Eger, Wino, Termy

od 573 PLN
Transport Autokar
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje | Śniadanie

Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, przyjazd do legendarnego Tokaju, regionu winiarskiego w północno-wschodnich Węgrzech, krainy białych win, położonej u zbiegu rzek Bodrog i Cisy. Degustacja w piwnicy winnej i oprowadzanie po winnicy, cenionych w całej Europie już od XV wieku win tokajskich, możliwość zakupu wina. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w Czardzie. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczego, usłanego barokowymi zabytkami, klimatycznego Egeru. Region ten słynie z wybornych win, a jego tradycja winiarska sięga już XIII wieku. W programie zwiedzania: zamek- symbol zwycięstwa Węgrów nad Turkami, jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Europie- Kościół Minorytów, bazylika, muzeum marcepanu, czas wolny w okolicy bazaru znajdującego się niespełna 300 metrów od głównego placu miasta, na którym to można zakupić lokalne wyroby, degustacja win w liczącej 150 winnic, Dolinie Pięknej Pani, o niepowtarzalnym nastroju, położonej nieopodal historycznego centrum Egeru. Kolacja węgierska przy muzyce cygańskiej. Nocleg

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do jedynego w swoim rodzaju kompleksu basenów termalnych, położonych w naturalnych grotach w Miskolc-Tapolcy. Krótki spacer po Miskolcu. Zbiórka. Przejazd w stronę Polski. W przypadku niektórych miast przyjazd po północy.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym - ** lub ***
wyżywienie - 2 śniadania i 2 obiadokolacje
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast, TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika) - 55 euro/osoba - płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji - 40 euro/osoba płatne w dniu rozpoczęcia imprezy u pilota (w przypadku zakupu opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Polak - Węgier dwa bratanki. Węgry, a przede wszystkim Budapeszt i Zakole Dunaju, Dolina Pięknej Pani, winnice w Egerze i Tokaju co roku zyskują na popularności. Wszystkie najważniejsze miejsca na Węgrzech znajdziesz w naszych programach, wycieczki autokarowe są realizowane autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż będzie przyjemnością.
Węgry, a przede wszystkim Dolina Pięknej Pani oraz winnice w Egerze i Tokaju co roku zyskują na popularności. Podczas naszych wycieczek realizowanych autokarami klasy PREMIUM, zobaczysz najpiękniejsze miejsca na Węgrzech. Zwiedzanie rozległych winnic i degustacje, połączone z węgierskimi specjałami, sprawią, że spędzony tu czas na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Tokaj - to zarówno region winiarski w północno-wschodnich Węgrzech, miasto, jak i najbardziej znana odmiana węgierskiego wina. Do tokajskiego regionu winiarskiego zalicza się także słowackie miejscowości: Slovenské Nové Mesto, Viničky, Malá Tŕňa i Veľká Tŕňa. Choć tradycja uprawy winorośli na tych ziemiach sięga tysiąca lat, oficjalnie region uznany został w XVIII wieku. Na smak wytwarzanych tu trunków wpływa gleba wulkaniczna, a także ciepły klimat. U zapierającego dech w piersiach podnóża gór tokajskich, produkuje się niemalże wyłącznie białe wino. Do dominujących upraw winorośli na tym terenie zaliczyć można zajmujący około ¾ powierzchni upraw biały szczep – furmint, przypominający liście lipy hárslevelű i sárgamuskotály. Winogrona te zbiera się często, kiedy dojrzałe ususzą się na krzakach. Powstaje z nich specjalne wino zwane Aszú. W 2002 roku region Tokaju obejmujący 27 miasteczek, w tym stolicę regionu – Tokaj, ze względu na bogatą tradycję winiarską, a także zabytki architektoniczne i wyjątkowe walory przyrodnicze, wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Region ten słynie także z tego, że niemalże każdy z domów posiada swoją własną piwniczkę z winami. Piwniczki drąży się często w skałach tak, aby stwarzały one idealne warunki do leżakowania trunków. Będąc w okolicy warto zwiedzić samą stolicę - Tokaj. Choć jest to naprawdę małe miasteczko, nie brakuje mu uroku. W Tokaju możemy zobaczyć liczącą 1.5-kilometrową Piwnicę Rákóczi, która może pomieścić około dwudziestu tysięcy hektolitrów wina czy Muzeum Tokaju.

Czarda – jest to miejsce zbliżone do karczmy, utrzymane w lokalnym, tradycyjnym stylu. Zwiedzając Eger i Tokaj jeden wieczór, koniecznie poświęcić trzeba na zjedzenie pysznego, tradycyjnego posiłku w tym miejscu. W menu nie zabraknie gulaszy, mięs, zup, lokalnych słodkości i oczywiście win z okolicznych winnic.

Eger – miasto jaki region winiarski znajdujący się na północy Węgier. Mówi się, że tradycje winiarskie tego regionu sięgają średniowiecza. Co ciekawe, za sprawą stosunkowo małej odległości z Krakowem, Polska do czasów rozbiorów pozostawała jednym z największych importerów egerskich win. Do najpopularniejszych win z tego regionu zaliczyć można czerwone, wytrawne „Egri Bikavér” nazywane „byczą krwią”

Eger swoją sławę zawdzięcza nie tylko wyśmienitym winom, ale także wspaniałym barokowym zabytkom. Zobaczyć można tu między innymi:

Zamek w Egerze – Egri Vár , za sprawą pokonania w 1552 roku trzydziestokrotnie większej armii tureckiej, stał się symbolem zwycięstwa Węgrów nad Turkami. Cztery lata przed najazdem kapitanem zamku został István Dobó. Pragnął on, aby fortyfikacja stała się niemożliwa do przezwyciężenia. Dzięki wspaniałej strategii, a także licznym umocnieniom murów udało mu się wygrać tę legendarną bitwę, uznawaną za jedną z największych sukcesów węgierskich starć. Jego oblężenie było naprawdę długie, a wśród Turków zaczęły rozchodzić się pogłoski o „byczej krwi” pitej przez Węgrów. Sądzono, że to ona odpowiada za ich niezwykłą siłę. Zamek został znacznie uszkodzony i niestety nie odparł kolejnego najazdu. Od tego czasu przez ponad wiek Eger był pod tureckim panowaniem.

Kościół Minorytów - Kościół pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego, uznany został za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Europie. Jego bogato zdobiony ołtarz, wyjątkowa półkolista fasada, a także niesamowite freski na sklepieniach sprawiają, że jest on obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Egeru.

Dolina Pięknej Pani - położona nieopodal historycznego centrum Egeru, pełna jest wydrążonych w skałach winnych piwniczek. Jedna z tez sugeruje, że nazwę zawdzięcza prawdopodobnie pogańskiej bogini, której kult sprawowano właśnie w tej okolicy, inna zaś odnosi się do pięknej dworskiej kobiety. Dolina Pięknej Pani słynie ze wspaniałych degustacji. Dziś znajdziemy w niej niemalże 160 winnych piwnic.

Muzeum Marcepanu - jest to raj zarówno dla łasuchów, jak i malarzy, rzeźbiarzy i pasjonatów wzornictwa. Muzeum zachwyca ponad 150 eksponatami wykonanymi z marcepanowej masy. Najpiękniejszą atrakcją jest bezsprzecznie komnata, której każda, nawet najdrobniejsza część w całości wykonana została właśnie z marcepanu. Cukiernik tworzący te niezwykłe ozdoby został rekordzistą Guinnesa, a także laureatem wielu nagród, wśród których znalazł się nawet Oscar.

Baseny w Miskolc-Tapolcy - jedyny w swoim rodzaju kompleks basenów termalnych, położony w naturalnych grotach skalnych. Znajdziemy tu zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne baseny, w których woda osiąga miejscami nawet 40 stopni. Obiekt zaskakuje pięknymi wodnymi korytarzami, klimatycznie oświetlonymi jaskiniami, a także naturalnymi wodospadami.

Mapa

Podobne oferty


Předcházející snímek
Následující snímek