Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Stralsund. Historyczne centrum miasta wpisane na listę UNESCO wraz z miejscowością Wismar zachwycają, w dużej części oryginalną, gotycką zabudową z czasów średniowiecza taką jak: knajpy portowe, kościoły, czy zabudową mieszkalną.
Przejazd do Wismar (140 km). Spacer po starówce wpisanej na listę UNSECO. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Zamku w Schwerin, położonego na wyspie muzealnej znajdującej się w centrum miasta. Początki zamku sięgają X/XI wieku, kiedy Słowianie zakładali tu pierwsze grody. Zwiedzanie wnętrz zamkowych: renesansowa kaplica zamkowa, Sala Tronowa, jadalnia i spacer po ogrodach zamkowych. Po zwiedzaniu zamku przejazd do Lubeki (ok. 80 km). Lubeka uznawana jest za „Królową Hanzy” i pierwsze „zachodnie” miasto przy Morzu Bałtyckim. Prawo Lubeckie, które powstało właśnie tutaj, wskazywało zbiór zasad postępowania na morzu i lądzie blisko 100 miastom położonym nad Bałtykiem. Otoczona wodą starówka z siedmioma wieżami została wpisana na listę UNESCO. Liczne zabudowania prezentujące różne epoki: od gotyku po klasycyzm nadają miastu niezwykłego charakteru, a zaułki i uliczki pozwalają poczuć jego klimat. Spacer po mieście: Kościół Mariacki – wzór dla 70 innych, okolicznych kościołów, z najwyższym na świecie sklepieniem ceglanym, hala muzyczno-koncertowa, ratusz miejski, klasztor zamkowy, dzielnica Koberg – całkowicie zachowana z XIII wieku, Brama Holsztyńska, Spichlerz Solny. Po lub w czasie zwiedzania czas wolny. Później przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do doskonale łączącego nowoczesność z tradycją Hamburga, całodzienne zwiedzanie. W Starym Mieście, w którym niegdyś handlowano produktami przypływającymi zza morza, dziś można dojrzeć wspaniałą zabudowę z XVII-XIX wieku, wybudowany w neogotyckim stylu, największy na świecie kompleks spichlerzy z czerwonej cegły, przedzielonych licznymi kanałami. Dalej rozrywkowa dzielnica St. Pauli z ulicą Repperbahn zwaną również Dzielnicą Czerwonych Latarni, Kościół św. Michała, przejście do HafenCity, strefy łączącej nowoczesność z klasyką. Po zwiedzaniu czas wolny. Następnie rejs łódką po hamburskich kanałach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Bremy – miasta słynnej Czwórki Muzykantów z baśni braci Grimm. Miasto z 1200 - letnią historią. Spacer po mieście: luterański Kościół NMP, ulica rzemieślników (w ówczesnych czasach, a dziś kultury i sztuki) - Böttcherstraße, Ratusz Miejski z XV wieku, pomnik Rycerza Rolanda – rozsławionego w utworze „Pieśń o Rolandzie”, katedra św. Piotra, pomnik Muzykantów z Bremy, najstarsza dzielnica Schnoor. W 2004 roku ratusz wraz z pomnikiem Rolanda zostały wpisane na listę UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości Celle – prezentującej zabudowę szachulcową, przeplataną z kamienicami na Starym Mieście. Spacerując zobaczymy Kościół Mariacki i liczne kamienice. Po zwiedzaniu czas wolny, podczas którego możliwa jest wizyta w Zamku w Celle (zwiedzanie trwa około godzinę - za dodatkową opłatą ok. 9 euro). Później zbiórka i przejazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miast Polski zachodniej w godzinach późnowieczornych/nocnych. Polska południowa, wschodnia- godziny nocne/poranne.

Dzień 5.
Przyjazd do miast Polski południowej i wschodniej w godzinach nocnych/porannych.

Cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 3 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym **/***
wyżywienie - 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od zakupionej oferty
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (bilet na Zamek Schwerin, rejs po Hamburgu, opłaty pobieranej przy zakwaterowaniu, kosztów związanych ze wcześniejszą rezerwacją biletów, ewentualnych opłat wjazdowych) - 40 eur/osoba; płatne u pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
ewentualnego wstępu do Zamku Celle podczas czasu wolnego (ok. 9 eur/osoba)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy
Obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji w wysokości 50 euro/osoba, kwota zbierana w autokarze przez pilota wycieczki w dniu rozpoczęcia imprezy.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:

KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 - osobowego.

Nasi zachodni sąsiedzi, choć często omijani w naszych wakacyjnych planach, są warci uwagi. Skorzystaj z jednej z wycieczek autokarowych do regionów: Bawaria, Frankonia czy Szwajcaria Saksońska i przekonaj się, jak wiele atrakcji możesz zobaczyć. Wszystkie wycieczki są realizowane komfortowymi autokarami klasy PREMIUM, które sprawiają, że nawet najdalsza podróż autokarem staje się przyjemna.

Mapa

Podobne oferty


Wspaniała Bawaria LUX

Niemcy Bawaria
Wspaniała Bawaria LUX - Niemcy
First Minute
Oferta Specjalna

2.6. - 6.6.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 785 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek