Filtr

Program

Dzień 1. 
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę i Litwę (ok. 780 km od Poznania).

Dzień 2. 
Przejazd do Wilna. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem rozpoczyna się od Sanktuarium Ostrobramskiego, jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w tej części Europy. Miasto będące od wieków wielokulturowe do dziś oferuje mozaikę rozmaitych wpływów: prawosławna cerkiew Ducha Świętego sąsiaduje z klasztorem Bazylianów (ze słynną Celą Konrada), nieopodal znajduje także kościół św. Kazimierza z dynastii Jagiellonów. Zwiedzanie kompleksu uniwersyteckiego, związanego z wieloma wybitnymi postaciami nauki i sztuk pięknych (m.in. Piotr Skarga, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz), następnie przejście w kierunku Katedry św. Stanisława i znajdującego się nieopodal Dolnego Zamku. Przejazd na Górę Trzech Krzyży, skąd roztacza się niezapomniany widok na wileńskie Stare Miasto. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3. 
Śniadanie. Przejazd do Trok (ok. 25 km), niewielkiego, malowniczo położonego miasteczka pomiędzy czterema jeziorami. Spacer z przewodnikiem wzdłuż barwnej ulicy Karaimskiej w kierunku zamku położonego na wyspie na Jeziorze Galwe. Zwiedzanie gotyckiego założenia wzniesionego za czasów panowania Wielkiego Księcia Witolda. Następnie, około południa, przejazd do Tallina (ok. 620 km). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4. 
Wczesne śniadanie. Przejazd do tallińskiego portu, wjazd na prom do Helsinek. Rejs przez Zatokę Fińską (ok. 2 godz.) Zwiedzanie stolicy Finlandii z przewodnikiem, rozpoczyna się od wizyty w prawosławnym Soborze Zaśnięcia Matki Bożej (Sobór Uspieński), z tarasu widokowego dostrzec można zabudowania portowe, jak również panoramę Helsinek. Przejazd do centrum na Plac Senacki, przy którym góruje katedra wybudowana w stylu klasycystycznym. Przejście na Kauppatori (targ) i nabrzeżny deptak, ulicę Esplanadi. Przejazd do jedynego w swoim rodzaju kościoła wykutego w skale – Temppeliaukio. Powrót do helsińskiego portu, wjazd na prom do Tallina. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.   
Śniadanie. Spacer po Tallinie z przewodnikiem. Wizytę w stolicy Estonii warto zacząć od zwiedzania kompleksu na wzgórzu Toompea, gdzie znajduje się jeden z symboli tego kraju, wieża Długi Herman. Nieopodal wznosi się gmach pałacu prezydenckiego, naprzeciw którego stanął prawosławny Sobór Aleksandra Newskiego. Piękno roztaczającego się w dole Starego Miasta można docenić z kilku punktów widokowych, które znajdują się na trasie zwiedzania. Stare Miasto zwane Vanalinn słynie ze swych średniowiecznych murów z licznymi basztami, które do dziś zdobią jego panoramę. Centralnie położony Plac Ratuszowy słynie ze swojego surowego w formie budynku władz miejskich, kontrastującego z bogato zdobionymi fasadami kamienic na ulicy Pikk. Tallinn jednakże to przede wszystkim miasto urokliwych zaułków i niewielkich uliczek, takich jak Zaułek św. Katarzyny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6
Wczesne śniadanie. Przejazd do Rygi (ok. 310 km). Spośród stolic krajów nadbałtyckich, stolica Łotwy jest miastem, które zaskakuje swoim rozmachem. Ryga kojarzona jest przede wszystkim z zabytkami z okresu średniowiecza, choć posiada bardzo dużą ilość budynków w stylu secesyjnym. Podczas zwiedzania z przewodnikiem będzie możliwość obejrzenia tych dwóch oblicz miasta: spacer rozpoczyna się przy ryskim zamku, następnie przejście obok słynnych kamieniczek zwanych „Trzema Braćmi” w kierunku gotyckiej katedry i Placu Ratuszowego, przy którym wznosi się jeden z symboli miasta, jakim jest budynek Bractwa Czarnogłowych. Z kolei fascynującą architekturę końca XIX i początku XX wieku można docenić podczas części spaceru poświęconej architekturze secesyjnej. Wspomnieć warto o Domu Kotów, czy budynkach Małej i Wielkiej Gildii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7. 
Śniadanie. Przejazd do Kowna (ok. 260 km). Drugie co do wielkości miasto Litwy położone jest nad Niemnem, nieopodal ujścia Wilii. Obronny charakter tego miejsca zdecydował o założeniu w okolicy zamku mającego bronić dostępu do ziem głębi kraju. Jego ruiny zachowały się w niewielkim stopniu, mimo tego dają wyobrażenie o wielkości i potędze konstrukcji. Przejście ulicami miasta w kierunku Placu Ratuszowego, przy którym znajduje się była siedziba władz miejskich, zwana ze względu na swą urodę „Białym Łabędziem”. W Kownie zachowało się stosunkowo wiele budynków z poprzednich epok: gotycki Dom Perkuna i kościół św. Jerzego, wspomniany już renesansowy ratusz, czy barokowa świątynia należąca do zakonu jezuitów. Miasto posiada również bogatą architekturę XX wieku, kiedy pełniło funkcję stolicy Litwy. Powrót do Polski.

Dzień 8.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***
wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji lub 5 śniadań w zależności od wykupionego pakietu
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, promu Tallin - Helsinki - Tallin, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 110 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 80 euro/osoba, płatne w dniu rozpoczęcia imprezy, kwota zbierana przez pilota w autokarze (w przypadku wykupienia samych śniadań)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient, jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.


Łotwa mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi oczarować niejednego turystę. Kraj ten posiada 500 km linii brzegowej, której charakteru dodają szerokie plaże i liczne klify. Jej największym miastem i stolicą zarazem jest Ryga, słynąca z pięknych bulwarów, urokliwych uliczek i zieleni.Łotwa dzieli się na cztery krainy, jedną z nich jest leżąca u prawego brzegu Dźwiny, malownicza, znana z ogromnego Parku Narodowego Gauja - Liwonia.Kolejna – Łatgalia, zwana także Krainą Błękitnych Jezior, cechuje się niesamowitą autentycznością. To raj dla osób szukających tradycji, pięknej przyrody, a także aktywnego wypoczynku. Region ten wchodził niegdyś w skład Rzeczpospolitej Obojga Narodów, później zaś stał się częścią Imperium Rosyjskiego. Do dziś Łatgalię zamieszkuje liczna Polonia, dlatego też znajdziemy na jej terenie polskie szkoły, wystawy w muzeach, a także siedzibę Związku Polaków na Łotwie.Kurlandia niegdyś zamieszkiwana była przez plemię Kurów, pałających się piractwem oraz handlem morskim. Wraz z Semigalią w XVI wieku weszła w skład niemieckojęzycznego księstwa stanowiącego lenno Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a po III rozbiorze Polski trafiła pod zabór rosyjski. Z rejonem tym związany był ród Raczyńskich, a także Roman Dmowski. Zwiedzają Kurlandię i Semigalię warto zobaczyć takie atrakcje jak: przylądek Kolka, miejscowość Irbene będącą niegdyś wojskowym osiedlem z gigantycznymi radarami, Pałac w Rundale uznawany za najpiękniejszy tego typu obiekt w kraju czy miasto Kuldyga.Ryga – położona w Zatoce Ryskiej stolica Łotwy uznana jest za jedno z największych skupisk secesyjnej architektury i sztuki. Jej piękna starówka wpisana jest na listę UNESCO. Miasto założone zostało na początku XIII wieku, szybko stało się bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i jednym z najważniejszych bałtyckich portów. Historyczne zawirowania sprawiły, że po zawartej w 1569 roku Unii Lubelskiej Ryga weszła w skład Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego prężnie się rozwijając. W późniejszych latach, przez burzliwe koleje losu znalazła się pod panowaniem Szwedzkim, a następnie Rosyjskim. Kiedy w 1991 roku Łotwa ogłosiła swoją niepodległość, Ryga została jej stolicą.Region ten włączony został do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, będącego trasą turystyczną promującą wykonaną z cegły architekturę gotycką w krajach znajdujących się nad Morzem Bałtyckim. W mieście naliczono ponadto około ośmiuset secesyjnych budynków.Zwiedzanie Rygi warto rozpocząć od przepięknego Starego Miasta składającego się z kilku placów.
Najważniejszym z nich jest Plac Ratuszowy. Znajdziemy tu słynny pomnik Rolanda, kamienice: Dom Wagi, kamienicę Schwaba, a także Dom Bractwa Czarnogłowych będący niegdyś domem ryskich kupców-kawalerów. Co ciekawe to właśnie w tym budynku podpisany został traktat o końcu wojny polsko-bolszewickiej. Po przeciwnej stronie Domu Czarnogłowych znajduje się ratusz, a tuż obok Kościół Świętego Piotra. Choć większość zabytków w znacznym stopniu uległa wojennym zniszczeniom, zostały one odrestaurowane w niezwykle wierny sposób.Kolejnym, największym z placów jest Plac Katedralny, na którym jak sama nazwa wskazuje, znajduje się zbudowana w XII wieku katedra. Jest ona uznana za największy tego typu średniowieczny obiekt w krajach nadbałtyckich. W świątyni swoją siedzibę ma arcybiskup Rygi. W jednym z budynków przynależących do kompleksu mieści się niezwykle interesujące Muzeum Rygi i Żeglugi. Plac ten ze względu na swoją wielkość jest także centrum większości ryskich wydarzeń kulturalnych. W pobliżu katedry podziwiać można kamieniczki o nazwie „Trzej Bracia”, najstarsza z nich liczy ponad cztery wieki.Najnowszy z placów - Plac Liwski nazywany także potocznie Placem Gildii słynie z niezwykle interesującej architektury. Znajdziemy na nim budynki Małej Gildii zrzeszającej niegdyś rzemieślników i Wielkiej Gildii będącej siedzibą kupców. Dziś w jednym z nich znajduje się centrum kulturalne, w drugim zaś siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej.Zwiedzając starówkę, nie można pominąć secesyjnego budynku zwanego „Kocim Domem”, Dawnego Teatru Niemieckiego, a także fenomenalnej ulicy Alberta, zbierającej najpiękniejsze ryskie kamienice. Będąc w Rydze, nie można przejść obok stojącego w jej sercu, upamiętniającego odzyskanie przez Łotwę niepodległości Pomnika Wolności, składającego się z czterech rzeźb symbolizujących: Strażników Ojczyzny, Łotwę, Rodzinę i Pracę. Na jego szczycie znajduje się „statua wolności” dzierżąca w dłoni trzy gwiazdy będące symbolem historycznych regionów kraju.Podczas zwiedzania Rygi, miłośnicy muzeów nie mogę ominąć: Muzeum Secesji, Muzeum Sztuki Obcej, Muzeum Okupacji czy Muzeum Motoryzacji.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek