Perły Warmii

od 351 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

II ETAP First Minute 1.12.2020 – 15.02.2021
- bezpłatna zmiana terminu wyjazdu na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,
- wybór miejsca w autokarze za 10 PLN,
- zniżki do 30%.


Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Polsce, który wznoszono od 1280 roku do XV wieku. Położony nad rzeką Nogat zamek w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Buczyńca – a tam rejs Kanałem Elbląskim. Podczas wycieczki płynąc w dół i górę pokonamy pochylnie. To wspaniała okazja do poznania zasad działania tych unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz podziwiania otaczającej nas przyrody. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 2.
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od spaceru po Elblągu, podczas którego zobaczymy piękne „Stare Miasto” założone przez Hermana von Balka. Historyczną podstawą rynku był zamek krzyżacki. Podczas II wojny światowej miasto zostało w 90% zniszczone, jednakże jego starówka jest sukcesywnie odbudowywana. Każdego roku powstają tu odwzorowane na dawny styl kamienice, tworzące niepowtarzalny klimat dawnych lat. Następnie przejazd do Fromborka – gdzie Mikołaj Kopernik napisał najsłynniejsze dzieło „O obrocie ciał niebieskich”. Wizyta na Wzgórzu Katedralnym oraz w Muzeum Mikołaja Kopernika, którego głównym budynkiem jest dawny pałac biskupi z około 1530 roku. Prezentowane są tu dwie stałe wystawy: Mikołaj Kopernik – życie i dzieło wraz z replikami dawnych sprzętów astronomicznych oraz dział: Astronomia w nawigacji i geodezji. Astronom został pochowany w tutejszej Bazylice Archidiecezjalnej. Dalej przejazd do Lidzbarka Warmińskiego, w którym zwiedzimy pochodzący z XVI wieku Zamek Biskupów Warmińskich, będący jednym z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 3
.
Śniadanie. Przejazd do Olsztyna – stolicy województwa Warmińsko – Mazurskiego, w którego granicach znajdziemy 11 jezior. Spacerując po mieście, zobaczymy: Pomnik Mikołaja Kopernika, średniowieczną Wysoką Bramę, Stary Rynek, Bazylikę Świętego Jakuba. Przejazd do Olsztynka. Zwiedzimy Muzeum Budownictwa Ludowego z obiektami położonymi na świeżym powietrzu stanowiącymi park etnograficzny. Znajdziemy tu obiekty pojawiające się w architekturze wiejskiej od XVII do XX wieku. Wiatraki, kuźnie, chałupy, budynki gospodarcze – to tylko niektóre z obiektów, które znajdziemy podczas eksploracji skansenu. Po zwiedzaniu zbiórka i przejazd do poszczególnych miast Polski.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/***
Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od zakupionej oferty
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych – biletów wstępu, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, kosztów parkingowych, usługi przewodników lokalnych - 120 PLN/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy.
Obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku zakupienia opcji ze śniadaniem) - 100 PLN/osoba, płatne u pilota w dniu rozpoczęcia imprezy.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Warmia i Mazury nazywane Krainą Tysiąca Jezior to dwa sąsiadujące ze sobą historyczne regiony położone w północno-zachodniej Polsce. Jednocześnie kraina ta ma status województwa ze stolicą w Olsztynie. Przepiękna część naszego kraju, gdzie tafle jezior mieszają się z lasami i wzgórzami. Centrum Warmii i Mazur to Wielkie Jeziora Mazurskie, chyba najbardziej znany region województwa. Główne miasta tego regionu to Mikołajki, Pisz czy Giżycko. Oczywiście największą trakcją są jeziora, w tym największe w Polsce Śniardwy, i troszkę mniejsze Mamry, Niegocin, Tałty. Nie można zapomnieć o historii ukrytej w mazurskich lasach, o miejscach bitew średniowiecznej Europy czy zwiedzeniu gotyckich zamków. Warto również poznać regionalną kuchnię i poznać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur. Poniżej przybliżamy miejsca, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto jest pełne zabytków i wspaniałej przyrody, otoczone lasami, a w granicach miasta jest aż 11 jezior. Charakterystycznym punktem Olsztyna jest gotycka Wysoka Brama. Jako jedyna ocalała z trzech bram prowadzących dawniej do starej części miasta. Stanowi ona główną pozostałość średniowiecznych fortyfikacji obronnych. Warto zajrzeć na gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, gdzie kiedyś mieszkał Mikołaj Kopernik. Aktualnie w zamku działa  Muzeum Warmii i Mazur. Przy drodze prowadzącej na zamek znajduje się chyba najczęściej fotografowany obiekt w Olsztynie i jest to pomnik Mikołaja Kopernika. Rynek miasta otoczony jest kamieniczkami z XIX wieku. Choć one zostały bardzo zniszczone w czasie II wojny światowej, to odtworzono je z detalami kierujące się niekiedy zachowanymi fotografiami. W samym sercu Starego Miasta znajduje się Ratusz. Jego najstarsza część pochodzi z przełomu XV i XVI wieku. W Ratuszu obecnie znajduje się siedziba biblioteki.

Olsztynek to interesujące miasteczko położone około 30 km na południe od Olsztyna. Założone zostało z inicjatywy komtura ostródzkiego Gunthera von Hohenstein. Na wzgórzu zbudowano zamek, a tuż obok powstała osada, która w 1359 roku otrzymała prawa miejskie i na cześć komtura nazwana „Hohenstein”. Obecnie Olsztynek może się pochwalić kilkoma ciekawymi zabytkami. Średniowieczny zamek z zachowanymi obwarowaniami z XV wieku, dawny kościółek ewangelicki z XIV wieku, Dom Mrongowiusza. Największą atrakcją miejscowości jest Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to najstarszy i największy skansen w tej części Polski. Na terenie 94 ha zgromadzonych jest 79 obiektów dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy.

Frombork miasto Kopernika i dawna stolica Warmii. Dzisiaj to niewielkie miasteczko, które zamieszkuje około 2500 stałych mieszkańców. Odrestaurowane po zniszczeniach II wojny światowej miasto robi obecnie dość dobre wrażenie. Frombork to na pewno jedno z miast Warmii i Mazur, które warto i trzeba odwiedzić. To właśnie w tym mieście Mikołaj Kopernik napisał najważniejsze swoje dzieło “O obrotach sfer niebieskich”. Obecność Kopernika we Fromborku jest widoczna na każdym kroku. Znajduje się tu Muzeum Mikołaja Kopernika, pomnik Kopernika, Kanał Kopernika. Najcenniejszym i najważniejszym miejscem jest Wzgórze Katedralne. Jest ono zabytkiem najwyższej klasy. Na wzgórzu znajduje się gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP i stanowi perłę warmińskiej architektury, a pochowany w niej został Mikołaj Kopernik. Inne zabytki we Fromborku, które warto zobaczyć to Wieża Wodna czy zespół poszpitalny Św. Ducha, w którym aktualnie znajduje się Muzeum Medycyny.

Lidzbark Warmiński położony w samym sercu historycznej krainy Warmii. Symbolem miasta jest piękny zamek biskupów warmińskich. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. W jego wnętrzach mieści się Muzeum Warmińskie. Inny zabytkami wartymi uwagi to gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła. Wysoka Brama z XIV wieku, do której przylegają dwie neorenesansowe kamienice. Niedaleko niej znajduje się drewniany kościół prawosławny, zbudowany w latach 1821-1823 roku jako ewangelicki, a po 1945 roku funkcjonuje jako cerkiew. Zachowały się również mury obronne z bastionem i basztą. Przedramię Bramy Wysokiej jest największym tego typu bastionem na Warmii i Mazurach.

Elbląg to najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Sporo w nim zabytków pamiętających jeszcze średniowiecze, a jego początki przypadają na 1237 rok. Do najważniejszych zabytków Elbląga należy niewątpliwie Stare Miasto. Mimo zniszczeń wojennych elbląska starówka jest jedną z ciekawszych w Polsce. Od lat 80. trwa jej rewitalizacja. Ciekawym pomysłem są nowe kamienice, których fasady nawiązujące do dawnych stylów architektonicznych. Katedra św. Mikołaja z XIII wieku to obecnie 10. największy kościół w Polsce. Z dawnego zamku krzyżackiego pozostały jedynie niezbyt ciekawe budynki podzamcza to znajdujące się w środku Muzeum Archeologiczno-Historyczne jest warte zobaczenia.

Kanał Elbląski unikalny zabytek hydrotechniczny wybudowany w latach 1844-1881. Jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Elbląg z Ostródą, poprzez sieć jezior, śluz i pochylni. Ma prawie 151 km długości i jest jedynym szlakiem na świecie, po którym statki nie tylko płyną po wodzie, ale również „płyną po trawie”. Został wybudowany z zamiarem połączenia Prus Wschodnich z Morzem Bałtyckim. Różnica poziomu wód, przez które przebiega kanał to prawie 100 metrów. Aby zniwelować tę różnice i uzyskać możliwości przepłynięcia całego szlaku, wybudowano unikatowy system śluz i pochylni, przez które statki przenoszone są na specjalnych platformach ustawionych na szynach. W ten sposób część trasy statkiem pokonuje się lądem.

Giżycko miasto i port na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Położone pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Część miasta leży na tzw. Wyspie Giżyckiej, przesmyku ze wszystkich stron otoczonego jeziorami i kanałami. Nazywane jest również polską stolicą żeglarstwa. Wybierając się na wycieczkę, ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Twierdza Boyen wzniesiona w latach 1843-1855, która jest przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Interesującym obiektem jest również most obrotowy. Wybudowany na kanale Łuczańskim i łączą jeziora Niegocin i Kisajno. Czynna do dzisiaj, obsługiwana ręcznie i jedyna w Europie tego typu konstrukcja. Charakterystycznym punktem Giżycka jest Wieża Ciśnień zwana Wodną Wieżą, wybudowana w 1900 r., zaopatrywała Giżycko w bieżącą wodę, aż do roku 1997. Z jej najwyższej kondygnacji (162 m) można podziwiać panoramę miasta, okoliczne wioski, lasy i jeziora.

Mikołajki miasto położone nad dwoma jeziorami, Tałty i Mikołajskie. Nazywane jest letnią stolicą Mazur, ale to przede wszystkim przystań Żeglugi Mazurskiej oraz miasto żeglarzy. W centrum znajduje się Wioska Żeglarska z bogatą infrastrukturą. Jest też mnóstwo tawern, restauracji i barów. Najważniejszym zabytkiem miasta jest kościół ewangelicki z XIX wieku, a wielbiciele starych Mazur powinni odwiedzić Muzeum Reformacji Polskiej przy Placu Kościelnym, które eksponuje nie tylko ewangelickie starodruki, ale również dokumenty i zdjęcia dawnych Mikołajek.

Święta Lipka to niewielka miejscowość, do której koniecznie trzeba się udać na wycieczkę. Znana jest już od XV wieku jako miejsce pielgrzymek dlatego często nazywana jest "Częstochową Północy". Znajduje się tutaj bowiem Sanktuarium Maryjne zaliczane do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców Jezuitów. Na kościelny dziedziniec przechodzi się przez barokową bramę z pierwszej połowy XVIII wieku. W bazylice warte zobaczenia są barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r.

Gierłoż to niewielka wieś nieopodal Kętrzyna. Sama wieś nie ma w sobie nic interesującego, ale tuż obok niej znajduje się miejsce licznych wycieczek, „Wilczy Szaniec”. Była to główna kwatera Adolfa Hitlera. Tak jak i inne jego kwatery znajduje się oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużego kompleksu leśnego. Otoczona jeziorami i bagnami co ułatwiało ukrycie przed oczami pilotów i prawie niemożliwy dostęp lądem. Powstała w latach 1940 – 1944. Powstało tu 80 budowli, w tym 50 bunkrów. Właśnie w „Wilczym Szańcu” 22.07.1944 miał miejsce słynny, ale nieudany zamach na Adolfa Hitlera dokonany przez Clausa von Stauffenberga. Niestety, obecnie z kwatery niewiele pozostało. W nocy z 24 na 25 stycznia 1945 r., w związku ze zbliżaniem się Armii Czerwonej, budynki zostały przez Niemców wysadzone w powietrze. Zachowała się tylko część budynków, niektóre w lepszym, inne w gorszym stanie. Można zwiedzać je po wyznaczonych ścieżkach, przy których ustawiono tablice informacyjne.

Stańczyki to wieś położona na północnym krańcu Mazur. Ta część kraju jest chyba najrzadziej odwiedzaną. A właśnie tu, za wsią Stańczyki, pośród pagórków i łąk znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy. Mosty w Stańczykach są najwyższymi na tej linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Mają 200 metrów długości i 36 metrów wysokości. Architektura wiaduktów charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach i dlatego są czasami nazywane „Akweduktami Puszczy Rominckiej”.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek