Filtr

Program

Dzień 1. 
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę i Litwę (ok. 780 km od Poznania).

Dzień 2. 
Przejazd do Wilna. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem rozpoczyna się od Sanktuarium Ostrobramskiego, jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w tej części Europy. Miasto będące od wieków wielokulturowe do dziś oferuje mozaikę rozmaitych wpływów: prawosławna cerkiew Ducha Świętego sąsiaduje z klasztorem Bazylianów (ze słynną Celą Konrada), nieopodal znajduje także kościół św. Kazimierza z dynastii Jagiellonów. Zwiedzanie kompleksu uniwersyteckiego, związanego z wieloma wybitnymi postaciami nauki i sztuk pięknych (m.in. Piotr Skarga, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz), następnie przejście w kierunku Katedry św. Stanisława i znajdującego się nieopodal Dolnego Zamku. Przejazd na Górę Trzech Krzyży, skąd roztacza się niezapomniany widok na wileńskie Stare Miasto. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3. 
Śniadanie. Przejazd do Trok (ok. 25 km), niewielkiego, malowniczo położonego miasteczka pomiędzy czterema jeziorami. Spacer z przewodnikiem wzdłuż barwnej ulicy Karaimskiej w kierunku zamku położonego na wyspie na Jeziorze Galwe. Zwiedzanie gotyckiego założenia wzniesionego za czasów panowania Wielkiego Księcia Witolda. Następnie, około południa, przejazd do Tallina (ok. 620 km). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4. 
Wczesne śniadanie. Przejazd do tallińskiego portu, wjazd na prom do Helsinek. Rejs przez Zatokę Fińską (ok. 2 godz.) Zwiedzanie stolicy Finlandii z przewodnikiem, rozpoczyna się od wizyty w prawosławnym Soborze Zaśnięcia Matki Bożej (Sobór Uspieński), z tarasu widokowego dostrzec można zabudowania portowe, jak również panoramę Helsinek. Przejazd do centrum na Plac Senacki, przy którym góruje katedra wybudowana w stylu klasycystycznym. Przejście na Kauppatori (targ) i nabrzeżny deptak, ulicę Esplanadi. Przejazd do jedynego w swoim rodzaju kościoła wykutego w skale – Temppeliaukio. Powrót do helsińskiego portu, wjazd na prom do Tallina. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.   
Śniadanie. Spacer po Tallinie z przewodnikiem. Wizytę w stolicy Estonii warto zacząć od zwiedzania kompleksu na wzgórzu Toompea, gdzie znajduje się jeden z symboli tego kraju, wieża Długi Herman. Nieopodal wznosi się gmach pałacu prezydenckiego, naprzeciw którego stanął prawosławny Sobór Aleksandra Newskiego. Piękno roztaczającego się w dole Starego Miasta można docenić z kilku punktów widokowych, które znajdują się na trasie zwiedzania. Stare Miasto zwane Vanalinn słynie ze swych średniowiecznych murów z licznymi basztami, które do dziś zdobią jego panoramę. Centralnie położony Plac Ratuszowy słynie ze swojego surowego w formie budynku władz miejskich, kontrastującego z bogato zdobionymi fasadami kamienic na ulicy Pikk. Tallinn jednakże to przede wszystkim miasto urokliwych zaułków i niewielkich uliczek, takich jak Zaułek św. Katarzyny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6
Wczesne śniadanie. Przejazd do Rygi (ok. 310 km). Spośród stolic krajów nadbałtyckich, stolica Łotwy jest miastem, które zaskakuje swoim rozmachem. Ryga kojarzona jest przede wszystkim z zabytkami z okresu średniowiecza, choć posiada bardzo dużą ilość budynków w stylu secesyjnym. Podczas zwiedzania z przewodnikiem będzie możliwość obejrzenia tych dwóch oblicz miasta: spacer rozpoczyna się przy ryskim zamku, następnie przejście obok słynnych kamieniczek zwanych „Trzema Braćmi” w kierunku gotyckiej katedry i Placu Ratuszowego, przy którym wznosi się jeden z symboli miasta, jakim jest budynek Bractwa Czarnogłowych. Z kolei fascynującą architekturę końca XIX i początku XX wieku można docenić podczas części spaceru poświęconej architekturze secesyjnej. Wspomnieć warto o Domu Kotów, czy budynkach Małej i Wielkiej Gildii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7. 
Śniadanie. Przejazd do Kowna (ok. 260 km). Drugie co do wielkości miasto Litwy położone jest nad Niemnem, nieopodal ujścia Wilii. Obronny charakter tego miejsca zdecydował o założeniu w okolicy zamku mającego bronić dostępu do ziem głębi kraju. Jego ruiny zachowały się w niewielkim stopniu, mimo tego dają wyobrażenie o wielkości i potędze konstrukcji. Przejście ulicami miasta w kierunku Placu Ratuszowego, przy którym znajduje się była siedziba władz miejskich, zwana ze względu na swą urodę „Białym Łabędziem”. W Kownie zachowało się stosunkowo wiele budynków z poprzednich epok: gotycki Dom Perkuna i kościół św. Jerzego, wspomniany już renesansowy ratusz, czy barokowa świątynia należąca do zakonu jezuitów. Miasto posiada również bogatą architekturę XX wieku, kiedy pełniło funkcję stolicy Litwy. Powrót do Polski.

Dzień 8.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***
wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji lub 5 śniadań w zależności od wykupionego pakietu
opiekę pilota podczas podróży
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, promu Tallin - Helsinki - Tallin, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) 110 euro/osoba; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 80 euro/osoba, płatne w dniu rozpoczęcia imprezy, kwota zbierana przez pilota w autokarze (w przypadku wykupienia samych śniadań)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient, jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Łotwa mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi oczarować niejednego turystę. Kraj ten posiada 500 km linii brzegowej, której charakteru dodają szerokie plaże i liczne klify. Ponad 1/3 powierzchni tego kraju jest zalesiona, sprawia to, że jest nie lada gratką dla miłośników przyrody. Jej największym miastem i stolicą zarazem jest Ryga, która słynie pięknych bulwarów, licznych urokliwych uliczek i swojej zieleni, jest wprost idealnym miastem do spacerów i zwiedzania. Najważniejszymi obiektami stolicy są między innymi: Pomnik Wolności symbolizujący sprzeciw władzy sowieckiej, kamieniczki zwane „Trzema Braćmi”, gotycka katedra Plac ratuszowy, czy budynek Bractwa Czarnogłowych. W Rydze odnajdziemy budynki w stylu art. Nouveau, wiele zabytków z okresu średniowiecza, a także wspaniałe przykłady architektury secesyjnej.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek