Filtr

Program

Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Wałbrzycha. W dzielnicy Książ znajduje się jeden z największych zamków w Polsce, którego wzniesienie rozkazał jeszcze w XIII wieku książę Bolko I Surowy. Od XVI wieku przez ponad 400 lat posiadłość była własnością rodziny Hochbergów, którzy uczynili z zamku „Dolnośląski Wersal” - kompleks składający się z ponad 400 pomieszczeń, otoczony pięknym ogrodem, parkiem, sztucznymi ruinami. Podczas II Wojny Światowej hitlerowcy urządzili w zamku archiwum i rozpoczęli pracę nad tajemniczymi korytarzami. Dramaturgii historii Książa dodaje postać księżnej Daisy von Pless, która musiała opuścić swój dom, zabierając ze sobą legendarny sznur pereł. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Sierpnicy (ok. 30 km). Zwiedzanie obiektu znanego jako Podziemne Miasto Osówka, będące częścią Projektu Riese (niem. Olbrzym), czyli największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, tworzonego Górach Sowich i na zamku Książ w latach 1943–1945. Zapoznanie się z tajemniczymi korytarzami i ich przeznaczeniem.
Następnie przejazd do Zagórza Śląskiego (ok. 15 km). Spacer do Zamku Grodno położonego na szczycie Choiny, ponad wodami rzeki Bystrzycy. Warownia została wzniesiona, podobnie jak zamek w Książu, na polecenie Bolka I Surowego. Wielokrotnie przebudowywana uzyskała ciekawe formy architektoniczne. Szczególną uwagę zwraca jednak budynek bramny ozdobiony największym w Polsce sgraffito. Zwiedzanie obiektu łączy się z poznaniem legend i podań w które obfituje historia twierdzy. Zainteresowanie wzbudza również fakt niedawnego odkrycia kolejnych tajemniczych korytarzy pod zamkiem. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Krzeszowa. Zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej, wchodzącej w skład dawnego opactwa cystersów - Europejskiej Perły Baroku, zabytku klasy zerowej. Wewnątrz znajdziemy otoczony kultem obraz Madonny z Dzieciątkiem z I połowy XIII wieku - najstarszy obraz maryjny w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem. Następnie przejazd do Wrocławia (ok. 90 km). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczyna się na prawym brzegu Odry, gdzie wznosi się niewielki kościół św. Marcina, który jest jedyną ocalała budowlą z wrocławskiego zamku piastowskiego, przejście pod smukłą katedrę św. Jana Chrzciciela i mostem Tumskim w stronę Wyspy Piasek. Wrocław położony jest nad 5 rzekami i dzięki temu jego architektura obfituje w ogromną ilość mostów, kładek i przejść. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczyna się od wizyty w ogrodach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich i przejścia w kierunku Uniwersytetu, przed budynkiem którego znajduje się słynna fontanna Szermierz. Przejście w kierunku Rynku. Po drodze słynne kamienice Jaś i Małgosia. Na głównym placu miasta wnosi się przede wszystkim wspaniały gotycki ratusz, który jest symbolem miasta. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 1 nocleg w hotelu ***
wyżywienie - 1 śniadanie i 1 obiadokolacja lub 1 śniadanie w zależności od wykupionej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Książ, Podziemne Miasto Osówka, Zamek Grodno, Bazylika w Krzeszowie) oraz usługi przewodnictwa po Wrocławiu - 120 zł/os, kwota zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 60 zł/os, kwota zbierana przez pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem: 
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Mapa

Podobne oferty


Narty Express - Czarna Góra

Polska Dolny Śląsk
Narty Express - Czarna Góra - Dolny Śląsk
First Minute
Nowość!

13.2. - 13.2.2021

Liczba noclegów: 0

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 91 PLN

Narty Express - Zieleniec

Polska Dolny Śląsk
Narty Express - Zieleniec - Dolny Śląsk
First Minute
Nowość!

13.2. - 13.2.2021

Liczba noclegów: 0

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 81 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek