Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Wilna.Zwiedzanie z stolicy Litwy z przewodnikiem rozpoczyna się od Sanktuarium Ostrobramskiego, jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w tej części Europy. Miasto będące od wieków wielokulturowe oferuje do dnia dzisiejszego mozaikę rozmaitych wpływów: prawosławna cerkiew Ducha Świętego sąsiaduje z klasztorem Bazylianów (ze słynną Celą Konrada), nieopodal znajduje także kościół św. Kazimierza z dynastii Jagiellonów. Zwiedzanie kompleksu uniwersyteckiego, związanego z wieloma wybitnymi postaciami nauki i sztuk pięknych (m.in. Piotr Skarga, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz), następnie przejście w kierunku Katedry św. Stanisława i znajdującego się nieopodal Dolnego Zamku. Przejazd na Górę Trzech Krzyży, skąd roztacza się niezapomniany widok na wileńskie Stare Miasto. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Rygi (trasa ok. 300 km). Spośród stolic krajów nadbałtyckich, stolica Łotwy jest miastem, które zaskakuje swoim rozmachem. Ryga kojarzona jest przede wszystkim z zabytkami z okresu średniowiecza, choć posiada bardzo dużą ilość budynków w stylu secesyjnym. Podczas zwiedzania z przewodnikiem będzie możliwość obejrzenia tych dwóch oblicz miasta: spacer rozpoczyna się przy ryskim zamku, następnie przejście obok słynnych kamieniczek zwanych „Trzema Braćmi” w kierunku gotyckiej katedry i Placu Ratuszowego, przy którym wznosi się jeden z symboli miasta, jakim jest budynek Bractwa Czarnogłowych. Z kolei fascynującą architekturę końca XIX i początku XX wieku można docenić podczas części spaceru poświęconej architekturze secesyjnej. Wspomnieć warto o Domu Kotów, czy budynkach Małej i Wielkiej Gildii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Tallina (trasa około 310 km). Wizytę w stolicy Estonii warto zacząć od zwiedzania kompleksu na wzgórzu Toompea, gdzie znajduje się jeden z symboli tego kraju, wieża Długi Herman. Nieopodal wznosi gmach pałacu prezydenckiego, naprzeciw którego znajduje się się prawosławny Sobór Aleksandra Newskiego. Piękno roztaczającego się w dole Starego Miasta można docenić z kilku punktów widokowych, które znajdują się na trasie zwiedzania. Stare Miasto zwane Vanalinn słynie ze swych średniowiecznych murów z licznymi basztami które do dziś zdobią jego panoramę. Centralnie położony Plac Ratuszowy słynie ze swojego surowego w formie budynku władz miejskich, który kontrastuje z bogato zdobionymi fasadami kamienic na ulicy Pikk. Tallinn jednakże to przede wszystkim miasto urokliwych zaułków i niewielkich uliczek, takich jak Zaułek św. Katarzyny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Wczesne śniadanie. Wypłynięcie około 07:30 z Tallina do Helsinek (rejs trwa około 2 h). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - wizyty w prawosławnym Soborze Zaśnięcia Matki Bożej (Sobór Uspieński), z tarasu widokowego dostrzec można zabudowania portowe, jak również panoramę Helsinek. Przejazd do centrum na Plac Senacki, przy którym góruje katedra wybudowana w stylu klasycystycznym. Przejście na Kauppatori (targ) i nabrzeżny deptak, ulicę Esplanadi. Czas wolny. Następnie udamy się na odprawę paszportową do Sankt Pretersburga. Wypłynięcie około 18:00. Nocny rejs do Petersburga. Obiadokolacja na promie.

Dzień 5.
Śniadanie na promie. Przypłynięcie około godziny 9:00 do Petersburga. Objazd miasta ze zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Monastyr Smolny, Ogród Letni, Twierdza Pietropawłowska – najstarsza budowla w mieście, która pełniąc funkcję więzienia przetrzymywała więźniów politycznych. Dalej przejazd do soboru św. Izaaka – największej prawosławnej świątyni w Petersburgu i drugiej co do wielkości w Rosji. Po zwiedzaniu czas wolny, a następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w Peterhofie – letniej rezydencji Piotra I. Jest to jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie z malowniczymi ogrodami, fontannami i kaskadami zwany również „Rosyjskim Wersalem”. Następnie przejazd do Carskiego Sioła – jedynego w swoim rodzaju zespołu parkowo – pałacowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsza część zwiedzania Petersburga, którego kulminacyjnym punktem będzie zwiedzanie Ermitażu – muzeum mieszczącym się w 5 pałacach, którego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach muzeum znajdziemy dzieła takich twórców jak: Rembrant, Tycjan, Picasso, Michał Anioł czy van Gogh. Samodzielna eksploracja muzeum. Czas wolny. Wypłynięcie w godzinach wieczornych (18:00-19:00) z Petersburga. Nocny rejs w stronę Tallina. Obiadokolacja. Nocleg na promie.

Dzień 8.
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Tallina. Wyokrętowanie. Przejazd powrotny w stronę Polski. Trasa około 1200 km.

Dzień 9.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- ubezpieczenie KL, NNW
- opiekę pilota podczas podróży
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/*** o standardzie turystycznym w Wilnie, Rydze, Tallinie, Sankt Petersburgu lub okolicach oraz 2 noclegi na promie w kabinach 2 lub 4 osobowych
- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji zgodnie z programem
- oprowadzanie w oparciu o system tour guide - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika

Cena nie zawiera:

- koszty programowe - przewodnicy lokalni w Rydze,Tallinie, Helsinkach, St. Petersburgu, biletów wstępu - Ermitaż, Peterhof, Carskie Sioło, Sobór św. Izaaka, opłaty wjazdowe do miast, opłaty portowych, parkingowych - 160 euro/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy

Mapa

nie dostępne

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek