Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Kłodzka.
Swój niepowtarzalny charakter Kłodzko zawdzięcza niezwykle burzliwej i fascynującej, ponad 1000-letniej historii. Klimat miasta określają liczne zabytki architektury - historyczny dorobek dawnych mieszkańców oraz dziedzictwo kulturalne. Zwiedzanie rozpoczniemy od Twierdzy Kłodzkiej. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Twierdza Główna położona jest na Górze Fortecznej (369 m n.p.m) w centrum miasta na powierzchni ponad 30 ha. Z jej wyższych partii można podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór, wewnątrz – zobaczyć dobrze zachowane ślady kultury militarnej i wystawy poświęcone historii tego miejsca, a w podziemnych labiryntach – poczuć klimat dawnego żołnierskiego życia. Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem, który opowie m.in. jak wyglądało życie żołnierzy w armii pruskiej, zaprezentuje jedną z naszych armat, oprowadzi po kazamatach i bastionach. Następnie spacer po Starym Mieście. Zobaczymy Ratusz Miejski – neorenesansową budowlę powstałą w latach 1887–1890, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przy wejściu do kościoła po lewej stronie zaznaczona jest wysokość, do jakiej sięgała w nim woda podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Na koniec gotycki most – wg niektórych najpiękniejszy zabytek Kłodzka. Jest Most św. Jana. z racji swojej formy i wystroju porównywany do mostu Karola w Pradze, i choć mniejszy, to z całą pewnością, jest od niego starszy. Przejazd do Dusznik Zdrój niedużego miasteczka uzdrowiskowego znanego już od 1800 roku. Spacer po Parku Zdrojowym z Dworkiem Chopina - w którym odbywają się koncerty oraz Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. To największa atrakcja historyczno-techniczna na Ziemi Kłodzkiej. Zwiedzanie z przewodnikiem muzeum poznając historię i produkcję papieru. Następnie przejazd do największego uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej, Kudowy Zdrój. Jako uzdrowisko była już znana w 1783 roku, a jej gośćmi byli m.in. Johann Wolfgang Goethe, Bruno Schulz i prawdopodobnie Winston Churchill. Spacer przez przepiękny Park Zdrojowy do „Altany Miłości”, gdzie znajduje się punkt widokowy. Kolejnym punktem jest wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej. 3000 czaszek i piszczeli, jakie pokrywają jej ściany i sufit, szczątki ok. 21000 ofiar w krypcie pod podłogą, nikogo nie pozostawiają obojętnym. Kaplica jest jedynym takim zabytkiem w Polsce, jednym z trzech w Europie. Przejazd do Wambierzyc zwanych „Śląską Jerozolimą”. Zwiedzanie okazałej bazyliki renesansowej, będącej Sanktuarium Maryjnym, do której prowadzą monumentalne, kamienne schody. Świątynia stanowi prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie nad miastem wznosi się piękny Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa neogotycka perła architektoniczna nie tylko Kotliny Kłodzkiej, ale całej Polski. Zwiedzanie pałacu z przewodnikiem. Kubatura pałacu wynosi 90 tys. metrów sześciennych, natomiast powierzchnia użytkowa to blisko 20 tys. metrów kwadratowych. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Złotego Stoku, do Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota, które jest położone w dolinie Złotego Potoku. Zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), następnie „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**/***
Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od wykupionej opcji
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: bilety wstępu do Twierdzy Kłodzkiej, Dworku Chopina, Muzeum Papiernictwa, Kaplicy Czaszek, Bazyliki w Wambierzycach, Pałacu Marianny Orańskiej, Kopalnia w Złotym Stoku, opłat parkingowych, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją, opłat administracyjnych - 130 PLN/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Mapa

Podobne oferty


Diuna - Domki Darłówko

Polska
Diuna - Domki Darłówko - Polska

19.6. - 26.6.2021

Liczba noclegów: 7

Dojazd własny

Pełne wyżywienie

Więcej od 1 332 PLN

Diuna - Domki Łeba

Polska
Diuna - Domki Łeba - Polska

19.6. - 26.6.2021

Liczba noclegów: 7

Dojazd własny

Pełne wyżywienie

Więcej od 1 332 PLN

Energylandia Dojazd Własny

Polska
Energylandia Dojazd Własny - Polska
Bon 500+

1.5. - 2.5.2021

Liczba noclegów: 1

Dojazd własny

Bez wyżywienia

Więcej od 299 PLN

Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk

Polska Bieszczady
Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk - Polska
Idealne dla rodzin
Bon 500+

6.3. - 7.3.2021

Liczba noclegów: 1 ,5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 272 PLN

Och! Bieszczady

Polska Bieszczady
Och! Bieszczady - Polska
First Minute
Bon 500+

22.9. - 25.9.2021

Liczba noclegów: 3

Autokar

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 746 PLN

Perły Warmii

Polska Warmia i Mazury
Perły Warmii - Polska
First Minute
Bon 500+

9.4. - 11.4.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 418 PLN

Skalny Spa*** - Dom na Skale

Polska Bieszczady
Skalny Spa*** - Dom na Skale - Polska
First Minute
Bon 500+

5.6. - 10.6.2021

Liczba noclegów: 5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 1 166 PLN

Suntago Park of Poland Dojazd Własn...

Polska
Suntago Park of Poland Dojazd Własny - Polska
Bon 500+

15.5. - 16.5.2021

Liczba noclegów: 1

Dojazd własny

Bez wyżywienia

Więcej od 311 PLN

Szlakiem Żubra i Tatarów

Polska Podlasie
Szlakiem Żubra i Tatarów - Polska
First Minute
Bon 500+

2.6. - 7.6.2021

Liczba noclegów: 3

Autokar

Śniadanie

Więcej od 614 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek