Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do miejscowości Ujazd, w której znajduje się budowany w trzech etapach Zamek Krzyżtopór. Krzysztof Ossoliński postanowił zbudować siedzibę, która swoim rozmachem przyćmiłaby wszystkie inne siedziby magnackie w Polsce. Rezydencja miała być zarówno wygodna dla mieszkańców, jak i pełnić funkcję obronną. Plany te wskazują na ścisły związek z rezydencją Zamku Caprarola, który Krzysztof Ossoliński odwiedził podczas swojej podróży do Rzymu. Wcześniejsza nazwa zamku pochodziła od imienia właściciela: Krzysztopór, natomiast nazwa używana dziś Krzyżtopór, pochodzi od ustawionego na wejściu dużych rozmiarów krzyża i topora z niewidoczną już dziś inskrypcją. Następnie przejazd do malowniczo położonego na skarpie Sandomierza. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Zespół Klasztorny z kościołem św. Jakuba z początku XIII wieku, Bazylikę Katedralną z XIV wieku, renesansowy Ratusz oraz Zamek Królewski będący niegdyś siedzibą królów i książąt Polskich, Ucho Igielne czy Stary Rynek z malowniczymi kamienicami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Leżajska i zwiedzanie będącej jedną najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku Bazyliki Ojców Bernardynów. Klasztor położony w miejscu, gdzie według tradycji Matka Boska z Józefem ukazali się Michałowi Piwowarowi. Bazylika, którą będziemy zwiedzać, początkowo ufundowana została jako kapliczka, później drewniany kościółek, swój obecny kształt otrzymała w 1618-1628 roku. Kościół ma 60 metrów długości, 26 metrów szerokości i 28 metrów wysokości, może pomieścić 5 tysięcy osób. Zobaczymy w nim m.in.: barokowy ołtarz, rokokowe tabernakulum, manierystyczną ambonę, a także organy będące jednym z najcenniejszych zabytków tego typu w Polsce, jak i Europie. Następnie przejazd do Łańcuta. Początki obiektu sięgają lat 1629-1642, kiedy to był on nowoczesną rezydencją typu ”palazzo in fortezza”, składającą się z budynku mieszkalnego z wieżami w narożach oraz fortyfikacjami bastionowymi. W 2 poł. XVIII wieku Izabella Czartoryska-Lubomirska, ówczesna właścicielka przekształciła go na zespół pałacowo parkowy, zatrudniając przy tym artystów z całej Europy. Tym samym obiekt stał się miejscem, gdzie kwitło życie towarzyskie, artystyczne i teatralne. Zamkowe wnętrza zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Znajdują się liczne dzieła sztuki, pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich oraz powojennych zakupów i depozytów z innych muzeów. Najstarsze z nich sięgają 2 poł. XVIII wieku, stanowią dawne wyposażenie wnętrz służące zarówno celom użytkowym, jak i dekoracyjnym takie jak: meble, instrumenty muzyczne, srebra, porcelany, szkła i księgozbiór. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego – renesansowej perły, zwanej również „Małym Wawelem”. Zbudowany w XVI wieku, na miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego zamek, obecny kształt zawdzięcza rodzinie Leszczyńskich. W środku znajdziemy salę portretową, 3 komnaty gościnne i Basztę Falconiego zdobioną złotem. Posiada on niezwykłą akustykę – otwarcie okna w komnacie powoduje, że szum zza niego jest kilka razy bardziej słyszalny na przeciwległej ścianie. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Chęciny i zwiedzanie zamku wzniesionego w XIII-XIV wieku. W swojej bogatej historii pełnił funkcje: ośrodka wysokiej rangi, gdzie spotykali się możnowładcy i rycerze; do końca XIV wieku twierdzy służącej jako więzienie; rezydencji królów, rodzin królewskich i wdów. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem: murów obronnych, dwóch wież, baszty i fundamentów budynków mieszkalnych. We wschodniej wieży mieści się punkt widokowy, z którego przy dobrej pogodzie zobaczyć można wierzchołki Tatr. Przejazd do poszczególnych miast Polski.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/***
Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje lub 2 śniadania (w zależności od wykupionej opcji)
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: biletów wstępu do obiektów: Zamek Krzyżtopór, Bazylika Ojców Bernardynów w Leżajsku, Zamek w Łańcucie, Zamek w Baranowie Sandomierskim, Zamek Chęciny, usługi lokalnych przewodników, kosztów związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, kosztów administracyjnych - 100 PLN/osoba, kwota zbierana przez pilota w dniu rozpoczęcia imprezy
Obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji – 90 PLN/osoba, w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniami, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonymi w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-NNW-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162224

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Polska jest piękna! Już dziś zacznij przygodę na jednej z wycieczek autokarowych, gdzie przygotowane przez nas programy pokażą najwspanialsze zakątki Polski. W naszej ofercie znajdziesz wiele regionów: Bieszczady, Lubelszczyzna, Kaszuby, Podlasie czy Dolny Śląsk przedstawione w formie atrakcyjnych weekendowych city breaków lub dłuższych wycieczek objazdowych. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Mapa

Podobne oferty


Diuna - Domki Darłówko

Polska
Diuna - Domki Darłówko - Polska

19.6. - 26.6.2021

Liczba noclegów: 7

Dojazd własny

Pełne wyżywienie

Więcej od 1 332 PLN

Diuna - Domki Łeba

Polska
Diuna - Domki Łeba - Polska

19.6. - 26.6.2021

Liczba noclegów: 7

Dojazd własny

Pełne wyżywienie

Więcej od 1 332 PLN

Energylandia Dojazd Własny

Polska
Energylandia Dojazd Własny - Polska
Bon 500+

1.5. - 2.5.2021

Liczba noclegów: 1

Dojazd własny

Bez wyżywienia

Więcej od 299 PLN

Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk

Polska Bieszczady
Hotel Skalny SPA*** - Polańczyk - Polska
Idealne dla rodzin
Bon 500+

6.3. - 7.3.2021

Liczba noclegów: 1 ,5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 272 PLN

Och! Bieszczady

Polska Bieszczady
Och! Bieszczady - Polska
First Minute
Bon 500+

21.4. - 24.4.2021

Liczba noclegów: 3

Autokar

Śniadanie

Więcej od 746 PLN

Perły Warmii

Polska Warmia i Mazury
Perły Warmii - Polska
First Minute
Bon 500+

9.4. - 11.4.2021

Liczba noclegów: 2

Autokar

Śniadanie

Więcej od 418 PLN

Skalny Spa*** - Dom na Skale

Polska Bieszczady
Skalny Spa*** - Dom na Skale - Polska
First Minute
Bon 500+

5.6. - 10.6.2021

Liczba noclegów: 5 ,7

Dojazd własny

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 1 166 PLN

Suntago Park of Poland Dojazd Własn...

Polska
Suntago Park of Poland Dojazd Własny - Polska
Bon 500+

15.5. - 16.5.2021

Liczba noclegów: 1

Dojazd własny

Bez wyżywienia

Więcej od 311 PLN

Szlakiem Żubra i Tatarów

Polska Podlasie
Szlakiem Żubra i Tatarów - Polska
First Minute
Bon 500+

2.6. - 7.6.2021

Liczba noclegów: 3

Autokar

Śniadanie

Więcej od 614 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek