto jest ośrodkiem wielu gałęzi przemysłu. W 1431 roku Rouen było miejscem, gdzie spalona została na stosie Joanna d’Arc. Najważniejszym zabytkiem miasta jest gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny z górującymi wieżami (o dwóch różnych wysokościach), gdzie jedna z nich została prawdopodobnie wybudowana za podatek od konsumpcji masła. Watro zajrzeć do środka - znajdziemy tu grobowiec Ryszarda Lwie Serce zawierający serce króla. Będący tu w latach 90. XIX wieku Claude Monet namalował niemal 30 obrazów katedry w Rouen, gdzie kilka z nich można podziwiać w Muzeum d’Orsay w Paryżu. Katedra jest czwartym co do wysokości kościołem na świecie i trzecim w Europie.

Wybrzeże Alabastrowe – to jedno z najczęściej wyskakujących zdjęć po wpisaniu w wyszukiwarkę “Normandia i Bretania”. Wybrzeże Alabastrowe swoją nazwę zawdzięcza kredowym skałom, które wznoszą się nad wodami kanału La Manche. Ich mleczne zabarwienie w połączeniu z falami oceanu, malowniczymi plażami to coś co koniecznie musisz zobaczyć! Warto się spieszyć, bowiem każdego roku morze zabiera coraz większą część klifów! Najbardziej malownicze widoki znajdują się pomiędzy miejscowościami Fecamp i Etreat. Konieczne odwiedzenia są formacje skalne Falaise a’Aval i Falaise d’Admont. Warto wspomnieć, że niektóre ze swoich dzieł malował tu Monet.

Mont Saint Michel czyli Wzgórze Świętego Michała - to skalista wyspa pływowa w zatoce Mont – Saint – Michel na kanale La Manche, która jest połączona z kontynentalną Francją groblą o długości 1800 metrów. Na wyspie powstało sanktuarium Michała Archanioła, a jego oryginalna, łacińska nazwa to Wzgórze Świętego Michała w Niebezpiecznym Morzu. Niesamowita architektura miejsca oraz położenie przy zatoce z dużymi pływami morskimi sprawiają, że Wzgórze Świętego Michała jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji. Miejsce to rocznie jest odwiedzane przez około 3,2 miliony turystów, co klasuje Mont Sant Michel na drugim miejscu (zaraz po Paryżu) najchętniej odwiedzanym punktem wycieczek we Francji. Wiele z miejsc na wyspie zakwalifikowano jako pomniki historii, a od 1979 roku Mont Sant Michel znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cancale – to niekwestionowana stolica ostryg we Francji. Tutaj możesz skosztować świeżo przygotowanych ostryg w miejscowych restauracjach i oczywiście zakupić je bezpośrednio u producentów. Ostrygowa stolica Francji to również malowniczy port rybacki, w którym możesz poczuć klimat starego miasta. Przez wieki miasto było odcięte od reszt świata, a w 1831 roku połączone z miastem drogą. Będąc w Cancale warto zajrzeć na farmę Marine czy hodowlę ostryg w Parku Saint Kerber. Warto również wejść na punkt widokowy, z którego roztacza się widok na Zatokę Cancale na tle Mont Saint Michel, bowiem te dwa miejsca są w bliskiej odległości od siebie.

Saint Malo – to wspaniałe, otoczone murami miasto portowe, którego historia sięga VI wieku, kiedy to walijski mnich Maclo (jeden z Siedmiu Świętych Założycieli Bretanii) założył tu klasztor. Korzystne położenie geograficzne, wymiana handlowa z Hiszpanią sprzyjały rozwojowi miasta, które w 1144 roku stało się siedzibą biskupstwa. To właśnie wtedy po raz pierwszy Saint Malo zostało otoczone murami ochronnymi. W wieku XVII i XVIII miasto należało do jednego z najważniejszych francuskich portów. Podczas II wojny światowej stare miasto Saint Malo zostało zniszczone w 80%, jednakże zostało odbudowane i stanowiące dziś jedną z ważniejszych atrakcji regionu. Niewątpliwą atrakcję miasta jest Intra Muros czyli stare miasto, w którym znajdziemy XII wieczną romańską katedrę św. Wincentego, XV wieczny Zamek Książęcy, bramę św. Tomasza czy pomnik jednego z najsłynniejszych bretońskich korsarzy – Surcoufa. Poza starym miastem warto odwiedzić St-Servan, a tam fort miejski z 1759 roku, wieża Solidor z II połowy XIV wieku czy pozostałości średniowiecznej katedry. Saint Malo to również malownicze plaże, które cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników kąpieli słonecznych.

Dinan – pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą z XI wieku, kiedy to powstał to klasztor benedyktynów, wokół którego ulokowała się niewielka wioska. Bardzo dobre położenie na szlaku handlowym do Normandii sprawiło, że Dinan wyrosło na znaczący ośrodek handlowy. W II połowie XIV wieku na polecenie księcia Bretanii – Jana V Zdobywcy rozpoczęto budowę murowanego zamku. Rozwój miasta został zahamowany poprzez liczne wojny o władzę na tych terenach. Dopiero XVIII wiek pozwolił powrócić Dinan do wcześniejszej świetności - za sprawą rozwoju tkactwa. Zwiedzanie Dinan można rozpocząć od murów obronnych z basztami i bramami. Dalej wykonana z szarego granitu kamienice czy bogato zdobione domy szachulcowe, dawny port ze starym mostem, XV wieczna Wieża Zegarowa czy kościół Saint Malo. Bazylika Zbawiciela to również miejsce, które powinno znaleźć się w planie naszego zwiedzania. To architektoniczne połącznie form z okresu od XI do XIX wieku, gdzie dominującym stylem jest gotyk. Barokowy ołtarz, sklepienia kaplic w obejściu prezbiterium czy urna średniowiecznego rycerza Bernarda du Guesclina to elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę będąc wewnątrz katedry.

Rennes – stolica Bretanii położona w jej zachodniej części. Miasto kultury, edukacji i sztuki, gdzie można poczuć atmosferę dawnej epoki. Rennes to tysiącletnia historia, która przyciąga turystów. Niewielka osada należąca do Redonów (celtyckiego plemienia) została podbita przez Rzymian, z których to czasów pozostały fragmenty murów obronnych i łaźni. W 1720 roku pożar strawił większość drewnianej starej zabudowy miasta, dlatego też większa część zabudowy miasta pochodzi z XVII i XVIII wieku. Znajdziemy tu liczne zabytki – ratusz, budynek parlamentu stanowiący jedną z najstarszych budowli miasta, kościół Notre-Dame, ulica Saint Georges z bretońską dzwonnicą czy położoną na starówce katedrę św. Piotra. Budowa katedry rozpoczęła się w połowie XVI wieku i trwała przez blisko 150 lat. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na drewniany flamandzki ołtarz, który jest pozłacany.

Vitre - choć jest to niewielka miejscowość w północno - zachodniej Francji znajduje się tu okazały średniowieczny zamek, którego początki sięgają XI wieku, kiedy w miejscu jego położenia została wzniesiona pierwsza warownia. Strategiczne położenie Vitre, na pograniczu Bretanii i Francji zadecydowało o budowie zamku. Na przestrzeni wieków zamek został rozbudowany i powiększany. Podczas epidemii dżumy obradował tu Parlament Bretanii. W XVII wieku zamek był już na tyle zniszczony, że ówcześni właściciele zdecydowali się do opuścić. Po pożarze w XVIII wieku został całkowicie zniszczony, a renowacja miała miejsce dopiero w II połowie XIX wieku, po czym udostępniono go dla zwiedzających.

Caen – to historyczna stolic Normandii, którego początki sięgają II połowy XI wieku, kiedy to Wilhelm Zdobywca (ówczesny król Anglii) ufundował tu dwa klasztory i kazał wybudować zamek. Dzięki tym działaniom Caen już wiek później stało się jednym z najbardziej rozwijających się miast regionu Normandii. Warto zobaczyć tu pozostałości średniowiecznego zamku, gotycki kościół Saint Sauveu z XIV wieku, Muzuem Pokoju oraz dwa opactwa: Abbaye aux Hommes (klasztor męski) oraz Abbaye aux Dames (Klasztor Żeński).

Deauville – popularny, zwłaszcza wśród Paryżan nadmorski kurort. Głównym celem każdego odwiedzającego jest wizyta na plaży lub na nadmorskiej promenadzie, która ciągnie się wzdłuż plaży w Deauville. Znajdziemy tu kabiny kąpielowe z wypisanymi na nich nazwiskami znanych osobistości. Warto zwrócić uwagę na budynek kasyna, którego wielkość i kunszt wykonania przyciąga nie tylko miłośników hazardu. Wnętrze ocieka luksusem, a wybudowane w XX wieku kasyno cieszy się nadal niesłabnącą popularnością. Deauville to również ośrodek sportów konnych we Francji, którego tradycja się połowy XIX wieku, kiedy to powstał pierwszy tor wyścigowy. Nawet jeśli w danym momencie nie odbywają się zawody, warto zobaczyć hipodrom. Dla miłośników Belle Epoque, Villa Strasburger, po której latem odbywają się wycieczki czy Place de Morny to flagowe miejsca w programie zwiedzania. Na Place de Morny możemy również zatrzymać się na kawę czy obiad rozkoszując się cudownymi widokami normadzkiej miejscowości.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek