Filtr

Program

Dzień 1.
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w stronę Słowenii (trasa około 720 km od granicy).
Dzień 2.
Przyjazd do Lublany. Zwiedzanie stolicy Słowenii, która mimo nowoczesnego szyku zachowała swoją sielską atmosferę. Spacer po mieście z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy: Zamek Lublański górujący nad miastem będący wspaniałym punktem widokowym, dalej historyczne centrum- miejsca związane z architektem Joze Plecnikiem biorącym udział w kreowaniu wizerunku miasta – Potrójny Most i Kolumnada to tylko jedne z wielu dzieł artysty. Kolejnymi punktami podczas zwiedzania będą: Ratusz, Plac Preserena czy Kościół zwiastowania jako jeden z symboli miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Marino (trasa ok. 500 km) - najstarszej republiki świata. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – Piazza Della Liberta z Pallazzo Publico, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę. Dalej dzwonnica i bazylika z relikwiami założyciela San Marino, Góra Titano z zamkiem. San Marino to również okazja do zrobienia zakupów – pełno tutaj sklepów z ekskluzywnymi towarami kuszącymi zwolnieniem z podatku. Następnie przejazd w stronę Ankony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Termoli (trasa ok. 270 km). Zwiedzanie jednego z dwóch wakacyjnych kurortów w regionie Molise. Miasteczko słynie nie tylko z przepięknych plaż i turkusowej wody, ale również z nadmorskiej zabudowy fortyfikacyjnej, która góruje nad plażami. Zabytkowa część miasta jest umiejscowiona na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu. Warto pospacerować pośród wąskich uliczek (najwęższa z nich ma 33 cm w najwęższym punkcie!) oraz reprezentacyjną ulicą miasta – Corso Nazionale, prowadzącą nas do Piazza Castello, leżącego nad samym morzem. Punktem charakterystycznym jest Castello Svevo – twierdza – zamek, która wraz z murami obronnymi stanowiła część fortyfikacji broniących port. Następnie przejście na Plac Katedralny, na którym wznosi się romańska katedra. Po zwiedzaniu czas wolny, podczas którego będzie możliwość przejścia nadmorską promenadą (możliwość zobaczenia trabucco – typowe dla tego regionu konstrukcje drewniane, na których zawieszone są sieci służące do połowu ryb, stanowiących dziś głównie funkcję zabytkową). Następnie przejazd do San Giovani Rotondo – miejsca związane z kultem Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium, w którym pochowany jest święty oraz muzeum. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wizyta w Katedrze Św. Januarego, której początki sięgają XIII wieku, będąca punktem orientacyjnym miasta i tym samym największym obiektem sakralnym w mieście. Powstała ona jako wotum wdzięczności za ocalenie od epidemii dżumy mieszkańców Neapolu. Znajdują się tu relikwie św. Januarego, którego zakrzepła krew zebrana do fiolki odzyskuje postać płynną. Wydarzenie to ma miejsce 3 razy do roku na oczach wiernych. Kolejnym punktem będzie spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO: neapolitańskie kościoły San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Gesu oraz Santa Anna dei Lombardi znajdujące się przy ulicy szopkarzy neapolitańskich (San Gregorio Armeno). To właśnie tam można znaleźć elementy związane z przygotowaniem szopek bożonarodzeniowych. Przejazd w stronę Piazza Municipo – w stronę Pałacu Królewskiego z XVIII wieku. Spacer w kierunku morze i wizyta w Zamku na Jajku znajdującym się na maleńkiej wyspie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Ceserty – zwiedzanie Pałacu Królewskiego, wybudowanego dla dynastii Burbonów, wzorowanego na paryskim Wersalu, który w znaczny sposób kontrastuje z resztą miasta. Pałac został zbudowany w czasach Karola II Burbona, który nieprzypadkowo wybrał Cesertę na jego lokalizację. Położenie z dala od morza stanowiło bezpieczne schronienie w przypadku ewentualnych ataków. Był to największy budynek wzniesiony w Europie w XVIII wieku. W 1996 roku pałac wraz z parkiem został wpisany na listę UNESCO. Następnie przejazd do Pompejów. To tu w 79 roku wybuch pobliskiego Wezuwiusza sprawił, że całe miasto zostało pokryte 6-metrową warstwą odłamów skalnych, popiołów i zastygłej lawy zachowując niemal nienaruszone miasto do dziś. Eksplozja była tak gwałtowna, że w jednym momencie zatrzymała w czasie życie ludzkie. Spacerując, możemy zaobserwować, jak mieszkańcy radzili sobie w ówczesnych czasach, jak wyglądały ich domy i życie codzienne. W niektórych pomieszczeniach można zobaczyć skalne negatywy – puste formy po ciałach ofiar zalanych płynnym gipsem. Widoki te niewątpliwie przybliżają obraz katastrofy, pokazują moment, w którym mieszkańcy zostali zaskoczeni tragedią podczas zwyczajnych czynności. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd do Matery – miasta wykutego w skale. Zabytkowa część miasta zwana Sassi obejmuje kompleks wpisany na listę UNESCO. Znajdziemy tutaj domy, świątynie i tunele wydrążone w skałach, w których do niedawna mieszkali ludzie. Miasto jest pełne zakamarków, uliczek położonych na dachach, z których rozpościera się widok na dolinę i pobliskie wzgórza. Pełno tutaj schodów, ogrodów i ślepych zaułków z balkonami. Dalej przejazd do Alberobello, miejsca wpisanego na listę UNESCO, odwiedzanego przez blisko milion turystów rocznie. Swoją uwagę przykuwa przede wszystkim przez zabudowę trulli – okrągłych domków ze spiczastymi dachami wykonanymi z kamienia. Niektórzy historycy uważają, że było to ściśle związane z ówczesnymi podatkami, trulle bowiem były uznawane za domy przejściowe, za które nie trzeba było ich uiszczać. Domki okazały się jednak bardzo wytrzymałe, dziś pełnią funkcję domków wakacyjnych. Podczas spaceru po mieście do zobaczenia blisko 1000 trulli. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 8.
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Poligrano a Mare. Przejazd do urokliwej miejscowości, której granica wyznaczona jest przez klif. Udamy się na rejs w grotach ukrytych w skałach wybrzeża. Przy korzystnej pogodzie chwila na złapanie włoskich promieni Słońca. Dalej przejazd do Bari. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy je od Piazza del Ferrarese, wokół którego znajdują się Teatro Margerita (niegdyś teatr i galeria sztuki), Sala Murat, były targ rybny, na który kilka lat temu znaleziono pozostałości archeologiczne, później przejście wzdłuż murów miasta – via Venezia a tam mały uroczy port, pozostałości nadmorskich kolumn i nadmorska promenada. Dalej przejście na Piazza Mercantile – główny plac starego rynku, będący miejscem spotkań lokalnych mieszkańców przepełniony barami i restauracjami. Dalej przejście do Bazyliki św. Mikołaja, miejsca złożenia relikwii św. Mikołaja przywiezionych z Turcji w roku 1087. Każdego roku w maju upamiętniany jest tutaj św. Mikołaj, który jest patronem miasta. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 9.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bolonii (trasa około 600 km). Jedno z bardziej rozpoznawalnych miast we Włoszech – swoją sławę zawdzięcza wspaniałej kuchni oraz najstarszemu w Europie Uniwersytetowi Bolońskiemu, założonemu w 1088 roku. W programie zwiedzania między innymi: Główny Plac z fontanną Neptuna, 2 wieże będące pozostałością po 200 wieżach wpisujących się niegdyś w krajobraz miasta, czy budynek Uniwersytetu Bolońskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 10.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Droga powrotna do Polski. Przyjazd do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy (trasa około 1100 km od granicy).

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 8 noclegów w hotelu *** o standardzie turystycznym
wyżywienie: 8 śniadań lub 8 śniadań i 8 obiadokolacji w zależności od wybranej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie - KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych, ewentualnych opłat wjazdowych do miast) -170 euro/osoba, opłata zbierana przez pilota w autokarze
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku zakupienia opcji ze śniadaniem) - 100 euro/osoba, opłata zbierana przez pilota w autokarze
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych - 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce „Dokumenty”, znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134

Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych:
KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży)
Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Turystyczny Fundusz Pomocowy – jest to bezzwrotna opłata naliczana od każdej umowy o imprezę turystyczną wprowadzona 1.01.2021. Powstała ona na wypadek, gdyby Och Travel musiał dokonywać zwrotów pieniędzy na skutek nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Kwota nie jest przychodem biura.

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowani w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania, klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

We Włoszech nie można się nudzić! Każde, nawet najmniejsze miasteczko, to odrębna historia, cel podróży i możliwość zatrzymania się na krzepiące espresso. Dla tych, którzy wybierają się pierwszy raz przygotowaliśmy program Włoski Elementarz będący zapoznaniem się z Włochami, ich pięknem oraz spotkaniem z najbardziej znanymi miejscami nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie! Dla tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę, odwiedzić miasta mniej znane, ale równie zachwycające przygotowaliśmy Włoskie Impresje! Wszystkie wycieczki autokarowe realizowane są wygodnymi autokarami klasy PREMIUM, dzięki którym nawet najdalsza podróż staje się przyjemnością, a włoskie upały podczas przejazdów nie będą nam straszne.

Mapa

Podobne oferty


Ferie w Montecampione

Włochy Montecampione
Ferie w Montecampione - Włochy
Skipass w cenie!

19.2. - 28.2.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 604 PLN

Livigno - Tydzień Freeski

Włochy Livigno
Livigno - Tydzień Freeski - Włochy
Skipass w cenie!

9.4. - 18.4.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 904 PLN

Livigno -Snowland

Włochy Livigno
Livigno - Snowaland - Włochy
Skipass w cenie!

16.4. - 25.4.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Śniadania i obiadokolacje

Więcej od 2 004 PLN

Val di Sole

Włochy Val di Sole
Val di Sole - Włochy
Skipass w cenie!

29.1. - 7.2.2021

Liczba noclegów: 7

Autokar

Bez wyżywienia

Więcej od 1 904 PLN

Włoski Elementarz

Włochy Wycieczka Objazdowa
Włoski Elementarz - Włochy
First Minute

30.4. - 6.5.2021

Liczba noclegów: 4

Autokar

Śniadanie

Więcej od 1 012 PLN
Předcházející snímek
Následující snímek